Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Létezik olyan, hogy 2 ember...

Létezik olyan, hogy 2 ember ugyanazt álmodja?

Figyelt kérdés
2014. júl. 26. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem. Hasonlót, vagy nagyon hasonlót lehet álmodni két embernek, de ha csak egy icipici részlet is különbözik, az már nem ugyanaz az álom. Egyébként sem emlékeznek tökéletesen tisztán az emberek az álmaikra, mindig vannak bennük homályos részletek, és mire felébredsz, amúgy is némileg (egyéntől függő mértékben) másként emlékszünk álmainkra már a felébredés pillanatában is, és utána két órával vagy egy nappal is.


Tehát csontra ugyanazt álmodni biztosan nem tud két ember, már csak az érzékszerveik, testi-lelki adottságaik, személyes fontossági sorrendjük, eltérő neveltetésük és életútjuk különbözőségének következményeként sem.

2014. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanazt biztosan nem, de én pl. valahogy át tudom adni álmomban a témákat, ezért sokszor ugyanazt álmodja a férjem, mint én, korábban a tesommal aludtan egy szobában és akkor is volt, hogy szinte ugyanazt álmodtuk.
2014. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanazt nem, még ha ugyanabban az álomkörnyezetben, ugyanazt a cselekményt is élné át két különböző álmodó közösen, akkor is máshogy emlékeznének bizonyos álommotívumokra. Szóval nagyon, akár kísértetiesen hasonlót igen, full ugyanazt nem :)
2014. júl. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2014. júl. 26. 16:36
 5/9 anonim ***** válasza:

velem élőbe történtek meg régebben azok mint az osztálytársammal pl betegség ha fájt a lába nekem i a herpesze volt másnap nekem.is ha rossz jegyet kapott másnap én is ha kapott rgy fura sms t honalokra rá én is csak más nèvvel.volt hogy egyet álmodtunk.aztàn elballagtunk azota semmit se tudok megszűnt a "telepátia"..

én mostanába állandoan esküvőkkel álmodok-homokparty kevés emberrel ..-nem hinném hogy ő is ezt álmodja..(talán én is azért mert a környezetembe lesz pár esküvő)


de miota elballagtam semmi se jó negativ vagyok.. meg kell látogatnom egy "szakembert" rakjon rendet a fejembe

2014. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5: Kis kötözködés:


"velem élőbe történtek meg régebben azok mint az osztálytársammal pl betegség ha fájt a lába nekem i"


Egyrészt a lábfájás nem biztos hogy betegség, ha igen, lehetett fertőző, ettől fájhatott neked is a lábad. Egyébként ha sok ilyen történik, akár pszichésen is programozhatod magad egy enyhe lábfájásra, csak mert neki is van.


"a herpesze volt másnap nekem.is"


A herpesz fertőző, simán elkaphattad tőle korábban, és ugyanaz a hatás válthatta ki a szájon történő megjelenését nálad is, mint nála (mondjuk hirtelen időjárás-változás, stressz a feleltetéstől, vagy hasonlók).


"ha rossz jegyet kapott másnap én is "


Nem megbántani akarlak, de a helyesírásodból leszűrve simán el tudom képzelni, hogy pl. nyelvtanórán gyakran kaptál rossz jegyet. Az osztálytársad nem ismerem, ő is járhatott hasonló cipőben.


"ha kapott rgy fura sms t honalokra rá én is csak más nèvvel."


Ilyen fura sms-eket én is kaptam, meg más osztálytársam is. Amikor már az átlagember gyerekei számára is elérhetővé váltak a mobiltelefonok, akkor divattá vált rengeteg idióta körSMS-t küldözgetni. Ez ma is megy, csak ma már nem SMS-t, hanem facebook-bejegyzéseket meg twitter-üzeneteket küldözgetnek egymásnak a fiatalok. Ebben sincs semmi különleges.


"volt hogy egyet álmodtunk."


Vannak különböző mintázatok, álomtípusok, amelyeket szinte mindenki megálmodik élete folyamán. Ez sem különleges dolog, hogy hasonló korban hasonló érdeklődési kör esetén (pl. pubertáskorban) hasonló dolgokat álmodunk.


Van aki hisz ezekben a dolgokban, és ezt tiszteletben is próbálom tartani. De én úgy vagyok vele, hogy mindenre van racionális, kézenfekvő magyarázat, legfeljebb nem jövünk rá, nem ismerjük fel. Ettől válik valami "természetfelettivé" számunkra.

2014. júl. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Bocs hogy nem fejtem ki hosszan, így talán nem is tűnik igaznak, de szerintem van, mert az ikreknek van egy különleges közös viáguk, és ezért sokszor ugyanazt gondolják, érzik, eszik, hallgatják, stb. Szóval hogyha csak egy pici eltéréssel is, de az ikreknél tuti lehetséges.
2014. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A 7-es válaszolóval értek egyet.


Én ikerként tapasztalatból mondom, hogy létezik olyan, hogy két ember ugyanazt álmodja.

Mi az ikertesómmal gyerekkorunkban rendszeresen álmodtuk ugyanazt, ráadásul 2-3 álmunk visszatérő álom is volt mindkettőnknek.


29/N

2014. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mostanság már van olyan hogy két ember megbeszéli egymással mit mikor hol fog álmodni és mindketten tényleg azt álmodják.Elvileg van ilyen.De hogy véletlenből.... 0.00000(sok nullával később)001% esélye van körülbelül.
2014. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!