Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogy lehet tudatosan álmodni?

Hogy lehet tudatosan álmodni?

Figyelt kérdés

Néha vannak olyan jó álmaim amiket úgy sajnálok, hogy végül, most éjjel is egy leányzóval sétáltunk, meg jókat beszélgettünk, de olyan valóságos volt minden semmi szürreális, aztán persze megébredtem, utána meg hiába próbáltam újra elképzelni az álmot hátha folytatódik semmi.


Van valami egyszerű technika, hogy valamelyest irányítsam a dolgokat?


2023. ápr. 28. 13:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fekszel az ágyon lehetoleg 5-6 ora alvas utan vissza kell aludnod úgy hogy a tested elaludjon az elméd éber maradjon ezt legegyszerubben úgy tudod megtenni hogy mozgasokat vizualizálsz meg elkezded látni az elképzelt kezeidet ahogy mozognak, megfogdosnak valamit

Csak a mozgasokat folyamatosan fent kell tartani, nem lehet azt megcsinalni mint ebrenleti allapotban hogy csak nezelodsz, nem csinalsz semmit, mert akkor felébredsz vagy elalszol

2023. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%
Hipnagóg állapotból kell indítani, hogy megmaradjon a tudatosság.
2023. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

1. Elkezded feljegyzeni az álmaidat közvetlenül ébredés után egy lapra. Ez segít, hogy jobban emlélezz rájuk. Írj le minden apró részletet, amire emlélszel.

2. Reality check-et csinálsz többször egy nap, amíg berögzült szokássá nem válik. Ilyeneket hogy megcsíped magadat, tükörbe nézel többször (az álmodban el van torzulva az árcod a tükörben), szóval csekkolod, hogy álmodsz-e. A lényeg hogy ez a szokás annyira beépüljön a mindennapodba, hogy már álmodban is ezt csináld, és tudatossá váljon benned, hogy ez egy álom.

3. A REM időszakodra (kb 4-6 órával elalvás után) ébresztőt raksz. Felkelsz, kb 10-15 percig valamit csinálsz, arra ügyelve hogy az álom ne menjen ki a szemedből (pld elmész vécézni, iszol valamit), aztán visszafekszel az ágyba, és elképzeled, hogy álmodsz. Én ilyenkor azt képzelem, hogy szaladok, és szemügyre veszem a tájat körülöttem.

Vannak direkt tudatos álmodást elősegítő zenék is youtubeon. Írd be hogy music for lucid dreaming. Azt is hallgathatod közben.

2023. ápr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

#3 A csípés nekem nem vált be mert álmomban is éreztem a fájdalmat.


Reality check-nek nekem a kézfejem és a tenyerem megnézése vált be (ezt az agy valamiért nem tudja leképezni az álomban)

Volt olyan hogy 3 nagyon vastag ujjam volt,de olyan is hogy kezenként legalább 12 spagetti vékonyságú.. :D


Csináltam a telefonomra egy 2 órás hangfájlt aminek az elején van egy pittyenés, ezt napközben ismétlésre állítva 2 óránként egyet pittyen a telefonom amikor is megcsinálom a Reality check-et


Éjszakára szintén csináltam egy hangfájlt amiben 15 percenként van a pittyenés, ez megy éjjel a leghalkabb hangerőn, így a legtöbbször sikerül a tudatos álmodás.

2023. ápr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
98%

#4


Te nagyon tudományosan tolod!


"Éjszakára szintén csináltam egy hangfájlt amiben 15 percenként van a pittyenés, ez megy éjjel a leghalkabb hangerőn..."


A feleségem a második ilyen pittyenés után vágna ki engem az erkélyre, a telefonommal együtt :DDD

2023. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

En meg tudomanyosabban tolom

Tobb oras hangfelvetelt keszitettem amibe az van hogy "Most almodok" "Most almodok"

Folyamatosan ezt hallgatom kozbe csinalom az elkepzelt mozgasokat es eleg hamar be tudok menni tudatos alomba

2023. ápr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó te egy zseni vagy. Tényleg hatásos lehet ha a saját hangodon alkalmazol egy mantrát. Ki is próbálom majd köszi :))) én mindig álomban jövök rá, lehet a te technikád még hatásosabb.
2023. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
47%

Ne akard mert rászoksz és soha többet nem lesz normális életed

Én maladaptiv álmodozó vagyok és nekem sincs

2023. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

#6


Milyen elképzelt mozgásokat csinálsz?

2023. ápr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Bármilyet de leginkább azt hogy a kezemmel megfogok egy tárgyat
2023. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!