Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Aki beírja, hogy 'miért...

Aki beírja, hogy 'miért álmodtam ezt és ezt', az tisztában van az "álomfejtés" alapjaival?

Figyelt kérdés
Miért várja el bárki, hogy egy hosszú álom leírását végigolvassuk és szépen levezessük, hogy mi mit jelent? Miért nincsenek tisztában az emberek azzal, hogy az álom a tudatalatti üzenete és a "történetből" ki kell emelni egy-két kulcsmotívumot és azokat a saját élményeink alapján elemezni? Egy idő után rettenetesen bosszantó.

2013. febr. 5. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

"hogy az álom a tudatalatti üzenete"


Te se vagy vele tisztába, mi az álom...

2013. febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is idegesítenek az álmos kérdèsek. Egy vadidegen nem fogja tudni megmondani, mit miért álmodsz. A legtöbb dolog az álmokban emlék, képzelettel keverve, és ha valami konkrét dolog áll is mögötte, azt nem fogja más tudni, csak te, max egy közeli barát. Olyan hülyeségek nem léteznek, mint hogy, ha tevével álmodsz terhes leszel, meg hasonló abszurd dolgok..
2013. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves első! Megmondod akkor, hogy a te felfogásodban mi az álom?
2013. febr. 5. 15:43
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Azért van ez, mert az emberek 99,9%-a nem csupán tudatlan, de beképzelt, hiú és lusta is.

Ha nem lenne az, akkor nem itt tenné fel teljesen feleslegesen a kérdések tízezreit, hanem három perc alatt utánaolvasna.

2013. febr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én múltkor azt álmodtam, hogy én vagyok harry potter és üldöz voldemort. Szerintem nem volt unalmas kis történet, hanem poénos. :D


20L

2013. febr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó, de nem írtad be, hogy "azt álmodtam hogy én vagyok a heripotter, ez azt jelenti, hogy tényleg én vagyok a heripotter?" Vagy de? :D
2013. febr. 5. 16:28
 7/11 Tom Benko ***** válasza:
63%
Általában aki az ezós topikba írogat, nincs tisztában semmivel. Az álom egyszerűen az emlékképek halmaza, majdnem teljesen véletlenszerű formában. Azért csak majdnem, mert ha valamelyik kapcsolódik ahhoz, ami elalvás környékén foglalkoztatta az álmodót, az jobban előkerül, megragad. Ráadásul az álom, mint emlék, szintén megmarad egy homályos formában, aztán amikor valami hasonló eset történik, az agy hozzá igazítva felidézi, ebből lesznek a "megálmodtam, hogy" baromságok.
2013. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Tom Benko, én totál szkeptikus vagyok ezo témában, de legyünk őszinték, te sem vagy egy nagy szakértő a témában. :DD

Respect.

2013. febr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az álom csak az elmúlt napok eseményeit dolgozza fel. Így lehet hogy például egy nem rég elolvasott könyvről, vagy nem rég látott filmről álmodunk...
2013. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell rögön nekem esni, és lepontozni... másrészről a "minek kiírni ezt meg azt" és "miért járnak ide szkeptikusok " is uncsi, mégis felteszitek ezeket a kérdéseket is...
2013. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!