Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvásparalízist átélők!...

Alvásparalízist átélők! Leírnátok, hogy mi történt veletek?

Figyelt kérdés

Nálam másfél éve jelentkezett először. Azóta már legalább tízszer átéltem. Általában akkor jelentkezik amikor reggel valamiért korán kelek, majd később visszaalszok. Felébredek, nem tudok mozdulni, rettenetesen félek, gyorsan ver a szívem, szaporán veszem a levegőt, mintha valaki visszanyomna az ágyra. Próbálok mozdulni, beszélni, hogy valaki észrevegyen, de sosem sikerül, maximum az ujjaim mozdulnak egy kicsit. Aztán próbálom megnyugtatni magam, és mikor úgy érzem, hogy kellően lenyugodtam arra gondolok, hogy most akkor felébredek és tudatosan próbálok felébredni. Általában sosem sikerül elsőre, csak a második vagy harmadik próbálkozásra. Félelmetes, ijesztő dolgokat nem szoktam látni vagy hallani, csak úgy érzem, hogy van ott valaki vagy valami.

Nálatok, hogy zajlott le ez az egész?


2013. ápr. 20. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam teljesen ugyanúgy volt mint nálad.Velem szerencsére még csak 2-3x fordult elő de már másodjára megszoktam.Csak rá kell jönni hogy nincs is ott semmi
2013. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én is át szoktam élni. Nem láttam még dolgokat ilyenkor. Így belegondolva általában hason fekvésnél jön talán elő gyakrabban nálam. Az a zavaró hogy magamnál vagyok, de nem tudok erőt gyűjteni, hogy felkeljek. Volt hogy megijedtem ilyenkor. De várni kell. Azt hiszem azt szoktam csinálni hogy próbálok finoman mozogni, amit tudok és kis idő után felébredek rendesen. Eleinte azt gondoltam, hogy azért ragadok le ebben az állapotban, mert a szívem nem pumpál még elég vért. Szóval hogy a szívem még az alvási állapothoz van igazodva, de tudatomnál vagyok és ezért nem tudok mozdulni és meg kell várnom amíg átvált a keringés egy magasabb fokozatra. Nem tudom mennyire van így, de nekem ez volt az első gondolatom
2013. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell kétségbeesni. Tudom, nehéz megélni a történteket, de ezt az ember ősidők óta hordozza magával.Ezek több tíz, esetleg százezer éves félelmek..


Ne törődj vele, elmúlik.

Én néha azt álmodom, hogy sasmadár vagyok, és állandóan a táj felett repkedek..aztán csatkosan felébredek. Pedig a családból több tízezer évvel ezelőtt sem tudott senki repülni.

2013. ápr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én csak színes fényeket szoktam látni pár másodpercig de aztán elmúlik. Egyszer egy kolibri szerű valamit is láttam, megijedtem mert azt hittem valami nagy bogár, de elhalványult és eltűnt:D.
2013. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Igen, pontosan így. nagyon ijesztő. Általában egy trauma miatt, nekem például volt egy balesetem azóta van ez
2013. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Napkiraly ***** válasza:

Hasonlóképp van mindig. Egyszer nagyon fel akartam ülni, nem tudom, hogy álmodtam vagy igaz volt, az ágyon ülve három árnyék, három sötét kontúr állt velem szemben. Egyértelműen azt sugallták,hogy feküdjek vissza. Meg is tettem. (nem álllítom,hogy ez valóság volt,álom is lehetett)

Amikor "felébredsz",azt értsd meg, hogy vissza kell engedned magad az "álomba", addig ugyanis nem szabadulsz. Nehéz és ijesztő ilyenkor visszaaludni, de nincs más megoldás, szépen visszaalszol, és fél perc múlva (ekkor már tudatosabb az álom) szépen felébredhetsz,ekkor már semmi probléma nincs

2013. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem ugyanez volt már rengetegszer. Velem mindig akkor fordul elő, ha nagyon ideges vagyok valami miatt, vagy ha nagyon kifáradtam aznap. Eleinte mindig úgy megijedtem, de aztán sokat olvastam róla. Volt olyan hogy egy éjjel 3-4szer is, de rájöttem hogy nem szabad egyből visszaaludni és akkor nem fordul elő újra. Én még régen hallottam hangokat, például hogy Anya meg a húgom beszélgetnek, meg nevetnek hogy milyen vicces hogy nem tudok megmozdulni, aztán leszúrtam őket, hogy miért nem segítettek, ők meg mondták h nem is vettek észre semmit. Ilyen azóta nem fordult elő. Még ami nagyon gyakori, hogy látom a kezemet, mintha mozogna, pedig nincs is nyitva a szemem, de erre csak később jövök rá. Ott azért elég ijesztő tud lenni.
2013. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nekem is néha szokott lenni, pl. tegnap volt vizsgám előtte este rendesen izgultam, és ezért éjszaka rengetegszer 'felkeltem' így és szerintem rettenetes mert nem tudok mozogni és levegőt venni - én addig erőlködök míg fel nem ébredek, majd próbálok nem elaludni mert tudom, hogy megint megtörténik, és ez így többször egymásután.
2013. jún. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

Velem épp most történt, felkeltem 9-kor, átmentem anyáék szobájába (ők már dolgoznak) heverészni (ilyenkor mindig próbálok nem elaludni, csak "lustálkodni", de mindig elalszom előbb utóbb :D). Na hát el is aludtam, elég abszurd dolgokat álmodtam, ez átcsapott kicsit félelmetesbe, majd anyáék ágyán találtam magam. És ott volt mögöttem anya (akárhogy próbáltam, nem tudtam hátranézni, hogy lássam, csak a hangját hallottam). Abból, hogy nem tudtam mozdulni, kapcsoltam, hogy ez alvásparalízis (viszont anyáról tényleg azt hittem, hogy valóban ott van, ő ébresztgetett, vagy nem is tudom). Olvastam, hogy ilyenkor az ujjakat kell először mozgatni, aztán ettől felébredsz. "Láttam", hogy az ujjaim gond nélkül mozognak, ekkor megpróbáltam felülni, és teljesen olyan volt, mintha sikerülne (hátranézni még mindig nem tudtam), aztán megint fekve találtam magam, kiderült, hogy meg se moccantam igazából. Na akkor megint elkezdtem mozgatni először a kisujjamat, aztán a gyűrűset is, és hirtelen "visszazökkentem" az ébrenlétbe. Az a durva, hogy pont úgy feküdtem, ahogy azt az alvásparalíziskor láttam. Anya meg nem volt sehol :D Hát, most már valahogy nincs kedvem ott lustálkodni. :D

15/L

2013. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!