Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet ez az álom?...

Mit jelenthet ez az álom? Tudom, hogy pszihológiai jelentése van!

Figyelt kérdés

Nagyim halála után nem sokkal álmodtam: Nyaralni voltunk az egész családdal (Anya, aki 18 éve halott, Apa, Nagyi, Én, Báttyám) hosszú padon aludtunk ott, majd hazajöttünk és anya meghalt álmomban Nagyim mondta, mert a következő nyaraláson tesómmal, csak vele mentünk. Nagyim ott halt meg, míg aludtunk és éreztem és láttam egy féri árnyékot, aki tudtam, hogy a gyilkos volt, mégis nyugtató volt a jelenléte. Miután felébredtem az árnyra az első gondolatom az volt, hogy Apa volt.

Mit jelenthet? Nagyon durva volt, és biztos vagyok benne, hogy pszichológiai jelentése van.

Volt akkoriban még egy álmom: Nagyimmal a nappaliban tv-t nézünk, és a következő másodpercben a hálóban sikálom a földet tiszta erőmből. Ez a két kép váltakozott folyton.

Ez mit jelenthet?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 22. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Érdekesek a szimbólumok. Kérdés hogy most a földi lét számodra tudatalatt nyaralás vagy az otthon. Mert biztos hogy az élettel és a túlvilággal van kapcsolatban.

A halál valaminek a kezdetét szokta jelenteni az álmoskönyv szerint. Most hogy a te személyes szimbólum világodban mit jelent azt csak te tudhatod

2012. jún. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hm.. ezt nem tudnám én sem eldönteni így hírtelen, de ami az egészben a durva volt, a biztonságot nyújtó gyilkos és hogy ébredéskor erröl azonnal Apám ugrott be..Egyszerüen nem tudom hova tenni, de tudom, hogy valamit jelent..
2012. jún. 22. 23:41
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem hatborzongatonak tünik, az almod, de a valosagod is...

Csak talalgatni tudok, az erzeseim,gondolataim:


Az, hogy nyaralas utan törtentek almodban a halalesetek, jelentheti-e azt, hogy hirtelen ert mindkettö a valosagban? Nyaralas=azaz jol erezted magadat, erre hirtelen halaleset...

Hogy almodban az arnyek, a gyilkos edesapad volt, sztem arra utal, hogy öt hibaztatod a halalukert. (?) Mivel megmagyarazhatatlan a gyermeki enednek, hogy miert hagytak el, ezert ez a benned elö gyermek keres egy bünöst, hogy megmagyarazza maganak, ezaltal el tudja fogadni, hogy ök mar nincsenek veled - azert edesapadat, mert közeli hozzatartozot keres ilyenkor a gyermeki en. Azert arnyek, mert nem vagy benne biztos, "nem tiszta" elötted, ki vagy mi lehetett a halalesetek oka. Vagy jelkepesen ertendö, jelkepesen apad okozhatta (pl. az eletmodjaval "halalba kergette" vagy ilyesmi), de a helyes ertelmezes miatt hozzateszem, h a sorsarol mindenki maga dönt, ok-okozat összefüggesek vannak, tehat ilyen halalba kergetes nincs a valosagban, csak "gyermeki aggyal" tünhet igy.

Nyugtato volt a jelenlete = mert ismered, ismert szemely, akitöl nem kell tartanod, hogy artana neked (??)... Vagy nyugalmat hozott az eletedbe nagyid halala (ha addig a "nyakadon logott", allandoan dörzsölödött...stb)??


A padlodörzsöles, pont a haloszobaban, ahol valoszinüleg fogantal, tehat a születesed helyet jelkepezi, sztem jelentheti azt, hogy szeretned visszakapni a földböl edesanyadat, akitöl az eletedet kaptad... (?)


Irok privat...

2012. jún. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Utoslsó! Elég jelentős része igaz annak amit írtál! Nagyimat kb istenítettem.

Köszönöm, ha van még gondolatod erről nagyon szivesen fogadom!

2012. jún. 22. 23:53
 5/14 anonim ***** válasza:

"az egészben a durva volt, a biztonságot nyújtó gyilkos és hogy ébredéskor erröl azonnal Apám ugrott be..Egyszerüen nem tudom hova tenni, de tudom, hogy valamit jelent.."

Ha arra gondolsz, h esetleg a valosagban apad a gyilkos, es az almod megsugta Neked - ez nekem a fantasztikus filmek hatasara utal, nem sok valosagalapja lehet sztem.

Ami biztos: arrol almodunk, ami foglalkoztat minket, föleg elalvas elött, es alomban az agy azonban összekombinal mindent, teljesen keptelen dolgokat is akar, igy szo szerint szinte sosem ertelmezhetö. Amiert neked megis az elsö gondolatod "apa" volt felebredes utan: mert tenyleg olyant kombinalt össze az agyad almodban, amin megdöbbentel igy az alom-felebredes hataran. Mindez sztem.

2012. jún. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Válaszolva a kérdésekre:

Anya halála nem ért hírtelen, bár kicsi voltam, de tudtam, hogy meg fog halni, mert csak a 3. infarktusba halt bele.

Nagyim első panaszai sem értek hírtelen, mert valahogy megéreztem, ezért meg is látogattam, és tudtam azt is attól fogva, hogy meg fog halni, bár nem voltak erős panaszai, inkább, csak rossz közérzete.

Anyukám haláláért valóban Apát hibázttattam, de csak miután tiniként megtaláltam Anya leveleit, nem kicsiként.

Nyugalmat tuti nem Nagyim halála okozott, hiszen istenítettem. Tény, hogy Apám tudatosan, direkt nem bántana soha.

Anyát is szeretném visszakapni, de Nagyimhoz sokkal jobban kötődöm, hiszen őt 21 évesen vesztettem el, Anyát 5 évesen, szinte nem is ismertem.

2012. jún. 23. 00:05
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok, hogy Apám a gyilkos, tudom, hogy Anya beteg volt. Épp ezért durva..valahogy mégis ott volt..gyilkosként.
2012. jún. 23. 00:08
 8/14 anonim ***** válasza:

A hirtelent ugy ertettem, hogy nem voltal/vagy felkeszülve ra abban az ertelemben, hogy kellene meg melled egy anya szerepü, meg "nem nöttel fel". Ez teljesen normalis ebben a korban, meg 30-on felüliek is korainak erzik, ha akkor meghalnak a szüleik, meg elkel a segitsegük, pl. kisgyerekük gondozasanal, vagy tanacsot kernek tölük, vagy barmi masban...stb.

Akkor talan azert apadat valasztotta az agyad almodban a gyilkos szerepre, hogy megovjon, olyan ember legyen, aki rad nem jelent veszelyt (ne egy ujabb ember, akitöl ettöl fogva majd rettegsz), vagy egyszerüen csak amit irtal, mert tinikorodban (vagy azota, most is) apadat hibaztatod, legbelül, magadban. De tenyleg csak talalgatok, probalok raerezni - akit irtam, öt viszont nagyon javasolnam megkerdezni!!

2012. jún. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, valahol őt hibáztatom, de ez miért Nagyim halálakor került előtérbe?
2012. jún. 23. 00:26
 10/14 anonim ***** válasza:

a halál a természet része, ez az egyetlen biztos pont az egész életünkben, lehet, hogy édesanyád, nagymamád halála után ő az "alapkő", aki a legközelebb áll hozzád, és jelenléte természetes.

a tv-nézés-sikálásos részhez: egyik pillanatban még teljesen normálisan zajlik az életed, a következőben pedig az újabb tragédia nyomait takaríthatod el a tudatodból.

2012. jún. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!