Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tényleg létezik a tudatos,...

Tényleg létezik a tudatos, bármikor irányítható állom?

Figyelt kérdés
Amikor alszom, akkor legtöbbször nem is emlékszem, hogy álmodtam-e volna. Ha meg álmodom is, akkor se tudom mindig, hogy az álom-e, mivel el sem kezdek rajta gondolkodni, hogy az álom vagy nem. Néha, amikor rémálmom van, akkor van amikor rájövök, hogy ez tényleg álom és akkor tudatosan fel akarok ébredni és fel is tudok ébredni. Viszont, amikor tudatosan fel akarok ébredni, akkor általában mindig alvásparalízisbe kerülök, nem tudok mozogni, csak a szemem van nyitva és erőlködnöm kell, hogy ne aludjak vissza és hogy fel tudjak normálisan kelni. Alvásparalízisben néha halucinálok is, pl. egyszer úgy láttam, hogy valaki ül a széken.

2014. aug. 17. 15:11
 1/8 A kérdező kommentje:

Volt már olyan álmom is, amikor kollégiumban voltam, hogy amikor tudatosan fel akartam ébredni, akkor a gyerekkori szobámban ébredtem fel, 1 kis idő után rájöttem, hogy ez álom és újra felébredtem, ugyanabban a szobában, ekkor már tényleg nem tudtam, hogy álmodom-e és ki akartam próbálni, hogy fel tudok-e még ébredni és végre sikerült felébrednem és a normális világba kerülnöm.

Valahogy meg lehet "tervezni" az álmot? Hogy én tudjam irányítani az álmom és az történjen, amit én akarok?

2014. aug. 17. 15:15
 2/8 anonim válasza:
igen létezik,de nagyon nehéz elsajátítani,nekem még nem sikerült,de már nagyon akarnám
2014. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen létezik, tanulható, de erőltetni, sürgetni hiába is akarok, akkor nem fog sikerülni, türelem kell hozzá. Ismerek 1-2 emberkét nekik néha sikerül, sőt az egyiküknek volt olyan is, hogy 2x ébredt fel, mert álmában felébredt, aztán még 1x, de akkor már tényleg.

Az viszont nem jó, hogy alvásparalízised lesz, ált. akkor van, ha háton fekszik az ember, s ilyenkor ne erőltesd nagyon, csak lassanként pl. lábujjad, hogy mozogjon.

Volt egy ismerősöm neki is voltak durva hallucinációi.


Igen meglehet, de sok türelem, idő kell hozzá, van akinek pár hónap, van akinek több idő. Olvass utána, ajánlom a Paul Tholey - Kaleb Utecht : ALKOTÓ ÁLOM könyvet, lehet fenn van neten is.

2014. aug. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!


Egyébként a leírt dolgok azok még korábban történtek velem, a tudatos irányítás iránt még csak most kezdtem el érdeklődni.

2014. aug. 17. 19:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!


Tán még a témával kapcsolatosan van fenn YouTube-on is videó, tudatos álom. Régebben kezdtem el ezzel foglalkozni, de aztán lekötött más, így ez a könyv/pdf olvasás is várat magára. Ha kitartó/türelmes vagy biztos sikerülni fog.

2014. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ha rájövök álmomban, hogy ez csak egy álom, akkor nekem sikerülni szokott irányítani. Egyszerűen csak rágondolok, hogy mi következik és az következik. Viszont ilyenkor hamar felébredek. Szóval az álomban maradni nekem ilyenkor nehezebb. Olyan már sokszor volt nekem, hogy felébredtem egy álomból és vissza akartam menni oda és sikerült. Visszaaludtam és onnan folytattam ahol abbahagytam. Volt olyan álom amibe harmadszorra is sikerült visszamenni.

Nem tudom hogy kell csinálni, semmilyen irodalmat nem olvastam még erről, egyszerűen magamtól jöttek ezek.

2014. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Létezik és pontosan a WILDel tudod az álom indulásának helyszínét, környezetét illetve eseményeit befolyásolni. Nem tudom láttad e az Inception című filmet, de nagyjából valós alapokra fekszik a dolog. Te építed fel az álmaidat és alkothatod újra illetve mozoghatsz úgy ahogy akarsz és természetesen valós emlékekként fogsz rájuk emlékezni. A legegyszerűbb és egyben legbiztosabb módszer amit a többivel együtt is alkalmazhatsz az a Reality Check azaz valóságteszt. Sok mindent tudok neked mondani a tudatos álmodásról ha érdekel.
2014. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, láttam, ezért is merült fel bennem ez a kérdés. :)
2014. szept. 21. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!