Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mért láttam magam az álmomban?

Mért láttam magam az álmomban?

Figyelt kérdés
Azt álmodtam hogy a haverjaimmal sètálunk este az utcán kb 4-en lehettünk, beszèlgettünk azután èn jobbra nèztem es lattam saját magam, magyarul önmagamat láttam magam mellet sètálni. Mit jelenthet ez az álom?

2014. márc. 2. 00:03
 1/1 anonim válasza:

Szerintem nem jelent semmi különöset, az alvással járó megváltozott tudatállapot eredménye lehet, hogy képes voltál látni magadat mint személyt, akinek szerepe van a társadalomban, sétál a barátaival, van egy bizonyos korú teste, felismerhető vonásokkal stb.

Lényegében ez az egyik tudatállapot (mélyebb, egó nélküli) rácsodálkozása a másikra, ami szintén a részed jelenleg (az emberek között jár-kel és szserepeket tölt be).

Ram Dassnak van egy története, amiben elmondja, hogy valamilyen drog hatása alatt, hogyan jelentek meg előtte és tűntek el egymás után a különböző szerepek, amiket az életben betöltött. Egyetemi tanár, pilóta, zenész, szerető, gyerek stb., végül a testét látta eltűnni.

Ezt csak bizonyítékul írtam le arra, hogy a tudatunk, ami ébrenlét alatt, az egő kontrollja alatt egységesnek látszik, valójában egy megfoghatatlan valamire épülő rétegek halmaza és alvás közben (vagy egyéb tudatmódosító hatás eredményeképp) az egónkhoz szokott agyunk számára mindenféle furcsaság történhet.

2014. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!