Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent nagymamával álmodni?

Mit jelent nagymamával álmodni?

Figyelt kérdés

Sajnos márciusban elhunyt a nagymamám,és időről-időre álmodok vele,nemcsak én,hanem más is a családunkban. Mivel központi szerepe volt az életünkben,sokat beszélünk róla, de nem a tipikus "gyásszal", nem siratjuk,hogy elment,inkább örülünk neki,hogy velünk volt.

Tegnap éjszaka megint vele álmodtam.Sajnos elég rossz álmodó vagyok,így az álmaimból mindig 1-2 jellegzetes kép marad meg.A mostani álmomban a nagymamám két kis csokor harangvirággal vagy gyöngyvirággal (nem tudom eldönteni) állt előttünk,és egy idegen hölggyel beszélgetett.Nem hallottam,miről, de arra tisztán emlékszem,hogy a hosszú,fekete kabátjában volt. Ez a kabátja volt a védjegye,mindig nagyon csinosan öltözködött. Az arca nyugodt volt, évekkel fiatalabbnak tűnt,mint mikor meghalt (73 éves volt),de ami a leginkább feltűnt,hogy a két csokor virágot fogta a kezében.

Mit jelenthet ez az álom? Nem nagyon szoktam fejtegetni őket,inkább a pszichológiai oldalt szoktam nézni,hogy nyilván hiányzik,ezért álmodok róla,de annyira megmaradt most a fejemben az álom,nem úgy,mint máskor. A fekete kabát,a virágok,és persze maga a nagymama jelenléte.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2012. júl. 18. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"nyilván hiányzik,ezért álmodok róla" megválaszoltad a kérdésed.
2012. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Antimod ***** válasza:

"Az arca nyugodt volt, évekkel fiatalabbnak tűnt,mint mikor meghalt"


Ez jellegzetes vonás a halottakról való álomban, ami nem magyarázható szimplán a gyásszal. Családtagjaid milyen környezetben / öltözékben álmodják őt meg? Szerintem érdemes lenne ennek utánajárnod.


Sok jelentősége amúgy nincs, de jó, ha tudod, nagyon is "él" a nagymamád, de már nem lehet veletek, legfeljebb így tud üzenni, hogy ne sirassátok.

2012. júl. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze,igazad van,de ez most jobban megmaradt,mint az eddigiek,ezért tettem fel a kérdést. :)
2012. júl. 18. 10:21
 4/5 A kérdező kommentje:
A család általában ugyanígy szokta megálmodni,hogy fiatalabb kicsivel és egészségesebb. Biztos igazatok van és egyszerűen csak olyan hangulatban vagyok,hogy jobban megragadt az álom. Igyekszünk nem tipikusan "siratni"őt, hanem inkább szeretettel emlékezni rá.Talán az az oka annak,hogy mindannyian sokat álmodunk vele.
2012. júl. 18. 10:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Halott

Álmoskönyv

Rossz idő. halott és temetés: vihar. Halottasház: jó reménység jele, amely valóra válik.

Álmoskönyv

A különös álmokból: halott, aki, mintha volna táncos, és táncra kérne, míg bennünket irtózat töltene el: asszonynak jegyez szerencsétlen házaséletet, férfinak különös vágyakozást. Halottal menni, és azt megakadályozni, hogy hátunkra másszon: féltékeny szerelem. Halottal találkozni a házban, amely halottat nem ismerhetünk, és lábunkra telepedne: gyermektelenség jele.

1799-es szerint

Halottat látni: áldás.

1833-as szerint

A szép halott ambót mutat.

Gvadányi Márton szerint

Halottasingben járkálni halottak között: hideglelést jegyez.

Kerner szerint

A halott mindig időváltozást jegyez.

Radics Mária szerint

Halott, aki jönne és megszólítana az útat tudakolván: váratlan látogató jegye.

Régi magyar naptár

Andráskor holtak: hosszú telet mutatnak. Jántorböjtös napon halott, aki benézne az ablakon: szükség jegye. Holtakkal vigadni és tőlük tanácsot kérni: figyeld meg amit mondanak és tedd az ellenkezőjét: kivéve, ha anyád mondaná. Holt szerető, aki visszatérne és szemrehányást tenne: új szerelem jegye. Holt férj: kihágás. Holt asszony: nagy bánat. Holt ember képét rajzolva látni: rokonod meghal. Holt embert koronázni: betegség. Holt ember által megsegítetni: ismerősöd meghal. Holt embernek csontját látni: harag. Holt emberekkel vívni: nagy tisztesség. Holt embert látni megelevenedni: nagy borult időt jelez. Holt embert látni, akit régen eltemettek, mintha most halna meg: közeli atyádfia hal meg. Holt emberrel, aki megelevenedett járni sötét éjjel, de hamar helybe jutni: tűrhető bosszúság, rövid harag. Holtnak lenni, és megelevenedni: tisztesség. Önmagát holtnak látni: öröm

Remélem tudtam segíteni!

2012. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!