Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet ez a visszatérő...

Mit jelenthet ez a visszatérő álmom, amiben meg akarnak erőszakolni?

Figyelt kérdés

Már nem először álmodom azt, hogy meg akarnak erőszakolni. Igazából sosem történik meg, még csak hozzám sem nyúlnak, de tudom, hogy meg akarnak erőszakolni. A szituáció igazából nem ugyan az. Nem rég azt álmodtam, hogy egy kollégiumban zuhanyoztam egyedül, már mindenki lefürdött csak én nem.(Talán ez nem is lényeges.) Befelé fordultam a fal felé, meztelen voltam, zuhanyoztam a női zuhanyzóban, a zuhanyfüggöny félig el volt húzva és láttam, hogy jön egy hajléktalan ősz szakállas öregember, ott állt a zuhanyzó előtt, én pedig lerúgtam és felébredtem. Nem mondta, de tudtam, hogy meg akar erőszakolni. Ez körülbelül 1-1,5 hónapja volt. A másik álmom tegnap volt. Szilveszter volt, házibuliba mentünk a barátommal, de igazából nem volt semmi iszogatás, bulizgatás, csak ültünk a haveri társasággal(olyanokkal akiket nem is ismerek csak álmomban jelentek meg) beszélgettünk, kólázgattunk ropit rágcsáltunk. Éjfél elmúlt és elindultam egyedül haza. Az utcán 3-4 ember járkált, semmi szilveszteri hangulat, se tűzijáték semmi. Kigombolt, lehúzott sliccel mentem az utcán, a bugyim teteje épphogy kilátszott(a való életben csak itthon a lakásban szoktam így járkálni). Észrevettem, hogy egy magas fekete kabátos férfi jön velem szembe, ezért átmentem az út túloldalára és irányt változtattam(amerről jöttem arra mentem). A férfi követett, ő is átjött a másik oldalba és én egyre szaporáztam a lépteimet és amikor hátranéztem mindig egyre közelebb volt. Az első álomtól abban tér el, hogy ezt a környéket ismertem, itt a lakóhelyemen "játszódott". Máskor is álmodtam már hasonlót, de arra már nem emlékszem pontosan.

Utánanéztem álmoskönyvben, interneten de semmit nem találtam Egyedül az erőszak szónál találtam az interneten, hogy indulatok elfojtása. Semmi több. Nagyon de nagyon hálás lennék ha valaki segíteni megfejteni ezt a visszatérő álmot. :///

17/L



2014. jan. 21. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Nem jelent semmit!!!!!!! -_-"
2014. jan. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A második álomban sem történt megerőszakolás, de tudtam, hogy azért követ. Akkor ébredtem fel, amikor már az utca sarkán voltam a városközpontban egy 400-500 méter megtétele múlva.
2014. jan. 21. 18:03
 3/13 A kérdező kommentje:
Valamit biztosan jelent még ha te nem is hiszel benne...
2014. jan. 21. 18:13
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Lègy òvatos. A tudatallatid figyelmeztet a veszèlyre! Ne öltözz kihívòan ès pròbàld ki kerülni az olyan szituàciòkat amikor magad maradnàl egy fèrfival.

(Èn is àlmodtam hasonlòt ès az igazi vilàgban nem törtènt semmi. De eZ egy figyelmeztetès)

2014. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A www.sanovnikonline.com (szerb nyelven van) talàltam megerôszakolàs interpretàcíòjàt: JE –ako ste sanjali da ste silovali ili bili silovani to ukazuje na osvetnička ili ogorčena osećanja prema suprotnom polu. Osećate da ste iskorišćeni. Nešto ili neko ugrožava vaše samopouzdanje i emocionalnu dobrobit.. Snovi silovanja takođe su zajednički za one koji su stvarno silovani u svom budnom životu.Ako biste videli silovanje koje se čini nad nekim označava seksualnu disfunkciju ili nesigurnost.


Ha azt àlmodtad hogy megerôszakoltàl vagy meg voltàl erôszakolva, a te bosszùs ès elkeseredett èrzèst mutat az ellenkezô nem felè. Kihasznàlva èrzed magad. Valami vagy valaki rombolja az önbizalmadat ès a jòllètedet. Ezek az àlmok nem ritkàk az igazi èletben megerôszakoltaknak. Ha azt làttad àlmodban hogy hogyan erôszakolnak valakit, az szekszuàlis teren mûkôdôkèptelensèget, kevès önbizalmat jelent.

2014. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8%
NEM JELENT SEMMIT! Miért nehéz ezt felfogni?!?!?!?!?!?!?!?! Értse meg mindenki, az álmok max azt tükrözik, hogy mitől félsz, de ha azt álmodom, hogy egy ló leszaryk, akkor azt álmodtam és kész! Semmit nem jelentenek az álmok! Nekem fáj a sok ember hülyesége! -_-"
2014. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat!

Te pedig ne írogass ide, ha ennyire fáj neked az én butaságom. Én ebben hiszek és kész.

Jöhetnek azért még válaszok, ha valaki valamit tud. Előre is köszönöm.

2014. jan. 21. 21:08
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

az álmok MINDIG jelentenek valamit, csak nem olyan misztikus értelemben, mint ahogy azt egy-egy babonás ember hiszi :)

tök egyszerű, ami foglalkoztat napközben, ami megragadja a képzeleted, amin aznap elgondolkozol, amire felfigyelsz, amit a múltadból felidézel, az benne LEHET az álmodban.

pl. nézed a tv-t és mutatnak mondjuk a híradóban egy kertesházat... el kezdesz gondolkodni, ja, a jóskapistáék is ilyenben laknak. mit ad isten, azt álmodod, hogy egy házban jársz - esetleg el is tévedsz benne, egyik szobából a másikba mész, óóó, de misztikus, ismerős a ház, lehet, hogy előző életedben éltél itt? pedig nem, az agyad elrendezi a napközbeni folyamatokat, a tudatod elraktározza a jóskapista kertesházzal kapcsolatos ügyet - ez egy másodperc, és így önmagában nem értelmezhető, de az agy segít és egy egész történetet kreál, mert így érdekes az élet, furcsa álmokkal :)

és hogy lefordítva a te álmodra - lehet, hogy valami olyan pasi kerülgetett, udvarolt, aki ellenérzést váltott ki belőled, lehet, hogy ha nem is tudatosan, de végigjátszódott benned, hogy ilyennel aztán te soha semmit...

