Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nehéz mozognom tudatos...

Miért nehéz mozognom tudatos álmomba?

Figyelt kérdés

Semmilyen gyakorlatot nem kezdtem el még, de volt párszor tudatos álmom, ilyenkor viszont "ki kellett törnöm". Volt pl.: egy olyan mikor történtek az események és rájöttem, hogy álmodok, és nagy nehezen mintha egy burából kéne kitörnöm, vagy nem is tudom... ilyenkor először nagyon nehezen mozgok, de egyre könnyebb lesz, és végül már könnyen irányítok mindent...

Valakinek hasonló eset?



2014. szept. 3. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
én is így vagyok ezzel csak nekem nem lesz könnyebb később sem, főleg futásnál nehéz
2014. szept. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ilyenkor valóban megmozdulsz valamennyire, de mivel alvás közben a tested pihen, így bele telik egy kis időbe, mire meg tudsz mozdulni. Még ha ez a másodperc töredéke is, álmodban másképp érzékeled. Ez ugyanolyan, mint mikor valaki sikítani akar álmában, de nem jön ki hang a torkán.
2014. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel párhuzamos síkon irányítod azt, aki ugyanúgy néz ki mint te, nem csodálom.
2014. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet gyenge a kontroll. Ha csak magad vagy képes irányítani, és a teljes álomtérnek a része vagy, nem pedig az alkotója, könnyen lehet, hogy a tudatalattid kreálta világ szabályai közé szorulsz. Vagyis nem tudod mozgatni a lábad, mert nem vagy annyira ura a helyzetnek.

Mintha egy testben 2 irányítópult volna és mindkettő képes vezérelni mindent. Míg te futnál a másik inkább helyben állna.

2014. szept. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonlót tudok mondani, de vagy nem tudatos álom volt, hanem csak sima. Vagy egy nagyon mély meditáció volt, ami szintén nem álomvilág. Tudatos álomban én általában könnyen mozgok, koncentrálással át tudom alakítani az egész álomvilágot, nagyon szórakoztatót tud lenni :)


Szerintem próbálj megerősebben koncentrálni, ez most kicsit zavaros lesz de; ne úgy próbálj meg mozogni, mint ébrenlét közben, mert a hirtelen és erős álombeli mozdulatok (akár tudatos álom akár nem), hajlamosak álmon kívül hatni, és az elég ébresztő hatású. Szóval vagy koncentrálj rá, hogy előre mozdulj, vagy csak nagyon lazán.

2014. szept. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!