Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Folyamatosan fogkieséssel...

Folyamatosan fogkieséssel álmodok. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Álmomban vagy kiesik a fogam,vagy letörik és van mikor fáj, vqn mikor nem:(

2015. jan. 7. 17:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
31%
Kieső, kihulló fog tudtommal közelgő halált jelent.
2015. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Verzus válasza:
34%

Babona szerint hozzátartozó halála.

Én nem hiszek ebben, de december 20.-n meghalt az egyik távoli rokonunk, amiről 24.-én tudtam tudomást, és aznap reggel a fogammal kapcsolatosan álmodtam.

2015. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
17%

1-es vagyok, azt lehagytam, hogy nem a te halálodat, hanem rokonodét, ismerősödét.

A testvérem pl. megálmodta a Nagymamánk halálát (kiesett egy foga álmában). De több ismerősöm is mondta már, hogy vele is történt ilyen.

2015. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Menj fogorvoshoz.
2015. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, én is hallottam ezt a babonát,de még azt is hogy elfojtott félelmet jelent,meg hogy mikor alszok csikorgatom a fogam vagy össze szorítom és azért jelenik ez még álmomban...
2015. jan. 7. 17:16
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Általában szorongást, veszteségtől való félelmet, önbizalomhiányt, energiahiányt, stresszt, attól való félelmet, hogy valahol nem tudod megállni a helyed.


A halálról való orbitális marhaságot meg felejtsd el, amióta az eszemet tudom, azóta potyognak ki a fogaim álmomban, ha igaz lenne, már az egész családom, az ismerőseim, de még majdhogynem az egész város is kihalt volna körülöttem.

Persze mivel ez gyakori álom és olyat sem ritkán hallunk, hogy valaki meghalt valahol, a korlátolt, babonás ész könnyen összekapcsolja a kettőt.

2015. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12%

Krúdy féle álmoskönyv szerint:


"Fog. Fogat enni: halál. Fogad, ha kihull: egy atyádfia meghal.


Az 1756-os könyv szerint: fogadat szádból kiszedni: siralom. Első fogat elveszíteni: nehéz felejtés. Fogaid, ha mind kifutnak: egészségesnek gonosz; betegnek egészséget jegyez. Fogaid ha összenőnek: tévelygés, visszavonás. Rothadt fog, ha kihull: jó. Fejér fog, aranyos fog: jó. Fog (viaszból): szörnyű halál. Fog fehérónból: kisebbség. Üveges fog: halál. Ezüstfog: gazdagság. Fogaid, ha másodszor nőnek: jó. Fogaidat tisztítani: nagy ártalom. Fogaid, ha elédbe esnek: gyermekeid halála. Fogaid nyelveddel kitolni: dolgaidnak jó vége.


*"

2015. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sem élne már egy rokonom, de még ismerősöm sem, ha a foghullás halált jelentene. Inkább a magaddal szembeni félelmeidet jelképezi.
2015. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Freud szerint a maszturbálásra utal.
2015. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
veszteség, minél fájdalmasabb álmodban, annál fájdalmasabb életben.... De olyan is van hogy amúgy fáj és ezért álmodsz vele
2015. jan. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!