Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ti álmodtatok már olyat, hogy...

Ti álmodtatok már olyat, hogy kiesett a fogatok? Történt valami utána?

Figyelt kérdés

Kb. 3 napja azt álmodtam hogy kihullott majdnem az összes fogam. Este volt, házunk előtt álltam a kisebb kapu előtt amit szinte soha nem használunk és egyszer csak éreztem, hogy potyognak a fogaim és a markomba köptem őket. Vártam és megint elkezdtek kiesni, már tele volt a markom. Félig tudatos álom volt (egyébként tudatos álmodó vagyok, 1-2 éve szinte csak tudatos álmaim voltak, tehát általában tudom, hogy éppen álmodok). Tehát azt gondoltam, hogy most miért estek ki a fogaim és azt is majd meg kell néznem a tükörben, hogy tényleg kipotyogtak-e, de ez már nem volt olyan tiszta gondolat. Egyébként nem fájt, talán vérzett, de nem tudom, ez elég hülyén hangzik, de éreztem a nyálam (vagy/és vérem) melegét a kezemben.

Ma utánanéztem, hogy ez mit jelenthet, de talán mégsem kellett volna, mert másra sem tudok gondolni. Azt olvastam, hogy a fogak kiesése egy hozzátartozó, vagy ismerős halálát jelentheti.

Tegnapelőtt a testvérem úton volt haza, anyukámat kérdezgettem, hogy mikor ér már haza. Mondta, hogy ne aggódjak már, mire mondtam, hogy hát bármi megtörténhet, de rendben hazaért.

Aztán tegnap voltunk nagymamáméknál, akik mostanában nem voltak túl jól, de úgy néz ki, hogy javul az állapotuk, jól vannak. Ott van egy kutyus, aki elég közel áll a szívemhez, 8 éves most és hát elég lomha. Mostanában minden alkalommal, amikor náluk vagyok, eszembe jut, hogy sajnos nincs sok hátra szegénykének.

Olvastam még, hogy azt is jelentheti ez az álom, hogy úgy érzem, nem felelek meg a többieknek. Ez lehet, hogy igaz, mert elég régóta (hónapok óta) próbálok végigvinni egy fogyókúrát, de mindig elrontom. És aznap nézegettem a fogaimat a tükörben, de csak egy fél percre.

Hát elég sokat írtam. Kétségbe vagyok esve, mert láttam 1-2 helyen, hogy mások (többen) is foghullással álmodtak és meghalt valakijük. Fúú nagyon paranoiás vagyok, de muszáj valaki más véleményét is hallanom.


14/L


2012. máj. 7. 12:30
 1/5 melvin válasza:
Ha az álmaidat akarod megfejteni,akkor ne az álmos könyvben keresgélj,hanem magadban.Mindenkinek saját magának kell rájönnie,hogy mit üzen neki az álma.Tedd fel magadnak a kérdést és hallgass az intuiciódra.Biztos nem fog meghalni senkid,a félelem vmitől és a megfelelni vágyás valószínűbb.
2012. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokrétű a probléma. Nézzük csak:

- Az álmoskönyvek sokszor eltérő magyarázatot adnak ugyanarra az álomképre. Maga a kieső fog veszteséget is jelenthet, de nem feltétlen halált.

- Mivel most azt olvastad, hogy halált jelent, elkezdtél aggódni. Ez természetes. Baleset mindenkit érhet, de látszik, hogy egy kis könyv jegyzete mennyire meghatározhatja azután az ember gondolkodását. Példa erre, hogy azonnal a testvéredre gondoltál. A nagyszülők, ha öregek, természetes, hogy az ember azért aggódik, még sokáig éljenek, és egészségben. A kor idővel mindenkit legyőz.:(

Mivel a testvéred jelenleg épségben van, a nagyszüleid iránt kezdtél aggódni. De feleslegesen ne "csináld" a bajt, ha nem gondolkodsz ezen sokat, mindannyiótoknak csak jót teszel. Teszem azt, ha nagyon elhagyod magad a gondolat miatt, a nagyszüleid pedig stresszelni kezdenek, vagy ez okoz náluk bajt, vagy az, hogy igyekeznek meglátogatni, és a nagy figyelmetlenségben történik valami. Szóval élj úgy, ahogy eddig, és ne foglalkozz azzal, mit írt az álmoskönyv.

Még valami: mivel ezt olvastad, már a kutya iránt is élénk érdeklődéssel vagy. Látod, mennyiben megváltoztatja az embert pár leírt szó? Mivel tudod is, hogy öregek, lehet csak fél év múlva lesz valami, de automatikusa visszavezeted majd erre az álomra, ami "figyelmeztetett". Mások is így szokták, illetve ha tudják is mit jelent a kihulló fog, már bemagyarázzák maguknak, hogy pont a szerettük halála előtt álmodtak vele, stb.


A többieknek való megfelelés: a fogyókúra sikertelensége nem a többieknek való megfelelés hiánya, hanem a saját "rontásod" eredménye. Így inkább magadnak, mint másoknak nem felelsz meg. Hogy még a fogaidat is nézegetted a tükörben - na ebből származhatott az álom is. Valamelyik nap én a nyelvemet nyújtogattam ki, és nézegettem, mire álmomban hosszú lett, mint a varánuszé, és úgy is öltögettem, ahogy az emberek közé mentem. Hogy pláne legyen a dolog, mindenki azt hitte, hogy reptoid-humaooid vagyok. Ennyit tesz az, hogy az ezotéria topicban sokat olvastam reptoidos kérdéseket, és ez összekapcsolódott azzal a nem szokványos tevékenységemmel, hogy a kinyújtott nyelvemet nézegettem a tükörben.

2012. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Smartguy86 ***** válasza:
A kieső fog épp olyan freudi álom, mint a zuhanás, a futás és a mozgásképtelenség. Az ég világon semmit nem jelent, de nem árt néha körülnézni az önismereted terén, mert valószínűleg álarcban éled az életedet, ha ilyen sablon álmaid vannak.
2012. máj. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én álmodtam már olyat, hogy kihullottak a fogaim! Másnap éjszaka meg azt álmodtam, hogy tejbegrízt tudok enni csak! :)
2012. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Általában nincsenek ilyen sablon-álmaim. Utolsó :DD...
2012. máj. 7. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!