Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodok olyan emberrel...

Miért álmodok olyan emberrel aki már nem él?

Figyelt kérdés

Fél éve meghalt egy régi osztálytársam, akivel különösebb kapcsolatom soha nem volt, suliban sem volt barátom és utánna sem nagyon találkoztam vele. De novemberben meghalt és akkor nem tudtam elmenni a temetésére ami zavart is , de mikor tudtam egyből elmentem. De mostanában sokat álmodok róla. Január körül voltak ilyen álmaim de elmúltak. És most megint előjöttek, pl most azt állmodtam, hogy találkoztam vele és ő állította hogy nemis halt meg csak azt hiszik róla meg minden ilyesmit én meg vígasztaltam hogy én hiszek neki :( és általában azok az iskolatársaim is jelen vannak akikkel egy osztályba jártunk. Gondolom azért mert bennem úgy maradt meg ez az osztálytársam. De mi lehet ennek az oka? Miért álmodok vele?

Anyukám azt mondta menjek ki a temetőbe vigyek virágot és megnyugszok. De nemrég voltam is a temetőbe, nem tudom lehet mégis ki kellene mennem?


2012. ápr. 26. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A tudatalattid nem abban az ütemben dolgozik, ahogyan az éber agyad! Anyudnak igaza lehet, de nem elég virágot vinni, hanem lélekben is el kell engedned.

Ha egy velünk egykorú hal meg, még ha nem is voltunk szoros kapcsolatban, jobban megvisel, hisz mégiscsak magunkra tudjuk vonatkoztatni, lehet álmodban ezt dolgozod fel.

2012. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tök természetes, a lelkedet foglalkoztatja ez a kérdés. Mélyen sok gondolat jár vele kapcsolatban a fejedben...


Nekem nagymamám ilyen, habár közel álltunk egymáshoz, de más családtag pl nagypapám is közel volt hozzám, még is már több mint 8 éve sokszor álmodom vele, szinte amit te is, hogy nem is halt meg...

Nekem jó érzések jönnek az álmokkal, szeretem ezeket az álmokat. Volt egy idö mikor sokat álmodtam vele, most már csak ritkán.

2012. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem nem jó érzés vele álmodni, olyan rossz érzésem lesz tőle. Autó balesetben halt meg. És egy éve nekem is volt egy elég veszélyes közúti helyzetem és azóta sokszor megfordult a fejemben hogy akkor akár én is járhattam volna így :(

Csak nem értem azt hogy egy olyan ember akivel az elmúlt tíz évben kb 5-6 alkalommal találkoztam és akkor is szinte csak köszöntünk ennyire mély benyomást tett rám, hogy meghalt.

Lehet hogy tényleg maga az eset visel meg hogy meghalt ilyen fiatalon. De nem tudom mit kellene tennem, hogy valahogy megfeletkezzek erről. Ha már nem jut eszembe napközben akkor egy idő után az álmaimban is előjön. :(

2012. ápr. 26. 15:13
 4/5 anonim válasza:

Szeretne neked üzenni valamit...vagy szeretne elköszönni...

Nekem dédim karácsony előtt halt meg...temetés után álmodtam vele én is,hogy nem is halt meg+megöleltem...azóta nem álmodtam vele...valószínű tőlem így köszönt el...

2012. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én az anyai nagymamámmal szoktam néha álmodni, aki 3 éve halt meg. Olyankor mindig ledöbbenek, hogy életben van és beszélgetni kezdünk. Egyébként gyerekkoromban nagyon közel álltam hozzá, de összeköltözés után valamiért összetört ez az idill, sokszor elmérgesedett köztünk a viszony, eltávolodtunk egymástól, aztán megint közeledtünk, de a régi sosem lett már ez a kapcsolat. Talán ezt fejezik ki ezek az álmok, egyfajta időutazást a régi szép időkbe, hogy tudjak rá úgy emlékezni, mint a kezdetek kezdetén, hisz a valóságban alig gondolok rá, legalábbis a kezdeti érzelmek nagyon mélyre kerültek bennem.
2012. júl. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!