és az agyad visszajátsza ezt.


az agy segít feldolgozni érzéseket is. ó, hányszor álmodtam az exemmel, akit kidobtam, mert megcsalt (botanikus volt, szóval fűvel-fával) és ha egy percig is bánkódtam, akkor az álmom szépen kiábrándított - mert azt álmodtam, hogy visszaédesgetett magához, csókolóztunk, összebújtunk, aztán eltűnt és mikor előkerült, mondta, hogy "izéé, van egy lány, és hogy mégse kéne együtt lennünk" és felébredtem, és utáltam magam, de ez segített abban, hogy tudjam, hál' istennek ez a pasi a múlté. megszűntek ezek a fura álmok az új kapcsolat beköszöntével.

nem misztikus. az agyad dolgozza fel az eseményeket.

ha így gondolsz majd minden "fura" álmodra és őszinte is vagy magadhoz, akkor előbb utóbb meg is fogod őket érteni :)

2014. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Rafael Csaba ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


az álomnak több fázisa van:


1, amikor az elménk a nap eseményeit dolgozza fel. (vagy a minket nagyon foglalkoztató dolgokat definiálja újra és újra; erről írt az előttem hozzászóló)


2, ahol tényleges tudatállapot-váltás történik, s a tudatod mélyebb régióiból kapsz információkat az adott élethelyzetedre vonatkozólag, szimbolikus formában.

A tudattalan az tudatos énnel, szimbólumok nyelvén kommunikál. Ez az a réteg, amivel a pszichológia is foglalkozik.

Ezt a szinten célozza meg az "álomfejtés" témaköre. De ugyebár itt nincs szó babonáról, ahol prekognitív jelentőséget tulajdonítanánk az álmoknak. Egyszerűen a tudatunk mélyebb régióiból kapunk információkat, amiket felhasználhatunk mélyebb önismeretre, illetve, hogy megfelelően értékeljünk egy adott élethelyzetet.


3, ebben a fázisban jelenhetnek meg az olyan álmok, amik nagy hatással vannak a tudatunkra, s nem ritkán átrendeződést eredményeznek a tudatalatti viszonyulásainkban.

A hindu filozófia (védanta szutra ír erről) szerint vannak olyan fázisai az álomnak, ahol a lélek (átma) a Felső-lélekkel (paramátmá)társul, s fogadja az instrukcióit. (A hindu terminológiában a Felső-lélek fogalma nagyjából lefedi a keresztény kultúrkörből ismert Szentlelket.) Innen olyan sugalmazások jönnek, amik "égi eredetűek", s minden esetben nagy hatással vannak ránk. Ezen álmok nagyon ritkán, vagy egyáltalán nem is jelennek meg egy lelki fejlődéssel nem foglalkozó egyén életében.


Látod, hogy nem adtam neveket a fázisoknak, de valahogy így lehet leegyszerűsíteni a témát. Álmokról bővebben itt olvashatsz egy nagyon jó leírást: [link]

Vagy ha tudományos megfigyelések érdekelnek, akkor pszichológia témakörben keresgélj.


A visszatérő álmoknak természetesen hangsúlyos jelentősége van, hiszen azt jelenti, hogy egy tudattalan tartalom a felszínre szeretne törni, s arra vár, hogy integráld azt.

Nálad ez az álom, a 2. fázisba esik, tehát a szimbolikáját kell visszafejtenünk, hogy megértsük, hogy mire utal.

A szerb hölgy által belinkelt leírással nagyjából egyetértek. Tehát olyan élethelyzetre utalhat, ahol megjelenik a kiszolgáltatottságtól való félelem; lenyomnak, nem a Te akaratod érvényesül; visszaélnek a gyengeségeddel; stb.

Sztem nálad, személyre szólóan mást jelenthet. Mivel 17 éves vagy, s a nőiességed most kezd formát ölteni, valószínűleg ezzel lehet kapcsolatban. Tehát olyan kérdéseket feszeget, mint pl. mennyire mered megélni a szenvedélyeid, mi az amit elfojtasz magadban stb. Ugyanis a kívülről jövő erőszak, az gyakran a bennünk lévő elfojtott, elnyomott szenvedélyeket jelöli. Tehát külső manifesztumként éled meg az elfojtott szenvedélyeidet, amiknek ki vagy szolgáltatva. S azért erőszak jelenik meg, mert nem tudsz uralkodni rajtuk, ezért is fojtod inkább el. Ugyanis a szenvedélyek megjelenése tudatvesztést jelenti, hiszen eluralják az analitikus elmét. S ha félünk a kontroll elvesztésétől, inkább elfojtjuk a szenvedélyeinket.

Ez egy aspektusa az álmodnak, de úgy nyeri el az értelmét, ha megnézed, hogy milyen élethelyzetben vagy, hogyan viselkedik veled a párod, mit élsz meg nőként, milyen korlátaid vannak, amiket agressziónak élsz meg stb.


És ez már egy önismereti kérdés.


Üdv, Csaba

2014. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nagyon sokat segítettek tényleg! :)))

Vannak még kedves emberek... :)

2014. jan. 24. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!