Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos álomról nem szeretne...

Tudatos álomról nem szeretne vki beszélgetni velem aki ért is hozzá?

Figyelt kérdés
Légyszi! Légyszi !Léééégyszi
2011. jún. 14. 23:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Amikor alszol, az idegrendszered és az agyad egy másik "üzemmódba" kapcsol. Más az agyad aktivitása, mint ébren. Van a homloklebeny, ez felel olyan funkciókért, mint éntudat, döntések, tervezés, önmonitorozás, stb. Ez alváskor nem aktív. A tudatos álom esetén valami miatt viszont aktív. Tehát monitorozod önmagadat, tudatodnál vagy, így tudod, hogy ez egy álom.

Nem baj, ha vannak ilyen álmaid, mert rémálmok ellen ideális. Sőt, ha sokat gyakorolsz, egy fura videojátékká alakíthatod a dolgot :)

2011. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is próbálkozom vele, mert régen ment.

Illetve nem tudom, hogy ezt annak lehet-e nevezni: amikor rémálmomban rájöttem, hogy álmodom, fel tudtam kelteni magam, néha irányítani is.

De pár éve eléggé súlyos alvászavaraim vannak, így ha végre alszom is, és az álmaimra is emlékszem már az kész csoda, nemhogy irányítani tudjam.:S

2011. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Én feltudtam magam ébreszteni, beszélni tudtam, cselekvéseket végrehajtani, nevetni, sírni.... és ha nem figyeltem veszélyessé is válhatott a dolog!
2011. jún. 15. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!