Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az igaz, hogy ha megtanulok...

Az igaz, hogy ha megtanulok tudatosan álmodni, akkor az segít, hogy megváltozzon a személyiségem?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam a tudatos álomról és ott azt írták, hogy ha valakinek személyiségbeli problémái vannak,annak segít, hogy meg tudjon változni.Én nagyon szeretnék megtanulni tudatosan álmodni, egyrészt mert nagyon zárkózott és félénk típus vagyok,és emiatt már általános iskolás korom óta barátaim sincsenek.Ezen már régóta szeretnék változtatni és végre kitörni ebből a burokból, de ha idegen embereket kell leszólítanom, akkor előtör belőlem a szorongás és nem merem megtenni.Másrészt pedig annyira jó érzés lehet, hogy én irányíthatom az álmaimat, miközben tudom, hogy csak álom az egész.Már párszor sikerült is, de mindig, ha felébredek, félek, hogy valaki meghallotta amit álmomban mondtam, vagy látta amit tettem, emiatt viszont nem mindig tudom az álmaimban igazán elengedni magam és megtenni azokat a dolgokat, amiket a valóságban tudom, hogy nem mernék.Meg azt is olvastam, hogy a tudatos álom segít megtalálni a személyiségbeli problémák okát, valamint, hogy megismerjem önmagamat.Valamint, akár visszamehetünk a múltba is,ami talán segíthet felderíteni ezeknek a problémáknak az okát.

Na, szóval bocsi, hogy egy kicsit hosszú lett, de nem tudtam máshogy megfogalmazni :) Remélem, hogy valaki tud nekem tanácsot adni, mert jelenleg nem látok más esélyt arra, hogy megtegyek az első lépést a változás felé.


2012. jún. 18. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, mióta segít az emberen az, ha álmodik? Az álom igaz kihatással tud lenni az emberre, de a személyiséged csak te magad, éber állapotban, tudatos cselekvésekkel tudod formálni. Például ha sokat rágod a körmöd, ráveszed magad, hogy most aztán nem. Nagy akarat kell hozzá. Vagy ha pánikolsz a szerepléstől: nagy levegő, és tarts például előadást az osztálytársaid előtt az egyik tanórán. Minden rajtad áll, és nem az álmaidon. Ha az álmaidban élsz, a valóság még nehezebb lesz.
2012. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked is az a bajod, mint sok más embernek akik szoktak pl a párkapcsolat topikba írni. Önértékelési probléma. Vagyis azt gondolod, hogy te "értéktelen" vagy, nyilván más ember szinte már zokon venné ha szólnál hozzá, vagy bekapcsolódnál egy téma megvitatásába. Ez nyilván valami múltbéli eseményben gyökeredzik, pl túlságosan elnyomó szülők, osztálytársak stb. Őszintén próbálj meg visszaemlékezni, hogy mikor volt legelőször "kisebbségi" érzésed. Ez akár 5-6 éves korod is lehet! Olvass utánna a neten, van néhány könyv is ami hasznos lehet. (Colin C Tipping -Sorsfordito megbocsajtas, Jane Roberts - A személyes valóság természete.)


A fizikai síkon jelentkező problémákat a fizikai síkon tudod megoldani, a fókuszpontod a jelenben van. Az álmok abban segítenek, hogy felismerd, hogy mely területeken kell munkálkodni.

2012. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha visszaemlékszem az óvodás koromra, akkor már ott volt 2-3 lány, akik állandóan bántottak,és emiatt mindig a gondozónők háta mögé bújtam, hogy megvédjenek azoktól a lányoktól.Az egyik lány, aki bántott,ő volt az, akivel meg kellett osztanom az öltöző szekrényemet, de nagyon rendetlen volt, és emiatt lehet, hogy az anyukám szólt az ő anyukájának,hogy figyeljen egy kicsit jobban oda a gyerekére és sztem ez nem tetszett neki. Valószínű, hogy visszajutott a lány fülébe és emiatt kezdett el bántani.Már számtalanszor próbáltam visszagondolni kiskoromra, de még mindig nem hiszem el, hogy az óvodáskori bántások miatt még 19 évesen sincsenek barátaim.
2012. jún. 18. 12:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig akkor kezd el kialakulni az "önképed", és nagyon fontosak az első tapasztalatok. Azt javaslom indulj el ezen a vonalon, és sorold fel az összes olyan eddigi tapasztalatodat, ami ezt a kisebbségi érzést támasztja alá. Ha kell, írd le őket papírra. Vedd őket szemügyre és gondolj bele, hogy a szituációkban mi vezetett a konfliktushoz, hogy pattant ki. Meg fogod találni azt az "őshitedet" ami miatt vonzod ezeket a drámákat az életedbe. Nem egyszerű, dolgozni kell rajta.


