Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent ha azt álmodtam...

Mit jelent ha azt álmodtam hogy megöltem a szerelmemet?

Figyelt kérdés
Álmomban gonosz volt és álmomban is szeretem de meg kellett ölnöm mert gonosz és el vágtam a torkát.
2014. ápr. 29. 12:20
 1/7 TheHope válasza:
Azt mondják mindenkinek mást jelentenek az álmai. Ha én azt álmodom csobog a patag és Te is,attól mindkettőnknek eltérő jelentéssel bírhat. Minden esetre én úgy tudom,ha valakit megölsz álmodban az a változásra való hajlandóságot,de ugyanakkor az attól való félelmet is tükrözi.
2014. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Yuno, te vagy az?

Ne aggódj, nincs jelentősége max sok horrort vagy helyszínelőket néztél.

2014. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem is nézhetek olyan filmeket, már ígyis túl sok fóbiám van.
2014. ápr. 30. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes,mert régen én ugyanezt álmodtam a macskámmal,csak az t meg kellett folytanom...
2014. ápr. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csáth Géza: A béka

PONTOSAN erről szól!

Az álmodó egy undorító varangyot talál a konyhában (konyha: női princípium, a nők helyisége). Aztán leírja, hogyan ölte meg, majd felébred, látja a szeretett feleségét hajnalban, ahogy édesen szuszog. Két hétre rá meghal a feleség is. Vagyis a novellában az imádott feleséget az álmodó azonosította a rút meggyilkolt varanggyal.


Az, hogy valakit szeretsz, az azt jelenti, hogy utálod is, mert idegesít. Anakreon is megmondta anno: Gyűlölök és szeretek. Minél közelebb kerülsz valakihez, annál radikálisabb érzéseid lesznek iránta. Én elhiszem, hogy szereted. De figyeld meg a párokat: nagyon sokszor vitatkoznak, úgy tűnik, utálják egymást, és hogy nem férnek meg. De ez azért van, mert vonzódnak egymáshoz és tudat alatt nem tudják felfogni, hogy el kell bírni a másik hülyeségeit, aztán elfogadják. Ez így van. Ez jelenti azt, hogy szereted: egyszer sírva megcsókolnád, másszor kinyírnád, mert elviselhetetlen. Ne aggódj, ha ilyet álmodsz, ez természetes. Csak amit elnyomsz a tudatoddal (azt, hogy sokszor bántanád őt), az előjön az álmokban, a tudatalattidban raktározódik. Rengeteg film szerelmi szála e köré orientálódik: a főgonosz csaj/pasi azért nyírja ki/hagyja ott azt az embert, akit szeretett, mert valami oknál fogva egy óvatlan pillanatban a szeretet a mellette folyamatosan, titokban haladó féktelen gyűlöletbe vált át.

A másik, hogy az álmod főszereplői mindig azok a személyek/gondolatok, amik legjobban foglalkoztatnak téged.


Száz szónak is egy a vége: ne aggódj amiatt, mert álmodban megölted őt, ez természetes is lehet, bármennyire hihetetlen.

2014. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
pedig mi jó páros vagyunk, nem szoktunk veszekedni, egyszer vesztünk össze de az is a szülei miatt volt...
2014. máj. 2. 22:36
 7/7 anonim ***** válasza:
az mindegy. a gyűlölet, a mélyről jövő ellenszenv együtt születik az imádattal. Ezek az érzések ellentétei, de testvérei is egymásnak.
2014. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!