Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodom ezt? Hogy...

Miért álmodom ezt? Hogy állíthatnám le?

Figyelt kérdés
Már 3 napja ugyanezt álmodom: Egyedül vagyok egy felhőkarcoló tetején,hatalmas vihar van,és jön a telefon,hogy apukám meghalt. Úgy kelek fel utána,hogy nagyon dobog a szívem,és sírok. Ha ez számít, a szüleim nemrég váltak el,és 2 hete volt egy hatalmas vihar,mikor egyedül voltam itthon,ami betörte az ablakokat,és 10 méterre tőlem belecsapott egy fába a villám.
2012. júl. 21. 13:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja,és nem tudok aludni mostanában. 3 óra is kell mire elalszom,mert csak gondolkodom.
2012. júl. 21. 13:50
 2/4 imateka válasza:
Ez egy agyi reakció lehet az utóbbi időben bekövetkezett szerencsétlenségekre. Ez egy tök normális reflex, amit az agy egyik védekező mechanizmusa vált ki. ilyen előfordul pl. katonáknál, ha eltalálják, utána akár évekkel később előbukkan, hogy a petárda zajára megijed, vagy ilyesmi. Ez egy agyi reflex. Amit ez ellen tehetsz pszichoanalízis, vagy pedig dianetika.
2012. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Gyakran az álmainkban dolgozza fel az agyunk azokat a dolgokat, amik felzaklatnak. Lehet, hogy beszélned kéne valakivel ezekről a dolgokról, főleg a szüleid válásáról.

Ha pedig nem tudsz elaludni este, próbálj meditálni, és csupa pozitív dologra gondolni. Pl.: képzelj el magadnak egy tökéletesen biztonságos helyet, gondolatban rendezd be a kedvenc tárgyaiddal, nagyon részletesen képzeld el, és hidd, hogy ott nem bánthat senki, nem lesz vihar, nem fogsz rosszat álmodni, teljesen biztonságban vagy. Ha nyugtalan lennél, csak gondolj erre a helyre és máris megnyugszol :)

2012. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben én is voltam. Egyetértek az utolsóval, próbáld magad biztonságba helyezni. Gyerekkoromban pl ha átöleltem a macimat akkor úgy éreztem, hogy senki sem bánthat. Ma pedig ha nem tudok elaludni, vagy zaklatott vagyok valami miatt akkor arra gondolok, hogy a párom hogyan szokott átölelni (sajnos távkapcsolatban élünk, ritkán vagyunk együtt). Ez mindig segít és nyugodtan tudok aludni :)
2012. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!