Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy az álom egy állandóan létező sík?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy nem csak a mi a fejünkben van, hanem az álomsíkra jutunk alvás közben? Nem feltétlen ilyen ezoterikus válaszokat várok, csak érdekelne, hogy ez mennyire lehetséges.

2014. szept. 28. 10:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

#10-esnek és kérdezőnek válaszként írom. Én hiszek abban, hogy egy olyan síkról van szó, melyre többen is rá tudunk egyszerre hangolódni. Eleinte az a fajta ember voltam, aki semmiben se hitt addig, amíg meg nem tapasztalta. Aztán jött az első tudatos álmom. Innentől kezdve mindenre nyitott vagyok a témában. Köztük erre is.


Volt már olyanban részem, hogy amikor tudatosan álmodtam, egy barátomat próbáltam tudatára ébreszteni, nevezzük "A"-nak. Mint utólag kiderült semmire se emlékezett a történtekből. Viszont másik barátom "B" látta, ahogy én beszélek "A"-val és pontosan le tudta írni, hogy mikkel próbálkoztam. Ennek hatására ő is tudatára ébredt álmában, viszont innentől ő valami apokalipszis zombi támadásos úton haladt tovább. (Megjegyzem egy városban voltunk)


Ebből kiindulva tovább haladtam a témában. Egy másik ismerősömmel "C"-vel nagyon közel állunk és ő is érdekelt a témában. Megbeszéltük, hogy amint tudatos álmunk lesz megtaláljuk a másikat, megbeszéltük a helyszínt, az időpontot, a külvilágot és hogy átviszünk abba a világba valamit, amit innen hozunk. Mégpedig egy gondolatot. Egy szót, amit ha képes felébredéskor a másik kimondani, az ugye bizonyíték arra, hogy igenis megtaláltuk egymást. Felírtuk mindketten a saját szavunkat és elraktuk, persze nem néztük meg a másikét.

Napokkal később "C"-nek lett tudatos álma, meg is keresett és elmondta a jelszavát, de sajnos nem emlékeztem arra se, hogy találkoztunk volna.

1 héttel később nekem lett tudatos álmom. Felkerestem "C"-t pont ott, pont akkor, és addig faggattam a szóval, amíg tartott a tudatos állapotom. Ez jó ideig tartott, számomra olyan 10 percig kb csak ismételgettem neki a szót (ekkor mi több mint 50 km-re voltunk egymástól). Másnap megkérdeztem, hogy emlékezik-e valamire. Szomorúan hallottam, hogy nem. Elgondolkodtam, majd megkérdeztem, hogy mi az első szó, ami eszébe jut az adott témában (pl gyümölcs, zöldség, szín, ami a jelszavamnak felelt meg). És elsőre rávágta a felírt jelszavam. Gondolkodás nélkül. Hozzáteszem nem emlékezett rá, hogy mit álmodott, de én adok rá esélyt, hogy képes voltam eltárolni a tudatalattijában.

Tovább fogok próbálkozni a témában. És ha ez tényleg sikeres, azon is elgondolkodhatunk, hogy vajon az álomsík mennyire korlátoz minket, akkor, ha térben távol vagyunk. Ugye első esett egy kisebb város, míg a másiknál több mint 50 km a táv.


Ha bárkit érdekel a téma, megkereshetem azt a forrást, ahol két tudatos álmodást nagyobb fokon gyakorló egyén leírásuk alapján ennél kicsivel többre jutott, de még nem 100%-ra (magyarra lett fordítva). Mivel én is szkeptikus egyéniség vagyok, ezért amíg jómagamnak nem sikerül, csak "jó volna, ha lenne" álláspontot tudom elfoglalni. Bízok, hiszek, próbálkozok. :)


Még egy megjegyzés. Lehet olvasni olyan jelenségekről, ahol katasztrófákat előtte egyszerre többen megálmodnak. Most ezt nem bizonyítékként, csak újabb kiindulásként írom, ha valaki keresgélne a témában.

2014. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. 10-es és 11-es válaszoló, nagyon örülök, hogy ennyire részletesen kifejtettétek a véleményeteket, sokat segítettek!
2014. okt. 1. 17:19
 13/19 anonim ***** válasza:

"Még egy megjegyzés. Lehet olvasni olyan jelenségekről, ahol katasztrófákat előtte egyszerre többen megálmodnak. Most ezt nem bizonyítékként, csak újabb kiindulásként írom, ha valaki keresgélne a témában."


Talán azon a bizonyos másik sík egy olyan "valóság", ahol a dolgok alakulnak és ha úgy adódik, itt a fizikai síkon is megvalósulnak.Tehát néha úgy tűnik, mintha ott már előbb eldőlt volna, mi fog történni itt.

Amikor több ember álmodik meg előre mondjuk, egy katasztrófát azt nem lehet olyan egyszerűen megmagyarázni, hogy biztosan csak telepátia.Hiszen honnan sejthették volna előre?

2014. okt. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
11-es,szerencsés vagy, hogy lehetőséged van ezekre a közös kísérletezgetésekre a tudatos álmodókkal.
2014. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Ha bárkit érdekel a téma, megkereshetem azt a forrást, ahol két tudatos álmodást nagyobb fokon gyakorló egyén leírásuk alapján ennél kicsivel többre jutott, de még nem 100%-ra (magyarra lett fordítva)."


Engem érdekelne!

2014. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15

[link]


Innen vettem a jelszó és közös színhely ötletet. Nekem sokat segített.

2014. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én is elolvastam a cikket. Nagyom sokat olvasgattam ebben a témában a neten, de evvel nem találkoztam, pedig ez írja le legjobban, ami érdekel. Köszönöm!
2014. okt. 2. 06:27
 18/19 anonim ***** válasza:
Nagyon jó oldal!Köszi!
2014. okt. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Puffinlekvár válasza:

Ez egy nagyon érdekes kérdés!

Hiszek abban,hogy máshol vagyunk álmunkban.

2020. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!