Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Almodtatok-e mar regi haborus...

Almodtatok-e mar regi haborus idökröl, mintha ott lennetek? Miert almodok olyan gyakran ilyesmit?

Figyelt kérdés
Mindig a ketsegbeeses, gyakran elveszitek valakit, es hihetetlenül atelem, mintha ott lennek, en vagyok, gyakran felebredek ra. Ilyenkor megnyugszom, es gyakran annyira felizgatnak ezek, hogy nem tudok mar visszaaludni. Mindig halat adok, hogy mennyivel jobb sorsom van!!

2012. jan. 30. 18:31
 1/7 WorfHadnagy ***** válasza:
Mert tudat alatt foglalkoztat a téma. Az én álmaim inkább a jövővel foglalkoznak, pl. visszatérő álmom volt, hogy a Borg (egy kibernetikus organizmusokból álló Trek-faj) üldöz. Akkora függő vagyok, hogy az ereimben is dilítiumkristályok gurulnak vér helyett, sz'al érthető okból álmodok ilyeneket. Amúgy nem vagyok félős típus, de a Borg eléggé besz@ratós tud lenni szerintem, a bizonytalanság, hogy merjek-e levegőt venni egy dolgozó közelében, nehogy az elinduljon, majd asszimilálócsövecskéivel torkonragadjon és a kollektíva részévé tegyen. Talán ez a félelem segített az agyamnak ilyen álmok generálásában...
2012. jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mert nagyapám azért álmodik efféléket, mert mikor még javában zajlott a II. világháború, ő még csak két éves volt.
2012. jan. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

38 eves vagyok. Gyerekkoromban a nagymamamtol es a nagyapamtol hallottam haborus beszamolokat, akik akkor kb 20 evesek voltak. De ez mar regen volt. Pici gyermekem van, es meg tervezünk gyerekeket, inkabb ilyen tamak foglalkoztatnak sztem. Ill. nemreg költöztünk ide. Tevet egyaltalan nem nezek mar legalabb 1 evtizede.

Amugy a celjaimat (föleg a gyerekkel kapcs.) programozom agykontrollal, amikor idöm van, es ha fantazialok, leginkabb erröl. A haboru csak almaimban jön a kepbe...

Ami meg felmerült bennem, hogy ahhoz kapcsolhato: 2012.dec 21-ei "vilagvege"-mizeriak. Erröl meg azt gondolom, sztem ez egy belsö atalakulas az emberekben, ami folyamatosan zajlik.

Teljesen erthetetlen szamomra, hogy jönnek ide a haborus almok. ???

Gondoltam arra is, hogy csak nem akkor (is) eltem valamelyik elözö eletemben? De olyan sokfele, es idöben nem hiszem, hogy evszazadok lennenek az almok között, igy ennyi haboruban kb egy idöben nem elhettem...

2012. jan. 31. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát én már álmomban harcoltam Afganisztánban (itt meg is haltam :D), voltam hadvezér egy vár ostrománál és voltam rohamrendőr counter-strike stílusban, de nem hiszem, hogy bármit is jelentenének ezek az álmok (habár én is erősen átéltem őket). Szerintem maximum azt jelenti, hogy sokat foglalkozol vele, hogy miért is álmodod ezt (amit kérdésed eleve bizonyít) és ezért újra meg újra megálmodod ugyanazt a történetet.
2012. febr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

23 évesen én is álmodok ilyeneket néha, a fő fogalom bennük általában a hazaszeretet, és hősiesség.

Nagyszüleim meséltek néhány dolgot a helyi történelemből, a nehéz időkről, de az álmok abszolute nem kapcsolódnak ezekhez. Olyan, mintha nem csupán volt eseményeket élnék meg, és minden egyes részét át ( a súlyos sérülést is), de végül valami alternatív eseményzárás történne.


A miértet nem tudom. Valami miatt át kell élned őket, próbálj meg rájönni, mit tanulhatsz belőlük.:)

2012. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is álmodtam olyat régebben, hogy egy dombságon állok, körülöttem katonák, mellettem az angoltanárnőm teljes fegyverzetben :-) és mondja, hogy tűnjek el, mert bajom lesz. Aztán a dombok mögül marha nagy harci robotok indultak... Cimbim azt mondta erre, hogy ne stíröljem annyit a tanárnőt meg annyit Starcraftozni se kéne :-))
2012. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Minden almomban bent vagyok, a legkülönbözöbb szerepekben, de altalaban nö.

Volt pl. hogy egy eleg "leder" jellemü voltam, kisgyerekkel. Ateltem a ketsegbeesest, amikor elhagyott a sokadik ferfi (mivel meneklült a sorozas elöl, nem maradthatott ott) es menekülnöm kellett volna, mert masok mar mind elmenekültek a falubol, amikor elveszett a gyerekem...

Vagy pl. egy masikban deportaltak minket, (nem ismertem meg ezt a szot, csak felebredve ez volt), meneteltem, es nem tudtam, hova visznek minket, de nagyon pozitiv voltam es a többiekbe is lelket öntöttem.

2012. febr. 18. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!