Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet az alábbi álmom?

Mit jelenthet az alábbi álmom?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban az alábbi álmom volt.

Egy -talán külváros- forgalmas utcáján, az úttesten sétáltam, gyalogoltam. Nagy nyüzsgésre emlékszem.

Egyszer csak odajött hozzám egy asszony, fiatalabb nő, aki előttem másnál is próbálkozott és kérte, hogy adjak neki valamit. Már nem tudom, hogy mit kért, de én mondtam, hogy sajnos én is rossz helyzetben vagyok, most nem tudok neki segíteni. Aztán közvetlenül ezután láttam az úton roma fiatalokat, akik hangosan ugráltak bele egy valamilyen öreg kabriolet szerű autóba.

Nem tudom, hogy az előzőekben leírtaknak van-e jelentősége, de a kérdésem igazán a következőkre vonatkozna.

... az autósjelenet után tovább gondolom tovább sétáltam, mert következő pillanatkép, amire emlékszem az az, hogy meghallottam amint jóval a hátam mögött hangosan azt kiabálják az emberek, hogy "Kobra, kobra!"

amikor megfordultam, akkor tőlem messzebbre, olyan 8-10 méterre láttam, hogy az árokparton kúszik, tekergőzik az én irányomba egy nagy, vastag, keresztben kék-fehér csíkos kígyó. A fejét nem láttam. A kiabáló emberek el-elugráltak előle és mellőle, miközben valaki vizet spriccelgetett rá. A kígyó igyekezett kitérni a spriccelések elől, és kicsit csapdosott a spriccelők irányába, de közben tekergőzött előre, az én irányomba.

Én félek a kígyóktól, és nem szoktam másmilyen állatokkal sem álmodni.

Ebben az álmomban határozottan az volt az érzésem, hogy félnem, menekülnöm kell, mert a kígyó engem akar elérni.

A fejét még mindig nem láttam (nem emlékszem, hogy láttam volna) és igyekeztem gyorsítani a lépteimet, más irányban.

Kitértem az egyenes útvonalamról, gondolván, hogy a közben lemaradt kígyó, majd tovább kúszik az út/járda melletti árok szélén, annak a vonalában.

Közben hátra-hátra tekingettem és egyre feszültebb lettem.

Úgy rémlik, volt mindkét kezemben egy-egy nehéz szatyor, teher és azt éreztem, hogy ezek miatt nem tudok haladni és, ha akar, akkor a kígyó utol fog érni.

Közben kígyó elért arra pontra ahol én irányt változtattam és úgy rémlik, hogy felnézett -a fejét igazából még ekkor sem láttam- és ő is az én irányomba kezdett tovább tekergőzni.

Mintha ekkor tudatosult volna bennem, hogy nem tudok elmenekül előle, s talán mégis elmenekülhetnék, ha eldobnám a kezeimben lévő súlyos terheket, de nem tudtam megválni tőlük. Aztán felébredtem.

Jelenthet ez az álom bármit is, vagy csak annak a mellékhatása ez az álom, hogy sokat, nehezet ettem vacsorára, lefekvés előtt.

Ha tudtok segíteni a megfejtésében, annak nagyon örülnék.


Egyúttal békés karácsonyt kívánok minden kedves GYK-es fórumos társamnak!



#álom #álomfejtés #kígyóval álmodni
2012. dec. 24. 12:49
 1/4 anonim válasza:

Szerintem csak túl sok kaját ettél. Nekem is volt már ilyen többször. Egyszer azt álmodtam hogy egy jaguár akart bántani..... :/

De az álmoknak nincs semmi jelentőségük.

2012. dec. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én nem hiszek az álomfejtésben, de mivel van itthon ilyen típusú könyv, szívesen segítek.

Kikerestem néhány fogalmat a könyvből, pl. Autó, Kígyó.

A kígyóról azt írták, hogy a szexualitás, csábító erő jelképe, erősen kötődik az ösztönök világához. Női álomban a kígyó érintése a szex unalmasságát jelzi, hogy az álmodó nő nem kívánja. Férfiaknál pont fordítva: a partner nem kívánja. A kígyó önmagában a változás szükségességét is jelzi, csábít az újra. A folyamatosan tekergőző kígyó a változás ciklikusságára utal a könyv szerint: a sötét és a világosság ismétlődő rendjére. A könyv szerint ilyenkor sürgető a változás, életed váratlanul felpörög.

A kígyónál kiabáltak az emberek, szóval kiabálás: figyelmeztető álom. Veszélyben vagy, de nem érzed, nem látod. Szerencsés esetben sikerül visszaemlékezned, mire akart figyelmeztetni az álom, így lehet el tudod kerülni a bajt.

Menekültél a kígyó elől, menekülés: a valósággal való szembenézés elkerülése. Valamit seretnél elkerülni, meg nem történtté tenni, mert nem tudod, hogyan oldd meg a problémát.

Azt mondtad, hogy voltak az álomban roma fiatalok, őket a könyv cigányként említi. Ilyenkor vigyáznod kell értékeidre, meg ilyesmik.

Remélem tudtam segíteni, de kérlek, ne vedd túl komolyan ezt az egészet. :)

BUÉK!

2012. dec. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KovA1963 ***** válasza:

Ne váljon rögeszméddé egy álommegfejtés sem - nagyon egyéni kinél milyen szimbólumok honnan jönnek - vagyis akármilyen megfejtésnél nagy a tévedés lehetősége.


Amit én belelátni vélek, az az, hogy számodra lelkiismereti kérdés, hogy rászorulón segíts-e avagy nem - és nem szoktál.

Kétséged van, hogy a te helyzeted elég rossz-e azéhoz képest akinek a kérését erre hivatkozva utasítod el.

Aztán újabb megmagyarázást - lelkiismereti önvédelmet keresel - félsz hogy rászednek és a koldus tulajdonképpen nem is szorul rá és érdemtelen (cabrioletfélébe ugráló cigány fiatalok), hogy áldozz rá, és hiábavaló is volna.

Végül azonban üldöz a lelkiismeret/kétség ami elől igyekszel menekülni, amitől nem szabadulsz.

Hogy a teher mi amit cipelsz - aminek a letevése a menekülést jelenthetné nem tudom... talán épp a kétség.


Én valami ilyesmire gondolok.

Próbáld átgondolni mi az ami foglalkoztat, valamilyen mulasztás, probléma, amit meg kéne oldanod, foglyul tart... valami ilyesmiről lehet szó.


Jellemző az álmokra, hogy az egymást követő szimbólumok időnként logikai megmagyarázó láncolatot alkotnak.

Bejön egy kép valamiért hiányos és logikai önmegmagyarázásra szorul - kiegészül "(meg)magyarázkodó" képekkel, miért van így hogy működhet - ezek a képek mutat(hat)nak a gyökerek felé - ami a te esetedben valamilyen kétség terhe lehet.

Lehet konkrét személy is akivel kapcsolatban kétséged van - adnál is meg nem is, engednél is meg nem is.

Valamilyen harc/kétség/kettősség tükröződése lehet.

2013. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat segítettetek.
2013. jan. 2. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!