Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért van az, hogy a rémálmoka...

Miért van az, hogy a rémálmokat sosem álmodjuk végig?

Figyelt kérdés
Akkor sem, ha nem tudatos álom. Ha nem tudjuk hogy álmodunk, akkor is felébredünk mielőtt a szörny/zombi elkapna, vagy mielőtt agyonlőnének, stb. Tudtok erre magyarázatot, hogy miért?

2013. máj. 15. 00:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mit jelent a végig álmodás?

Én álmodtam már olyat, hogy feldaraboltak és végignéztem és olyan érzet is társult hozzá.

vagy olyat hogy lelőttek meghaltam és az álomban azt álmodtam, hogy felébredtem, hogy ez csak egy rémálom aztán megint megöltek ismét álomban felébredtem, de már tudtam, hogy megakarnak ölni és végül én öltem meg..

Nem vagyok benne biztos de a halálra célzol, hogy mikor valaki azt álmodja, hogy meghal akkor miért riad fel és nem folytatódik valamivel? Mert ez szerintem ember függő lehet.. Attól is függhet, hogy hogyan viszonyulsz a halálhoz..

2013. máj. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát ez érdekes, én azt hittem hogy mindenki úgy van vele, ahogy én. Én mindig, minden rossz álmomból felébredtem, mielőtt bekövetkezett volna a fenyegető veszély, mindegy hogy mi az. Sose kapott el szörny, sose haltam meg, meg semmi ilyesmi. (egyébként nem félek a haláltól) Viszont a jó álmokból nem ébredek fel a végkifejlet előtt. Tök érdekes, ha belegondolok.
2013. máj. 15. 01:20
 3/19 anonim ***** válasza:
Igen ez tényleg érdekes, már csak azért is, mert én meg a jó álmoknál szoktam többnyire felébredni és akkor tökre dühös vagyok, hogy bezzeg azt, hogy kínoznak meg rettegek azt végig álmodom meg meg ismétlem.. Volt arre is példa, hogy egy nagyon utópiás álmom volt és szintén felébredtem volt még időm vissza aludni és gyorsan igyekeztem is hátha sikerül folytatni, erre nem rémálom lett belőle a végén :P Arra jöttem még rá , hogy ha háton alszom akkor hihetetlenül intenzíven álmodok sokkal nagyobb valószínűséggel és emlékezetesebbet, mint pl oldalt fekve, de ez lehet, hogy egyéni..
2013. máj. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Szerintem ez valami reflexes dolog lehet, hogy mikor meghalnál az álmodban (fejbe lőnek, éppen becsapódsz egy zuhanásnál, stb.), akkor felébredsz. De engem is érdekelne erre egy tudományos magyarázat.
2013. máj. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én a spektrumon láttam erről szóló részt ahol azt mondták hogy aki látja a saját halálát az pszihopata aki meg felébred előtte az meg normális ember az egyik kisgyerek látta mindig ahogy meghal aztán egy hang mikor ébren volt mindig azt suttogta a fejében hogy öld meg a szüleid, mikor az annya takarított a szobájában a párnája alatt egy konyhai nagykést találtak azt kérdezték miért volt ott akkor meg elmondta
2013. máj. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Basszus, én már nem egyszer álmodtam végig rémálmot, pl. tegnap előtt is és egyszer láttam magamat holtan egyszer pedig végignéztem, ahogy meghalok..:S
2013. máj. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%

Hümm.. ez nagyon érdekes, engem is foglalkoztatnak az álmok. nem is egyszer álmodtam ilyeneket,(külső beavatkozás) ez ugy értem hogy volt olyan mikor meglöttek az oldalamon és éreztem (nem haltam meg mert rögtön felébredtem), de közbe kiderült h párom ébresztett bökdösött mert nagyon ficánkoltam,gondolta biztos rosszat álmodok. a másik mikor egy temetőből szaladok és egy néger csávó hátamba szúrja a kést, akkor meg az volt hogy a távirányítóra ráfeküdtem és az nyomta a hátam.

érdekes én még nem álmodtam meg hogyan "halnék" meg, mert mindig felébredek.


- a halálos álmokkal kapcsolatba ha valakinek megálmodod a halálát ill látod akkor az a személy nagyon sokáig fog élni.

- valahol olvastam, hogy azért nem halunk meg álmunkba mert akkor a valóságba is meghalnánk. vegyük ezt a tipikus mélybe zuhanós álmot (szerintem mindenkinek volt már ilyen) mindig felébredünk mielőtt a földre érkeznénk, mert az agy olyan erős impulzusokat fejt ki hogy azonnal felébredünk,mintha szaladtunk volna (felgyorsul a szívverés ilyenek)

- a visszatérő álmok nagyobb valószínűséggel megtörténnek VAGY azt akarod hogy megtörténjen (de gondolok itt bármire jóra,rosszra)


hirtelen ennyi jutott eszeme

2013. máj. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"de közbe kiderült h párom ébresztett bökdösött"

"akkor meg az volt hogy a távirányítóra ráfeküdtem és az nyomta a hátam"


Ezekről úgy tudom, azért vannak, mert a alvás közben történik valami, akkor azt az agyad beleszövi az álmodba. Mint amikor alszol, és álmodban csörög a telefon, aztán felébredsz és tényleg csörög. Valami olyasmi, hogy kell egy kis idő az agyadnak, míg a külső inger hatására visszakapcsol éber állapotba. :)

2013. máj. 15. 11:25
 9/19 anonim válasza:
igen :) hát nem érdekes
2013. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
2013. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!