Más, apukád, anyukád például milyen személyiség? Ők hogy oldották volna meg a helyzetet, ha ők kerülnek hasonló konfliktusba? Az is fontos, hogy milyen viselkedésmintát láttál a szüleidtől.

2012. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó:Az igazat megvallva a mi családunk összességében zárkózott és társaságkerülő, de talán nálam a legrosszabb a helyzet.(És ezt most nem önsajnálatból mondom, mert sokan állandóan azzal jönnek, hogy fejezzem már be az önsajnálatot, de én ismerem magamat a legjobban, nem ők)Sztem ez a családban, azért is van jelen, mert nem szoktunk a rokonokhoz sem menni az utóbbi időben és a nagy eseményekre se szívesen megyünk el.Apukám és a bátyám nem annyira zárkózott, könnyen teremtenek kapcsolatot, meg anyukám is eléggé közvetlen és barátságos.A húgomnak is vannak barátai és,ha velük van nagyon nyitott típus.Csak egyedül nekem nincsenek barátaim és csak a húgommal merek erről a problémámról beszélni.
2012. jún. 18. 15:33
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, de most nagyon off leszek. Teljesen átérzem a problémádat, kedves kérdező! Még az óvodai rossz élmények is stimmelnek. :(


20/L

2012. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam még régebben nem biztos hogy igaz, hogy ha valaki nagyon magas fokon űzi az éber álmodást egy idő után eljuthat arra a pontra hogy nem tudja megkülönböztetni mi az álom és mi a valóság. Azért szerintem ez elég durva elég necces... szívesen éber álmodnék gyermek koromban valahogy ösztönösen képes voltam rá, nem tudom hogy, de most felnőttnént már nem igen megy, csak nagyon ritkán és közel sem olyan tudatosan. Inkább befolyásolni tudom az eseményeket sem mint irányítani, de az is igaz, nem is tettem érte semmit.
2012. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem igaz, én már kiskorom óta abban szenvedek amiben te, annak ellenére, hogy mióta eszemet tudom ha kedvem tartja én veszem át az irányítást az álmaim felett. A személyiség váltást ébren kell megtenni, ha álmokat "építesz" magad köré, azzal csak azt éred el, hogy egyszerűen nem esik jól reggel felkelni (saját tapasztalat).


Én úgy tettem túl magam többé kevésbé a zárkózottságomon és félénkségemen, hogy megkerestem az erős pontomat és azt mintegy kiépítettem (már kiskorom óta igyekeztem elég nagy általános műveltséget felhalmozni, amit végül szabadjára engedtem és elég nagy sikerrel, ugyanis kivívtam az ismerőseim megbecsülését), másrészt nem utolsósorban kigyúrtam magam, de nem a kinézetelre adtam, hanem az erőmet halmoztam fel, így - lehet egy kicsit morbid - de ha egy idegennel szóba kell álljak, úgy kezdem a beszélgetést, hogy magamban azt gondolom: "ha beszól lefejelem". Erre persze sosem kerül sor, még akkor sem ha tényleg beszól, de azért jó érzés, ha erőfölényben érzed magad a másikkal szemben (viszont neked, mivel lány vagy ez utóbbi módszert nem ajánlom, inkább az elsőt: a személyiséged erős pontjának a megkeresését).

2012. jún. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez amolyan legenda. Elég szembeötlő a különbség.
2012. jún. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti... :)
2012. jún. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!