Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Van két, periodikusan visszaté...

Van két, periodikusan visszatérő álmom. Mi lehet a jelentésük?

Figyelt kérdés

Az egyik: valahova nagyon sietnem kell, de nem tudok se rendesen menni, se futni, mintha ólom lenne a lábaimban, nehezen tudok csak lépni. Majd négykézlábra ereszkedek és úgy simán haladok előre, rendes tempóban. Általában az útvonal is mindig ugyanaz.


A másik: repülőgépkatasztrófa. Általában én is rajta ülök, és mindig felszállás közben történik a baj, tehát a gép éppen felszáll(na), de nem sikerül neki, egy adott magasságban megáll és elkezd visszafele zuhanni. Többféle végkimenetele is van, van hogy túlélem, van hogy hirtelen felriadtam álmomból, de olyan is volt már hogy zuhanás, majd nagy sötétség, tehát gondolom meghaltam

A másik verzió pedig, hogy látok egy repülőt lezuhanni. Nézem az eget és látom, hogy zuhan, majd hozzám nagyon közel, becsapódik a földbe vagy a vízbe, felrobban és sokáig ég.


Egyik álmommal sem tudok mit kezdeni, álmoskönyvben sem találtam ezekre magyarázatot.

Az elsőt nagyon régóta (kiskorom óta) álmodom már, a másodikat 2-3 éve.

Havonta 1-2 alkalommal vissza-vissza tér mindkét álom és zavar, hogy nem tudom a jelentését..

Kiegészítésként: eddig sosem ültem repülőn és különösképpen nem is féltem tőle.



2014. júl. 7. 18:01
 1/1 anonim válasza:

Mindkét álmodnak egy közös táptalaja van mégpedig a félelem. Az álmok többsége a félelmeinket, tudatalattiagg elnyomott fóbiákat, veszélyeket elevenítik meg.


Az első álmodban valószínűleg valami cél/hely elérésétől félsz, de mégis vágysz rá. Az hogy csak négykézláb tudsz rendes tempóban haladni egyértelműen az önbizalomhiányodat, gyengeségedet jelenti. Azaz két lábbal nem mész semmire, több támaszra van szükséged ezért vagy négykézláb.


A másodiknak több jelentése lehet. Ez is az új dolgoktól való félelmet szimbolizálja, valamint félelem a haláltól, de akár egy korábbi baleseted (ha volt) leképeződése egy másfajta helyzetben (a repülőn).

2014. júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!