Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Éjszaka amikor aludtok,...

Éjszaka amikor aludtok, éreztetek már olyat mintha va1aki megfogott volna? Vagy olyat tapasztaltatok már, h fel akartok ébredni, tudját0k h ott fekszetek de egyszerűen nem tudtok felébredni, nem tudját0k kinyitni a szemeteket másodpercekig?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, h arra riadok fel mintha valaki megbökte volna a hátamat vagy a karomat az ujjával, pedig nincs ott senki. Szerencsére ritkán történik meg, de azért ijesztő. Mármint h fizikailag lehet érezni, mintha vki megfogott volna alvás közben.
2013. szept. 8. 00:03
1 2
 1/15 anonim válasza:
61%
Velem is előfordult már többször is, szerencsére csak ritkán. Elég illyesztő dolog. Hirtelen felpattan a szemem és nézek körbe, hogy tényleg csak képzelődtem-e. Eddig még nem találkoztam senkivel
2013. szept. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbi kérdésedre a válasz az alvásparalízis:

[link]

2013. szept. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Velem is volt többször is olyan, mintha megfogtak volna. Nem aludtam még teljesen egyik esetben sem, félálomban voltam, de azt nem éreztem, hogy ne tudnék felébredni. Pár hete a fülembe fújt valaki, akkor körbenéztem, senki nem volt ott, huzat sem volt. És éppen tegnapelőtt azt éreztem, valaki csókol, szabályosan bizsergett a szám. Na, ebben a helyzetben nem is akartam megmozdulni, élveztem, amíg tartott. Jó volt. Akármi volt, teljesen valósnak éreztem. És még egyszer, nem aludtam közben, mert hallgattam a tévét, a kislányom meg ott szuszogott mellettem.
2013. szept. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Volt már igen!
2013. szept. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Alvásparalízisnek hívják, és, bár elég borzalmas, semmi misztikus nincs benne.
2013. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én ha sokáig meredek a csendbe, mindig olyan lesz mintha lélegzést hallanék ritmikusan. De nem az enyémet. Elég fura.
2013. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyszer volt olyan, hogy ara ébredtem, le vagyok bénulva(alvásparalizis lehetett, bár valóban ébren voltam!)és közben éreztem, hogy hátulról átölel valaki a nyakam és egyre jobban szorítja.Elég ijesztő volt, mert már majdnem megfulladtam!


Meg egy időben gyakran arra riadtam fel, hogy valaki rácsapott a lábamra(takarón keresztül).


Ezek mind akkor történtek, mikor teljesen egyedül voltam szobában.


Egyik fura esetet viszont lányommal együtt tapasztaltam.Egyszerre riadtunk fel álmunkból olyan érzésre, mintha valami a kettőnk feje közé esett volna a párnára(L-alakban van az ágy).Hallottuk ahogy puffan a párnán és éreztük is!Nagyobb súlyú valami volt...

A macskára tippeltem jobb híjján, hogy talán az ugrott az ágyra.De nem, mert mélyen aludt a másik szobában.Nem derült ki, mi lehetett.

2013. szept. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát erről a vmi leesett puffanásos dologról eszembe jutott az, amit apukám mesélt ami vele történt meg. Ez régebben volt, talán 20 éve már. Este a kis szobában ült az ágyon és a mellette levő lámpa fényénél olvasott. Aztán felnézett, ugye a szoba ajtaja nyitva volt és az ajtó élén azt látta h valami "szőrös gombóc" végig gurul és leesik. Nem is csak h leesett, de még puffant is amikor leesett. Aztán odament megnézni h mi az de nem volt ott semmi...
2013. szept. 8. 17:41
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kettőre emlékszek. Az elsőtől nagyon megijedtem, de miután itt megtaláltam rá a választ /alvásparalízis/, azóta már nem félek tőle.

Nekem olyan volt az az első, hogy már nagyon fáradt voltam, mégse tudtam elaludni és kínomban már felkeltem, hogy felkapcsoljam a villanyt. A felkelés még sikerült, de a a kapcsoló átbillentése már nem. Mintha valami lökött volna az ágyba vissza, visszaestem és nem tudtam mozdulni. Kiabálni is akartam, annyira megijedtem, mert úgy éreztem, hogy valami vagy valaki rám nehezedik.

2013. szept. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A "szőrös gombócos" esethez hasonló velem is történt.

Egy nyugis délután, otthon olvasgattam, egyedül.Síri csend, ajtók, ablakok jól becsukva.Egyszer csak zajra figyeltem fel és azt láttam, hogy az ajtó és a telefonos asztalka közötti területen, a plafon felől valami fehéres színű "izé" hullik lefelé zizegő hang kíséretében.Kb falevél méretű volt és úgy is hullott lefelé, imbolygó, pörgő mozgással, mit a levelek, csak ez ahogy mondtam, leginkább fehér színűnek volt mondható , az alakját nem sikerült igazán megfigyelnem.Odamentem megnézni, mi volt az, de sehol semmi nem volt leesve, végig átnéztem azt a területet, a bútorok mögött,azok alatt is,mert fura volt a dolog nekem, de az még annál is furcsább, hogy sehol semmit nem találtam.Reális eszem azt sugta, hogy felkaphatott egy papírcetlit a huzat, csakhogy se papír se huzat nem volt arrafelé.Vagy hogy vakolat potyogott le, de hiába nézegettem a plafont, a vakolat teljesen ép volt.De ha papír vagy festék hullott volna le, azt amúgy is megtaláltam volna a földön, de semmi nem volt lent.

2013. szept. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!