Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Más is mindig megrándul álmában?

Más is mindig megrándul álmában?

Figyelt kérdés

Én pl. néha amikor alszom el, de még nem aludtam el teljesen akkor félig gondolok valamire, vagyis nem gondolok de valahogy érzem (ejtőernyőzés,hullámvasút stb.) és a lábam mindig megrándul és felébredek.Volt olyan hogy leugrottam egy hegyről és olyat rándult hogy 2centit arrébb repültem az ágyon :D.

Mitől lehet ez?



2013. máj. 15. 07:47
 1/9 Csonti95 xD ***** válasza:
Én olyasmit szoktam érezni amikor már majdnem alszok hogy elkezdtem zuhanni és olyankor rúgok egyet :DDD de biztos normális vagyok. :|
2013. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

> Más is mindig megrándul álmában?

Velem is elő szokott fordulni.

Ilyenkor általában azt álmodom, hogy leesek a lépcsőn.


> Mitől lehet ez?

Valahol régebben olvastam róla, már nem tudom hol. Emlékeim szerint az izomzat vészjele az idegrendszernek, hogy nem kap elég oxigént. Akkor fordul elő, amikor álmodban egy rövid időre "elfelejtesz" levegőt venni. Teljesen normális jelenség.

2013. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én lépcsön szoktam megbotlani álmomban, férjem meg fának szokott nekimenni.
2013. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Antimod ***** válasza:
Előfordul velem is, általában extrém fáradtság esetén. Jellemző álomkép ilyenkor az elesés, leesés, ütközés valaminek.
2013. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez az levegővétel elfelejtése dolog nekem sántít... befolyásolható, de a légzés teljesen vegetatív folyamat, azt nem lehet elfelejteni.


Én úgy tudom, hogy ez egy ősi, generációkon keresztül öröklődő reflex. A vadon élő őseinknek lefekvéskor sokkal figyelmesebbnek kellett lennie, mint nekünk, pl védelem a vadak ellen, stb, hogy félig éber volt lefekvéskor, nagyon kellett fülelnie. + Még a fán élő korunkhoz is kötik, hogy a biztonságos alvópozíció miatt kellett figyelni.

Tehát elvileg ezek miatt ez egy biztonsági gyorsüzenet az agyból lefekvéskor, hogy "na, azért figyelj...". Szüleimtől hallottam régen, nem tudom, mennyire igaz, de nekem logikus.

2013. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó tudni hogy normális jelenség :). Én is rúgni szoktam csak rosszul fogalmaztam.Nekem rendszerint amikor elesek akkor szokott ez lenni.Ritkán van olyan hogy leugrom valahonnan
2013. máj. 15. 19:24
 7/9 Bea1202 válasza:
Nálunk faterom is, párom is "rángatózik" Elalszanak, rá pár percre összerándul a karjuk. Muter is meg én is nagyon tudjuk értékelni, mikor álmukban orrba vernek :)
2013. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenki ránagtózik legalább egy picit. Jellemzően a kézujjak, aztán azok, amikt napközben jobban igénybe vettél.
2013. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én úgy tuom hogy az agyad valamiért azt hiszi hogy haldokolsz és arra kányszerírt hogy megmozdulj. ez lehet hülyén hangzik de teljesen komoly válasz :D
2013. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!