Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet az az álom? Ajtó.

Darcy01 kérdése:

Mit jelenthet az az álom? Ajtó.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már kétszer álmodtam a következőt: valaki be akar jönni a lakásom bejárati ajtaján, rossz szándékkal. Én odaszaladok az ajtóhoz és nyomom erősen az ajtót, hogy ne tudjon bejönni, és tartom a kulcsot a zárban, hogy kívülről ne tudja kitolni a kulcsot.

Nagyon rémisztő érzés, mert tudom, hogy erősebb nálam, aki az ajtó túloldalán áll.

De más nem történik, itt mindig felriadok leizzadva.


Mostanában elég nyugtalanul alszom (diplomamunkám írása sok stresszel jár), és ez az álom rendszerint hajnalban történik.


Valaki esetleg tudja, hogy mit jelenthet? Már próbáltam keresni a neten, de eddig nem találtam meg.


Előre is köszönöm!


2011. ápr. 29. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azt jelenti, hogy a diplomamunka írása vajon sikerül-e és félelmed az álomban abban valósulhat meg, hogy félsz attól aki a túl oldalon van. Tehát félsz hogy nem fog sikerülni, ezt az agyad is tudomásul vette.De az álomban ahogy próbálsz védekezni, a munkát is véded, hogy ne legyen bukta vele.
2011. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ami ellen harcol az elmed, az az ido... stresszelhetsz, hogy sikerul-e idoben megirnod, igy ki akarod rekeszteni, idonyeres celjabol...

probald beosztani az idodet, vagy nyugtasd le magad...

2011. ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ:-) Mindkettőben van igazság:-)
2011. ápr. 30. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Hm szép :)

Jungiánus pszichológiai szempontból szép :)

Pár alaptétel: az álmod minden szereplője te vagy, más más tudati aspektusban. A lakás a saját tudatod. Tehát valahogy nagyobb erővel fejtesz ki hatást a személyiséged eddig elzárt területeire, mint amekkora a tudattalan ellenállásod.

Leegyszerűsítve: személyiségfejlődés előtti állapot gyanús álom :)

Örülj

2011. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves dnyana!


Szerinted mi idézheti elő az ember életében a személyiségfejlődést? (24 éves vagyok)

Mit fogok ebből tapasztalni, érezni az életemben? Tudatosul ez egyáltalán?

2011. máj. 1. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


erre sajnos nem lehet válaszolni így, ennyi információ után.

Az bizonyos, hogyha a fejlődés őszinte, és tudattalanul motivált, akkor a környezeted előbb veszi észre rajtad mint te magadon. Talán azon kellene elgondolkoznod, hogy milyen olyan személyiségjegy, szokás, vissza-vissza térő dolog van az életeben, amin tudod hogy változnod/változtatnod kellene, de eddig ellenkeztél a változás ellen. Ez közelebb vihet a megoldáshoz. Sajnos a személyiség fejlődés individualista folyamat, nem tudja senki mása kezedbe adni a kulcsot, ezt neked kell figyelni. Erre vannak technikák.

2011. máj. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak személyesen tudok alap alatti szinten álmot fejteni, mert ez nagyon kifinomult és nagyon sok rétegű témája a tudománynak és még nem volt elég időm tanulmányozni. Viszont a legalapvetőbb dolog amit elsők között szoktak tanulni, a lakás, és a betörők szimbolikája. A ház mindig a te személyedet testesíti meg. Szép ház jó önértékelés, romos ház önutálat, tehát ezek mentén gondolkodj. Ha valaki be akar törni a házadba, be akar törni a te tudatodba, legtöbb esetben így értelmezik. Ez lehet egy vágy, lehet egy veszély, lehet egy olyan jegyed, amit nem akarsz elfogadni, és kiszorítod a házból, árnyék a helyes szó rá. Tovább nem tudunk haladni, mert ennyiből maga Jung se tudna semmit kihozni.
2011. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak újra megnéztem az álmodat, hihetetlen egy ez elsőre hogy-hogy nem tudott leesni, lehet idő kellet a fejlődéshez. Ez annyit jelent, hogy valamiről nem akarsz tudomást szerezni, de nem tudsz előle menekülni. Hogy kétszer álmodtad, az egyrészt azt jelenti, hogy jobban oda kell figyelned az álmodra, mert nagy a jelentősége, és azt is jelenti, hogy a probléma, a veszély még mindig fent áll. Te magadnak kell, - mert nem ismerlek -, hogy mi az a dolog, amit nem akarsz elfogadni, mégis kénytelen vagy, ez lehet egy rossz tulajdonságod, egy előrejelzése valami bukásnak amit már most felismert a tudatalattid, bármi őszintén szólva nem tudom. Egyet azért jegyezd meg: A legjobb módszer, hogy megküzdjünk saját sötét oldalunkkal az, ha megismerjük azt (C.G. Jung)
2012. szept. 20. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!