Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos álomban tényleg...

Tudatos álomban tényleg képesek vagyunk a múlt tökéletes képi felidézésére?

Figyelt kérdés

Ezt a tudatos-alom.hu-n olvastam, de nem hiszem hogy lehetséges. Mert mi van ha ilyenkor bekavar a tudatalatti? Akkor az már nem a pontos múlt, mert valamit/valamiket módosíthat, és az már nem tökéletes, így simán átverhet, és mi azt hisszük, hogy az úgy volt pontosan (például az első születésnapunk) közbe meg nem.


A kérdés nem pont az ezo-ba tartozik, de mind1..


2011. nov. 10. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

igen lehetséges az ún. autogén tréninggel is előhivni ilyen képeket. ezt általában terapeuták, psychológusok használják mondjuk egy szorongásos, pánikbeteg esetében. mikor alakulhatott ki a betegsége? ez az egyik kérdés ugye, és későbbi fázisaiban ezzel a gyakorlattal sikerült már megoldást találni erre.

a másik, hogy ellazitja az illetőt, aki csinálja. legalábbis megpróbálja magát ellazitani(ez a legfontosabb)...nekem nem megy.

pontosan szerintem amúgy dátumra nem fogsz emlékezni, és nem is képként, tehát álomszerű valóságként fogod megélni, de lehet bevillan egy-két jelenet...vagy csak eszedbe jut, ahogyan az emlékek közt keresgélsz...

2011. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanultam pszichológiát és tudom, hogy még mindig sok a hiba az elképzeléseikkel kapcsolatban. Tudatosan elég kevés dologra emlékszünk, ha tudatosan nem tökéletes a képi felidézés, akkor egyértelmű, hogy a tudatalattival kell kezdeni valamit. Tehát nem kavar be a tudatalatti. A hitelességgel van a gond, hipnózisnál is. Ha te megvoltál győződve arról, hogy te azt láttad annó, akkor ugyanazt a képet fogod visszatudni hozni tudatos álmodásnál. (bár nem könnyű és inkább vénetlenül jön össze)

Pl. Nessi szörnyecske esete. Egy buszos csoportnyi kirándulónak mutogattak rajzképeket a szörnyről előzőleg, majd megrendezett körülmények, helyszín mellett pihenő alkalmával a nádas mögött rejtőzőtt egy ember és egy huzalt rántott meg. Ennek hatására a vízből kiemelkedett egy palló. A résztvevők utána esküdni mertek volna, hogy a szörny volt az és mindenki hasonlót rajzolt. Vagy amikor történik egy bűncselekmény és mindenki máshogy jellemzi az elkövető arcvonásait. (Az a vicc, hogy minden szakértő ezt a jelenséget is máshogy magyarázza, ezért nem kell komolyan venni, maximum a gyakorlati részét, a jelenséget)Ezt leszámítva lehetséges a tökéletes képi felidézés.

2011. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"Tudatalatti csodálatos hatalma" könyvet ajánlom.
2011. nov. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 10. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!