Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Aki konyít az álomfejtéshez,...

Aki konyít az álomfejtéshez, kérem, ő írjon: mit jelenthet ez az álom? Nagymamám szobájában kis almafa nőtt, a tövében hangyák voltak. Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés

Nagymamám szobájában kis almafa nőtt, a tövében hangyák voltak. (Nagymamámmal nem igazán tartom a kapcsolatot és nagyon messze élünk egymástól a valóságban.)

Kimentem a konyhájába, ahol be akartam nézni a konyhaszekrényébe és akkor láttam, hogy már nem az a szekrény van ott, ami korábban (és ami nekem tetszett - igazi fa volt), hanem egy olyan, ami nem tetszett, bútorlapokból és amúgy is eléggé tákolmány volt.

Nagypapám is szerepelt az álmomban, aki valójában néhány éve már elhunyt.

Aztán hirtelen nem volt sehol, kérdeztem, hogy "hova lett"? Erre azt válaszolták, hogy "elment, hogy ne lássa, hogy a gyerekek vödörből esznek". (Nem tudom, milyen gyerekek, és hogy-hogy vödörből.)

Aztán szódabikarbónát szórtam a hangyákra, de akkor már nem volt meg az almafa, hanem ki volt vágva és csak a csonkja volt ott, de álmomban ez nem tűnt fel.

A szódabikarbóna nagyon vastag réteget képzett és anyum mondta, hogy ujjal írjuk bele azt, hogy "szódabikarbóna", csodálkoztam és kérdeztem, hogy "miért"? Azt válaszolta, hogy "a gyerekek miatt".

Milyen gyerekek?

Nekem nincs gyerekem, nagymamámék környékén sem szokott gyerek lenni.


Köszi!



2015. szept. 2. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Öreg szerint: halottal álmodni = esőt jelent!!


Egyébként ha megfigyelted már, hogy a valóságban is a járda téglái között dúrják fel a hangyák a homokot/sódert, azt is csak nagy eső előtti napokban csinálják!!!


Ezek szerint nem hó fog esni (nagyon nem hűl le a levegő) ami fehérséget láttál, az csak szódabikarbóna! :))

2015. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! :-)


Köszi, hogy megírtad, hogy szerinted mit jelent!


Közben én is próbáltam fejtegetni, főleg Krúdy álmoskönyv segítségével (nekem azok eléggé be szoktak jönni).


Krúdy álmoskönyve szerint:

Almafa: Kiruccanás, kizökkenés a hétköznapokból.

Nagymama, nagypapa: Látni őket vagy beszélni velük: jószerencse, egy terved sikerül.

Alma: A csábítás és a csábulás ősi szimbóluma; a tiltott gyümölcs.

Szekrény: Családi takargatnivaló; kínos emlék.

Hangyát látni: kitartó, türelmes munka.

Kivágott fa: nők álmában: kegyetlenség.


Majd megpróbálom meglátni, megérezni az összefüggéseket.

2015. szept. 2. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:

almafa=valamire rájössz

nagymama szobája=nyugodt, sajátos hangulat vagy érzelem

nagypapa=tisztelet, hódolat (mást is jelenthet)

szekrény=visszaemlékezés, benyomások, kételkedés

hangya=kisértés, mindennapos dolgok lehúzó vagy megtévesztő volta

szódabikarbóna=berögzült szokások, amikröl azt hiszed hogy igaz/egészséges

anyud ezt mondja és beleirjátok=az ösztön azt sugallja hogy ez a helyes, és hallgatsz rá, megtanulod

gyerekek=mostani gondolkodásmód, vagy az eredményei

vödörböl esznek=stressz, szomorúság

kivágott fa=elfelejted azt amire rájöttél, visszatérés a hétköznapi életbe (de a mélylélek nem felejt el semmi jó dolgot)

2015. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Húha! Érdekes! Nagyon köszönöm! Elárulod, hogy ezeket hol találtad, vagy megérzés?
2015. szept. 2. 20:48
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha van kedvetek és időtök, ide is írnátok?


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__alomfejtes__7221461-..

2015. szept. 21. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!