Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ha Pókember jelmezben, négykéz...

The Bing Bang Theory kérdése:

Ha Pókember jelmezben, négykézláb, mogyorót söprögetek egy tetőn, lentről gyerekek éljeneznek, majd katonák elől bújkálok egy kutyaházban az álmomban, annak lehet valami jelentése?

Figyelt kérdés

Álmomban, Pókember jelmezben voltam egy tetőn és négykézláb a kezemmel söprögettem össze a szétszóródott mogyorót, amiből közben szemezgettem is. Sok gyerek volt lent akik éljeneztek. És olyanokat kiabáltak, hogy „Imádunk Pókember! Szeretünk Pókember! Stb.. Aztán lovas katonák jelentek meg kardokkal és elakartak fogni. Leugrottam a tetőről és elszaladtam, majd elbújtam előllük egy kutyaházban és elfutottak mellettem, nem találtak.


A lovas katonákról és az előlluk bújkálásról egy kutyaházban, már másodszor álmodtam. Mit jelenthet?



dec. 24. 14:02
 1/4 anonim válasza:
Úristen
dec. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van.
dec. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A jelmezben lévő önmagunk az álmunkban azt jelenti, hogy nem saját magunkat adjuk, más bőrében cselekszünk, akár az életben is. Az hogy itt pókember jelmezről van szó, az azt állítja, hogy ahogy pókember egy pozitív karakter, egy hős, akire mindenki felnéz, az álmodó magát egy pozitívabb figurának állítja be és hiteti el az emberekkel, mint valójában.


A mogyoró sepregetés, főleg hogy négykézláb, az egy igen alattas "szolgamunka", ez jelentheti a mindennapi robotolást, vagy konkértan egy szimbólum lehet a a mindennapos kellemetlen cselekedetekre, amelyeket az álmodó nem szívesen végez el, de muszáj neki. Ez a sok ilyen munka, amit ő mosolyogva végez el (ez a jelmezre utal), nagyon lestresszeli, de nem látszik rajta. Amikor megdicsérik a körülötte lévők (az álomban az ujjongó gyerekek), akkor az kárpótolja ezt a szenvedést.


Viszont van, amikor kénytelen megtörni ezt a másoknak mutatott hamis képet az álmodó, mivel nem bírja tovább, és ilyenkor lebukik. Például ez lehet akkor, ha a munkája esetleg aszisztenskedés vagy pincér, ahol elvárás az hogy mosolyogj és szimpatikus legyél, de néha rossz napja van és emiatt nem tudja elvégezni a munkáját.

Szimbolikusan ezt jelentik, amikor jönnek érted a katonák. A valóságban pl. a felettesed akar leszidni, vagy akár kirúgni, amit te nem szeretnél ezért elbújsz vagy elmenekülsz. A kutyaház csak még egy ismétlődő szimbólum arra, hogy magadat egy kisebb szinten képzeled el másokhoz képest, például lehet hogy azért, mert az álmodó csak egy beosztott a munkahelyén, és/vagy a munka nem igényel komolyabb végzettséget.


Az pedig hogy nem találtak meg csak annyit jelent, hogy ez a helyzet még mindig tart és nem érzed magad biztonságban, "körözve vagy". Szorongsz, hogy "a katonák vissza fognak térni érted", tehát attól, hogy a való életben sem kerülnek el a negatív következmények.

dec. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez most arcon csapott, de köszönöm.
dec. 25. 02:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!