Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet ez az álom?

Mit jelenthet ez az álom?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon mély barátságunk(kb. 20 éves) egyik barátnőmmel, sajnos megszakadt két éve, nem volt nagy veszekedés, semmi, csak eltávolodtunk egymástól, legfőképp miattam(depressziós voltam, és senkivel nem akartam megosztani a szenvedésem). Azóta nem beszélünk.


Az éjjel azt álmodtam, hogy találkoztunk és annyira örültünk egymásnak. Elkezdtünk sétálni és egy tanyára értünk. Ott volt egy vendéglő, és együtt ettünk, nagyon sok volt az ember, annyian voltak úgy éreztem megfojtanak, becsuktam egy pillanatra a szemem és a barátnőm átült a velem szembeni asztalhoz. Kérdeztem, hogy miért ült át, hisz én oda nem tudok leülni, és nem válaszolt semmit. Később elmentünk sétálni egy elhagyatott helyre(régen is sokat bicikliztünk, mentünk össze-vissza szomszédos településekre, erdőbe, árokba, mezőre) és találtunk egy doboznyi színes édességet. Melletünk volt egy nagy nagy árok, amit összekötött egy keskeny híd. A barátnőm erre kezdett el színes várat építeni, ami befedte a hídat. Mikor kész lett a vár, csodáltuk és beszélgettünk. Egyszer csak elkezdett mozogni az egész híd és a vár alapjai kezdtek beleesni az árokba. A barátnőm felfutott a hídra és próbálta menteni a várát, de nem sikerült, az egész az árokba zuhant és ő is levetette magát onnan. Nem értettem mi történik, miért csinálta és nem jött ki hang a számon. Nem volt nálam telefon, ezért haza szaladtam, hogy hívják gyorsan a mentőt és a szüleit. Alig tudtam elmondani mi történt csak sírtam és nem tudtam megszólalni és reméltem meg lehet még menteni. Az anyukája teljesen hígadtan kérdezősködött mintha a lánya nem most vettete volna le magát egy hídról. Annyira sírtam és zavart, hogy alig jön ki szó a számon. Nagyon fura, nagyon felzaklatott. Mit jelnthet ez az álom?



2022. jún. 15. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hiányzik neked, és bár lehet, hogy már "elfelejtetted", de mélyen érintett, hogy már nem beszéltek. Sokszor teljesen észrevétlenül történik az ilyen, mármint ha megszakad valakivel a kapcsolatod, akit szeretsz, de nem rossz érzésekkel váltok el, akkor maga az elvesztés pillanata nem fáj, viszont a hiánya szépen lassan érezhetővé válik.

"barátnőm átült a velem szembeni asztalhoz. Kérdeztem, hogy miért ült át, hisz én oda nem tudok leülni, és nem válaszolt semmit" - ez arra utalhat, hogy bár nem vártad el a segítséget tőle, de azért rosszul esett, hogy ő sem keresett téged. De mindenképpen valamiféle kommunikációs probléma.

Az elhagyatott helyen lévő édesség valami pozitív dolgot jelképez, emlékeket, érzéseket, kalandokat, amiket együtt éltetek át, olyan dolgokat, amiket együtt fedeztetek fel, és örömmel töltött el titeket, mint amilyen jó érzés találni egy édességet egy nem várt helyen.

A vár a hídon a kapcsolatotok, amit sokáig építgettetek, ápoltatok. Színes, és örömteli, mindketten jól éreztétek magatokat együtt.

Ez egy nagyon szép szimbólum egyébként, ahogyan megálmodtad, és mély. Mármint ebből látszik, hogy mennyire pozitívan élted meg a batátságotokat.

A híd összeomlása maga a kapcsolatotok megszakadása, amivel együtt eltűnt minden szép és jó, amit eddig felépítettek. A barátnőd lehet, hogy próbálta megmenteni, de a végén feladta.

Az, hogy nem jött ki hang a torkodon, lehet maga az a "sokk", amit az elvesztése okozott, ami azóta is tart. Amikor meghal egy szeretted, néhány hétig tart ez az állapot, vagyis addig nem fogod fel, hogy mi történt, míg egyszer beüt az érzés. De ebben az esetben más, mert nem lett kimondva semmi, nem tudatosultak benned a veszteségek, nem néztél szembe a ténnyel. Így akár évekig is tudsz létezni ebben az állapotban anélkül, hogy bármilyen érzés feljönne.

És az álmod ezekből az érzésekből fakad. Amik nem jöttek fel, de ott vannak benned. A sírás egyértelműen azt mutatja, hogy legbelül nagyon fáj neked, hogy már nem vagytok barátok.

2022. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon szépen írtad le, annira rátapintottál arra, ami zajlik/zajlott köztünk, elsírtam magam, köszönöm szépen. :)
2022. jún. 17. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!