Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mitol fugg, hogy emlekszunk-e...

Mitol fugg, hogy emlekszunk-e az almainkra felebredes utan?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondtak, hogy mindig almodunk, csak legtobbszor nem emlekszunk ra. Ez mitol van?
2012. febr. 28. 23:23
 1/9 anonim válasza:
Amennyiben álom közben ébredsz fel, úgy emlékszik rá még az agy, ha viszont az álmod már véget ért, de te még tovább alszol, és csak később ébredsz fel, akkor már nem emlékszik rá. Tudományosabban is fogalmazhattam volna, de voltaképp ez a lényege.
2012. febr. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es be lehet gyakorolni valahogy, hogy mindig emlekezzunk rajuk?
2012. febr. 29. 00:03
 3/9 anonim válasza:
Nem. Az alvási fázisokon nem tudunk változtatni, ez tőlünk akaratlanul történik. Jó példa erre például amikor valami kellemeset álmodunk, és érezzük hogy mindjárt felébredünk, hiába is próbálunk ellene tenni, ez bekövetkezik. Rossz álomból pedig hiába szeretnénk felébredni, nem sikerül. Ez is egy érdekes pontja az alvás tudományának, hogy nagyon kevés ember képes megkülönböztetni az álmot a valóságtól. Teszem fel éppen álmodsz, és te ezt tudod, és azt is hogy milyen módszerrel vagy képes felébredni ha úgy akarod. Nagyon érdekes az is hogy érezhetsz is álom közben, ez is az agy egy érdekes tevékenysége. Még sok minden nincs felderítve az álmok világából, sok még a rejtély körülötte.
2012. febr. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha felébredés után nyugton maradsz, nem vonja el semmi a figyelmedet, akkor jobb eséllyel megmarad az álom.

Papír és toll legyen a szekrényeden és rögtön írd fel, mielőtt bármi másra gondolnál. Ha elkezded végiggondolni, akkor egy részét elfelejted, a többit kiszínezed.

2012. márc. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszi, vezetek is alomnaplot, (csak nem mindig van lehetosegem pont azutan felirni.) ^^"
2012. márc. 1. 17:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem álom közben ébredsz fel akkor is emlékezhetsz rá ugye

egy éjszaka alatt 4-5-ször álmodunk kevés ember tudja felidézni mindet de lehetséges. Az álom napló az jó ennek a fejlesztésére. Valószínüleg tudatos álommal még nem nagyon foglalkoztál próbáld ki és fejlőpdni fogsz ezen a téren is. :D

2012. márc. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én csak tudatos álomból tudok felébredni akarva, teremtek egy jó mély szakadékot és...
2012. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 trollcerz válasza:
én vissza tartom a lélegzetem álom közben és felébredek. de csak ha tudatos az álom
2012. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Meseltek mar rola, olvastam is rola, es probalkoztam is mar vele. En a tudatos almokbol inkabb nem ebredek fel.. :DD
2012. márc. 23. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!