Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehetséges hogy valós dolgokat...

Lehetséges hogy valós dolgokat álmodjak, esetleg a jövőt?

Figyelt kérdés

Nagyon élénk és élethű álmaim vannak. Többször volt az hogy szinte valós dolgokat álmodtam, ( pl almomban megbeszéltem egy barátommal egy konfliktust ami előző nap volt közöttük és másnap anélkül hogy beszéltem volna vele már nem haragudott) vagy a jövőt? ( többször álmodtam olyan dolgokat amik pontosan úgy ahogy megalmodtam, bekövetkeztek)

Ez lehetséges? Ha igen, miért van?



2023. szept. 24. 11:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
34%

Lehet, hogy még mindig nem érted?

Persze, hogy nem jósolni tud.

Olyat tud megmondani, amit amúgy is látnál, HA figyelnél rá. De nem figyelsz, elmész mellette.

A tudattalan viszont mindig figyel, és elteszi a memóriába a jelenséget. Aztán, ha úgy dönt, hogy ez fontos, akkor jelez neked.

2023. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Szervizmérnök úr ***** válasza:
4%

21.

Értem, hogy beszippantottál valami bulvárcikket.

Erre én is mondhatnám, hogy voltak kísérletek, amiből kiderült, hogy a tudattalanra támaszkodó emberek hasonló vagy rosszabb döntéseket hoztak, a tudatosan döntő társaiknál, vagy épp megismételni sem sikerült a kísérlet eredményét.

Viszont az elképzelhető szerintem, hogy jelez neked az eszed tokja.

2023. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Az nem mondtam, hogy a tudattalan okosabb lenne, mint a tudatod, te viszont itt erről beszéltél.

Nem így van.

Azt mondtam, hogy a tudatod csak egy leszűkített eseménysorral foglalkozik, tehát sok dolgot fel se fog, ami veled történik.

A tudattalan pedig mindent követ, amit az érzékszerveid egyáltalán felfognak.

Jó lenne, ha ezt így harmadszorra végre megértenéd.

2023. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

Úgysem fogja fel a mérnök úr.

Ezek a szkeptikusok csak a minusz pontokért járnak ide. Hát legyen, én nem sajnálom tőlük.

2023. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

Ő nem szkeptikus, hanem vaskalapos.

Egy példa a fenti jelenségre:

egy óra ketyegését a szobában kellő gyakorlás után egyszerűen nem hallod meg.

Ilyenkor az történik, hogy a tudattalanod nem továbbítja a jelet a tudatodnak, hogy az tudjon foglalkozni a fontos dolgokkal.

DE!

Ha odafigyelsz rá, akkor hallod.

VALAMINT, ha hirtelen leáll, és csönd lesz, azt is meghallod.

Szerinted hogyan lehet meghallani a csöndet?

Hát így, ha a tudattalan figyelmeztet rá.

2023. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én tényleg azt tudnám elképzelni, hogy valamire nem figyeltem, és az álmomban vonom le a következtetést
2023. szept. 24. 23:14
 27/27 anonim ***** válasza:

#11

Ha rákérdezek, hogy valaki MIÉRT hisz majd elkezdi sorolni, hogy MIBEN hisz, akkor kissé sem válaszolta meg a kérdést.

2023. szept. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!