Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent, ha meghalok álmomban?

Mit jelent, ha meghalok álmomban?

Figyelt kérdés

Egyszer vikingek ölnek meg, én ott állok a harcmezőn korabeli ruhába, harcos nőként, és egyszer csak lerohannak.

Máskor kalózok dobnak ki a hajóból a cápákhoz, akkor is korabeli ruhában, minden stimmelt...

Mostanában van egy visszatérő álmom, ami miatt már lassan 3 napja nem alszok jóformán semmit, mert mindig átélem... (első alkalom) Sétálok az utcán, meglátok egy férfit a túloldalon menni, aki hirtelen elkezd üldözni, le akar rántani a földre, de elkezdek menekülni, mert akkor valahogy megúsztam, de 2-3 sarok után elkap és berángat egy házba, ahol 4 férfi el akarja vágni a torkomat, én pedig sírok... azóta ha visszatér az álom felismerem a férfit már egyből és elkezd verni a szívem, és menekülök, mert tudom mi fog történni... de valahogy sose sikerül élve megúsznom.. (ennél a házat is pontosan tudom hol van ahol sétálok, és a környéket is felismerem, de teljesen mint a valóságban, a házak, a kertek, az iskolák, ugyan azok. nem merek arra sétálni azóta...)

17 éves vagyok, de eljutotta odáig, hogy már nem merek lassan aludni... Pszichológusnál is voltam, de nem sokat segített ezen 6 hónap alatt..



2012. okt. 3. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:

*****


El kéne sajátítanod ezt a technikát, és tudatosan átélné, majd megváltoztatni az álmod. (Macerás, időt igényel, de megéri.)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. okt. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem a tipikus "zuhanós" álom kísértett sokáig tizenéves koromban. Én úgy szabadultam meg ettől, hogy próbáltam tudatosan kezelni a szituációt. Mivel álom volt, és valósnak tűnt, eleinte mindig megrémültem. Később mikor már sokadszor álmodtam ugyanezt, tudtam mi fog történni. Zuhanok, no panic, (számolok "magamban")5,4,3,2,1 és csatt a földön. Én így kezeltem ezt az álmot. Egy darabig még vissza-vissza tért, majd végleg megszűnt.


Én úgy vettem észre, hogy amikor álmodom, akkor van egy rész, amikor csak "mozizok", történnek velem az események, sodródom az árral. Ez nálad a sétálsz az urcán, kint állsz a mezőn, vagy az ott vagy a hajón. Ez után következik az a rész amikor álmomban "feleszmélek", és próbálom tudatosan alakítani a történetet, ez nálad a "menekülni próbálás".

Szerintem a megoldást az jelentené, ha tudomásul vennéd mi fog történni az álomban, és nem próbálnál meg küzdeni ellene, hanem próbálnál továbbra is "mozizni". ... Igen, most idejön hozzám, most el fog hurcolni, igen, ez az a ház ahova megyünk... most be fog rángatni... most akármit teszek úgyis el akarják vágni a torkomat stb... rohadt kellemetlen, de egy idő után "megszokható" - mint az én álmomban a földet érés :D.

Ha mondjuk új dolog történik, akkor nyilván megijedsz, mint mindig... Legközelebb mikor ezt álmodod, már nem lesz új, nem ijedsz meg, mert számítasz rá... a lényeg, hogy tudod mi vár rád, és nem teszel ellene. Én ezzel a "technikával" ráuntam a rémálmaimra. Lehet ezért nem gyötörtek tovább :D


Nekem ez bejött, elvétve van csak rémálmom, és nem is visszatérő.


(tök érdekes ez az álom téma amúgy :D remélem hasznodra lesz a tipp amit adtam :D )

2012. okt. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az álom tudatos átalakítása sokkal nagyobb erőfeszítést igényel, és sokkal nagyobb rutint, mint az amit az előbb leírtam. Bár egy próbát megér, és ha nem működik, akkor marad az amit én írtam :P


Elég nyilvánvaló abból amit írtál, de azért megkérdezem, lány vagy? :D

2012. okt. 4. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 azanyádvagyokbazzeg válasza:
17%
túl sok tévét nézel, beteg a fantáziád és télleg meg fogsz halni holnap délben mert elüt egy kamion ami belehajt a lakásotokba.
2012. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kelecsényi Rajmund válasza:
Semmit.
2012. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!