Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az álomfejtő emberek egy...

Az álomfejtő emberek egy álomnál mi alapján értelmeznek szimbólumokat?

Figyelt kérdés

Nem az aktuális egyén szemszögéből kellene keresni a jelentéseket?

Az ő álmuk, nem másé...



2014. nov. 9. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt bizony már Freud is megmondta!


[link]

2014. nov. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel. Mindenki a saját gondolat és érzelmi világa alapján álmodik, nem pedig máséval.
2014. nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A te könyved címe. Isten elfelejtett nyelve az álom. Gyökössy Endre írta.
2014. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amellett, hogy minden elismerésem Freud bácsié, lássuk be, az álomfejtésbe ő is belebukott. Az még mindig a hit, a babonák birodalmába tartozik.
2014. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az álomfejtők a több ezer év alatt szölőről gyerekre átplántált tudás alapján teszik dolgukat.

Nincs új az álmokban, csak az álmodó által nem ismert.

Az igazi álomfejtök vérvonala egészen a Sziriuszi őseikig vezethető vissza. Ezért van az, hogy az álmodó tudásától, érdeklődési körétől független magyarázatot tudnak adni!

2014. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne is haragudj, dubitus, de ez marhaság. Szülőről gyerekre? Tudod, mi változatlan évezredek óta? Az, hogy a tizen-huszonéves fiatalok MINDIG okosabbnak hiszik magukat a felnőtteknél. Ha valaki mégis a szülő nyomdokaiba lépett, az legfeljebb azért van, mert a felhalmozott szerszámok, és hírnév alapján az látszott kézenfekvőnek. Az álomfejtéshez nem kell szerszám, eszköz. És azt is érdemes lenne kivizsgálni, hogy az ezer évvel ezelőtti álomfejtők honnan tudták, kitől tanulták a "mesterségük" fortélyait? És ki igazolta azt, hogy helyes volt, amit mondtak?
2014. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az álomfejtés szerintem is csak úgy működik (egyébként Freud szerint is) ha az illető szemszögéből nézzük a dolgokat, éppen ezért tudom csak a saját álmaimat megfejteni, hiszen csak én tudom, hogy számomra egy dologhoz mi kötődik, ha minden élményemet, ami az álomban történik visszavezetem a saját szimbólumaimra és mondjuk sok-sok óra alatt ezt egy pszichológusnak elmesélem, akkor már ő is meg tudja fejteni, nyilván jobban nálam, mivel ez a szakmája. Az álmoskönyvnek viszont semmi értelmét nem látom, eddig még semmi nem vált be belőle, mindenkinek mást jelent az adott tárgy, jelenség. Illetve sokszor egyszerűen az szövődik bele az álmokba, amiket tegnap láttál, ezt megint csak te tudod, hogy mik voltak azok.
2014. nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt rengeteg tapasztalat, gyakorlás alapján, másrészt nem csak a szimbólumok számítanak, hanem maga az egész álom, a cselekmények, hozzá fűződő érzések, az álom típusa, stb.Minden részlet fontos.Igen, van saját jelképrendszer, de mellette általános szimbólumok is léteznek.

Más:Hogy lehet egy egyszerű álmodónak, aki sosem foglalkozott az álmaival komolyabban, egyéni szemszöge, saját jelképrendszere??Nem tudja megfejteni az álmát, ha semmi tapasztalata és ha nem figyeli hozzáértőn a saját álmait, nem igen fogja érteni a saját szimbólumait sem.Tehát az álomfejtő vagy rávezeti a dologra, vagy megfejti helyette.

2014. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miquel [#6]

[link]

2014. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8 nem érted a lényeget, a saját szimbólumrendszered nem álmodban alakul ki, hanem éber állapotban. Nehéz példát írni erre, de bizonyos tárgyakhoz, erzesekhez, tortenesekhez hozzákapcsolódnak más érzések, tárgyak, stb. Ha ezek megjelennek álmodban és emlékszel, hogy mi kapcsolódik hozzá, akkor ezekből valamennyire meg tudod fejteni az álmaidat. Én csak ebben az egyéni szimbolumrendszerben hiszek. Remélem valamennyire érthető volt :)
2014. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!