Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan tudnám elérni hogy...

Hogyan tudnám elérni hogy emlékezzek az álmaimra? Csak nagyon ritkán emlékszem arra, mit álmodok, és amikor emlékszem is rá, az általában összevissza, semmi jelentés.

Figyelt kérdés

Barátnőm például mindig meséli hogy milyen furákat álmodott, az ő álmainak van egy 'sztorija', ami ugye az enyémeknek általában nincs.Olyan jó hallgatni, mi történt az álmaiban, na meg kicsit stresszes életem van, néha jó lenne az álmaimban kikapcsolódni. Egyszer olvastam olyat, hogy gondoljunk valami dologra és ha az feltűnik az álomban, akkor tudom hogy álom és így megjegyzem. Kipróbáltam (volna) de nem vált be. Milyen módszerrel tudnék emlékezni az álmaimra?

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. aug. 22. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam hogy ha mégis álmodom akkor felírom. Így rászoktatom magam, hogy álmomban felriadjak és egy szót felírok, és erről másnap eszembe jut az egész történet. Ezzel edződik az agy és egy idő után 5 álmot is feltudsz reggel idézni magadtól.
2012. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg tudatosan álmodni! Ezt azzal érheted el, hogy 1-1,5 óránkén csinálsz egy valóságtesztet. Azt úgy kell csinálni, hogy ellenőrzöd a dolgokat körülötted. Igaz, tudod hogy nem álmodsz de azért csináld meg! Egy idő után a valóságteszt az álomban is előjön és így rá tudsz jönni hogy álmodsz. Ígí tudod irányítani, kívángatni ( nekem az a módszerem, hogy álmomban becsukom a szemem, és elmotyogom hogy: "azt akarom hogy...") így tudsz sztorit csinálni az álmodnak, és így én jobban is szoktam emlékezni rá!
2012. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!