Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Évek óta visszatérő rémálmom...

W_Gyuri kérdése:

Évek óta visszatérő rémálmom van! Miért lehet ez? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
A rémálmom több, mint valós, arról szól, hogy minden alkalommal az ágyba lefognak(bántási szándékkal is korábban)és szexuálisan ingerelnek, zaklatnak, nem tudok kiszabadulni, nagyon nehezen tudok felébredni. Ami a megdöbbentő, hogy néha még épphogy lefekszek aludni, még mély álomban sem lehetek, de már újra visszatér ez a rémálom, volt rá példa, hogy miután először felriadtam és visszafeküdtem aludni, másodszorra is újra előjön ez a rémálom.

2014. jan. 3. 20:15
 1/7 Missi_Key ***** válasza:
nem lehet elfojtott emlék?
2014. jan. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban bántottak elég sűrűn egészen kb. 20 éves koromig a felmenőim, de egyéb rossz emlékem nincs.

Nem lehet, hogy ezt bizonyos gonosz szellemek vagy ördögök teszik velem? Ez lehet hogy furcsa kérdés, de csak azért gondoltam rá,

mert nem vagyok megtért keresztény hívő,

és mivel bűnös vagyok, mert nem Isten/Jézus akaratát követem/cselekszem, stb... ezért szabad préda

vagyok a gonosznak?

2014. jan. 4. 00:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha valóban ezt a maszlagot akarod elhinni, hát hajrá. De ennek semmi alapja nincs, csak kitaláció. Ennyi erővel hihetnél abban is, hogy kis sárga kutyafejű vérpókok fognak eljönni érted. Ennek is pont ugyan annyi valóságalapja van, mint az ördögös mesének, csak ez még nem lett intézményesítve, kollektivizálva.


Véleményem szerint sokkal inkább a probléma gyökerét kéne megtalálnod, mintsem ilyen elfuserált felületi kezelést alkalmaznod. Sokkal jobban jársz, ha szembenézel a félelmeiddel, problémáiddal, mintha csak elbújsz egy vallás hitvilága mögé.

2014. jan. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Missi_Key ***** válasza:

nos, az álmok feldolgozzák amit te tudatosan nem mersz vagy nem akarsz...vagyis az elfojtott dolgokat (meg úgy kb mindent) de az elfojtott dolgok okoznak viszatérő álmokat..pl nemierőszak áldozatai gyakran rémálmodnak...gyilkosság szemtanúi is..általában a traumát átélt emberek, akik nem gondolnak soha a traumájukra (aka nem dolgozzák fel tudatosan)..

vagyis nem szellemek meg kereszténység, hanem az hogy kiskorodban bántottak...arról is szól az álmod nem?

2014. jan. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
"Gyerekkoromban bántottak elég sűrűn egészen kb. 20 éves koromig a felmenőim, "- hát ez szerintem elég indok arra, hogy ilyesmiket álmodj. Attól függ, hogy mivel bántottak, testileg, vagy lelkileg, milyen irányultságú volt a bántalom stb....Valamint egyetértek azzal, hogy tényleg lehet egy elfojtott emlék.
2014. jan. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Valamint a gonosz szellemek szerintem hülyeség. Én sem vagyok megtért hívő, sőt még hívő sem. Meg sem vagyok keresztelve, sőt ateista is vagyok, de nincsenek ilyen problémáim.De ha te tényleg hiszel ebben, akkor ez hatást gyakorol rád, és lehet ezért sem akarnak abbamaradni. (Az előző kommentelő)
2014. jan. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Testileg és lelkileg is bántottak, az esetek többségében ok nélkül, kisebb koromban nagymamám vert, de ittasan, utána anyám folytatta ahogy hozzájuk kerültem, tizenéves koromtól kezdve megvédhettem volna magam, de hagytam hogy anyám üssön mindenféle okokért. Azt mondanom se kell hogy anyám azóta is gyűlöletes velem sőt egyre jobban utál, mindenért engem okol, de már nem üt, talán 28 évesen túl nagynak talál, hogy a problémáit rajtam vezesse le tetlegesen, viszont nagymamám bocsánatot kért a bántásért,

és vele sokkal jobb a kapcsolatom.

Szívesen itt hagynám anyámat, de egyenlőre lelkileg gyenge vagyok hozzá, és lehetőség sincs nagyon, de remélem hogy hamar sikerül.

2014. jan. 5. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!