Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért emlékszem minden álmomra?

Miért emlékszem minden álmomra?

Figyelt kérdés

Az utóbbi fél, vagy inkább 1 évben azt tapasztaltam, hogy mindig emlékszem arra, hogy mit álmodok. Változó, hogy mit, általában mindig más. Régebben voltak ismétlődő álmok, most már nem tapasztalatok ilyet.


Gyerekkorom óta óránként/másfél óránként felébredek, de már megszoktam, semmi negatív hatással nem jár számomra, energikus vagyok a nap folyamán, nem vagyok fáradt. Minden felkelésnél (vagy legalábbis a többségükben) emlékszem arra, hogy mit álmodtam. Ilyenkor általában kipihentebbnek érzem magam.


Van ennek valami tudományos magyarázata?



jan. 26. 10:46
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
48%
Tipikus női logika. Honnan veszed, hogy minden álmodra emlékszel? Amire nem emlékszel, az nem is volt?
jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy átlagos ember éjszakánként körülbelül két órán keresztül álmodik, tehát nem emlékezhetsz minden álmodra.
jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es. Nekam az óra méri az alvás időmet. A leg utolsó alvási időm 6 óra 38 perc. Ebből 2 óra 5 perc idő tartalom volt a "REM" alvás, vagyis az álmodási alvásom. De ez csak a leg utolsó alvásom. Volt olyan is hogy csak 1 óra 10 perc, vagy 1 óra 44 perc volt a "REM" alvásom. Ahogy napokra visszamenőleg meg néztem az órám adatait 1 óra 40 perc és 1 óra 50 perc között szokott lenni átlagosan a "REM" alvásom. Ritkán éri el a 2 órát vagy 2 óra felettit. És az össz alvási időm is átlagosan 6 óra 35 perc környékén van. Ez most jó? Vagy nem jó?
jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!