Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hetek óta rémálmokból riadok...

Hetek óta rémálmokból riadok fel! Orvos?

Figyelt kérdés

Rémálmaim vannak, szinte minden nap. De olyan szinten, hogy megölnek, kínoznak, kirabolnak. Riadtan ébredek fel mindig, és visszaalvás után újra kezdődnek ezek, sokszor folytatódnak. Ébredés után nagy befolyással vannak rám, napközben általában elfelejtem. Szükséges orvoshoz mennem?

Köszönöm, 21L


2012. febr. 6. 09:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem ártana egy alváslaborban töltött éjszaka vagy egy pszichológus.

Próbáltál citromfű teát inni lefekvés előtt és napközben meditálni? Történt valami mostanában ami felzaklatott?

2012. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem próbáltam még semmit, de megfogadom a tanácsod.:) nem történt semmi felzaklató, de otthon napi rendszerességgel vannak feszültségek.Lehet, h ez okozza őket.
2012. febr. 6. 09:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Az alváslabor nem rossz ötlet,ha megírod hol laksz(elég privátba) akkor utánanézek,hol tudnál megcsináltatni egy ilyen vizsgálatot).


Orvos nem ártana.De vizsgálat szerintem mindenképp kell.

2012. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Orvos felesleges. Nem tudnak neked semmit sem mondani. Legfeljebb felírnak valami altatót vagy ötletelnek meg okoskodnak.


És ehhez mit szólsz? Olvass vidám könyvet, nézz egy vígjátékot elalvás előtt.


Szedj B1-vitamint és C-vitamint elalvás előtt. B1-vitaminból minimum 100 mg-ot, C-ből meg a dupláját legalább. A B-vitamin nyugtató vitamin, de nem gyógyszer (tehát nem fog eltompítani). A C-vitamin meg a másik jó felszívódásához kell.


Tornázz este valamit, jól fáraszd ki magad. Akkor simán lehet, hogy mély, állom mentes éjszakád lesz.


Akkor Neked őszintén: szép álmokat! :)

2012. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az orvosokkal az a baj, ilyen téren addig terjed ki a tudományuk, hogy felírnak egy altatót. NeadjIsten kapsz nyugtatót.


Én a nyugtató tea, aromafürdő, jóga vagy meditáció kombót tudom javasolni.

Nekem tökéletesen beválik az alvászavaromra, pedig régebben volt, hogy 2 napon keresztül fent voltam, és a végén nap közben dőltem ki éjszaka helyett.

2012. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Önmagad teljes fizikai kimerítése,pl.úgy hogy addig tornászol,amíg teljesen el nem ájulsz a fáradságtól tényleg jó ötletnek tűnik.

Még fogyaszt is,mondjuk súlygondokról,testtömeg-gondokról nem írtál,hogy lenne.

2012. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy capuccino, vagy kakaó is jótékony lehet lefekvés előtt, bár a lelki békére ez nem sokat hat.
2012. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az is előfordulhat okként, hogy hazudoznak neked, vagy megcsaltak.
2012. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A napi feszültsegek okozhatjak, ahogy irtad is.

Orvosrol egyetertek az elöttem iroval. Az igazi az lenne, ha sikerülne a feszültseges környezetet megvaltoztatni, feszültseget csökkenteni.

Ha van lehetöseged, ha van körülötted csend (amit elöre tudsz), ilyenkor meditacio, ez nagyon sokat segithet (!), esetleg joga. Rendszeres fizikailag faradtsaggal jaro sport is segithet levezetni a feszültseget, pl. ha tudsz, estenkent fel orat futni.

Es persze mindezt kiegeszitheti lazito, nyugtato, illolajos esti fürdö, wellness, citromfütea vagy mezes tej...stb, de ezek az esti orakat teszik kellemesse (a problemat nem oldjak meg), ami kihat az ejszakai alvas nyugodtsagara vagy feszültsegere.

Lelki dolgok rendbetetele is fontos, ujkorklub.hu-t többeknek javasoltam, ajanlom Neked is! Es olyan oldalak, ahol nem magyarazkodnod kell, hanem erzed, hogy utana jobban erzed magad, feltöltödsz.

2012. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a fáradtság jó ötletnek hangzik, vizsgaidőszakban ellustulok a vizsgák után és nem fárasztom le magam, de a suli indultával ez megszűnik:) remélem vele együtt a rémálmok is. Mostanában egyre dühösebben kelek, h már megint olyan álmodtam...:( írok privit aki kérte!
2012. febr. 6. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!