Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodtam azt, hogy a...

Miért álmodtam azt, hogy a párom nem létezik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 éva vagyunk együtt. Kicsit féltékenyek vagyunk mindketten, de megbízunk egymásban. Az az egyetlen kicsi gondja, hogy bármit magára tud venni.


Nos, az álmomban plázába mentünk, ahol vett filmre jegyeket, én nem tudtam melyikre. Aztán eltűnt, fura fickókat láttam, akik egymást elégítették ki különböző eszközókkel és ezzel szórakoztatták a közönséget.

Megjelent a barátom, kimentünk a teraszra, beszélgettünk és szóltan, hogy nem-e elkezdődött a film,akkor mondta, hogy mindjárt és besiettünk.

Ő a lépcsőn ment fel, én meg valami furcsa fa csúszdán, amikor leértem a csúszdáról, elkapott. Nagyon magasan voltunk. Ő háttal ment felfelé és engem az ölében vitt és majdben kiestem a kezei közül.

Felértünk, ott beszálltunk egy liftbe, láttam benne egy táskát, amikor be akart csukódni, egy szemetes zsák megakadt az ajtóban, kiszedtük és az ajtóban állt egy fehér ruhás néni. Elindult a lift, de se fel, se le nem ment, hanem csak jobbra-balra, előre-hátra mozgott. Mondta a párom, hogy valami nem stímmel, és én előtte már észrevettem. Segítségért kiabáltunk, de nem segített senki, én végül kijutottam. De őt nem találtam sehol.

Jött pár fiatal, szemben megállt velem a csoport és én csak zokogtam, hogy hol az én barátom. Mindannyian kinevettek. Egy lány odajött hozzám, megfogta a kezem és odavezetett egy tálbához, ahol egy legenda volt feltűntetve. Egy fiatal fiúról szólt, akibe minden Vanessa nevű lány beleszeret, de a fiú eltűnik. Ott volt a fiú halála is feltűntetve és a halálának körülményei, de azt már nem olvastam el, mert felriadtam.

Próbáltam újra felidézni, de nem bírtam. Borzalmas volt!


Miért álmondtam ezt? Mi a jelentése?



2015. okt. 31. 07:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Jelzem: a nevem nem Vanessa
2015. okt. 31. 07:26
 2/6 anonim ***** válasza:
Félsz, hogy elveszted.
2015. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Titusztitusz ***** válasza:
Szoktál folytatásos, romantikus női sorozatokat nézni a tévében? Amennyiben igen, akkor lehet hogy kicsit ritkábban kéne, mert már akkor még az álmaidban is az ilyesmi sorozatok árnyai kísértenek, viszont ha nem szoktál túl gyakran ilyesmi sorozatokat nézni, akkor alighanem tényleg attol félsz tudat alatt, hogy elveszíted a párodat...
2015. okt. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egész jó, még követhető története is van, nekem tetszik. :)
2015. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem jobban teszed, ha megírod novellaként, mert sok író, írócska szokott az álmaiból meríteni, és tapasztalatból mondom, hogy nem mindenkinek futja ilyen álmokra, vagy legalábbis sokan nem tudnak ennyire visszaemlékezni rá.
2015. okt. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Írtam egy kis álomfejtést neked, minden ami benne szerepel az nem bántás és nem ellened szól, hanem az álmodnak a megfejtése, ami pedig a te elméd kivetülése, szóval minden személyeskedés nélkül írtam. Ettől függetlenül érdemes elgondolkodnod rajta, és a válaszodra kíváncsi lennék, hogy mennyire felelt meg a valóságnak a leírás, ha elolvastad.


A pláza azt jelenti hogy valami hiányzik neked a kapcsolatodból, kielégítetlen vágyaid vannak. A mozi pedig azt hogy túlságosan is kíváncsi vagy a párod dolgaira (vszínű a féltékenységgel köthető össze) és ezt nem is titkolod előtte, nyíltan ,,érdeklődsz" a dolgai iránt, pedig neki is van saját élete. Az hogy ketten mentek és ő is akar menni a filmre pedig azt jelenti, hogy ő igazából ebbe már beletörődött, és nem tesz ellene semmit, sőt, valószínűleg nem is gondolja rossz dolognak.

Nem tiszta, hogy most ha lecsúsztál a csúszdán, ő pedig fent egy lépcsőről kapott el, és magasan voltatok, akkor ez hogy is nézhetett ki most valójában.

De ettől függetlenül is azt jelenti ez a rész, hogy elbizonytalanodtál a kapcsolatotokat illetően. Míg te lefelé csúszol a csúszdán, ő addig a lépcsőn felfelé igyekszik, tehát igazából a te bizonytalanságodat, ami romboló hatással van rátok, ő próbálja helyrehozni, és ezt az is mutatja, hogy elkapott, az ölében vitt és majdnem kiestél a kezei közül. Egy másik értelmezés lehet azonban az is, hogy te attól félsz, hogy kiesel a kezei közül, azaz ő elhagy téged, bár ez nem logikus, mert akkor ő nem küzdene a kapcsolatotokért(=nem mászna a lépcsőn felfelé), vagy egy 3. értelmezés, hogy tisztában vagy azzal, hogy mik a hibáid a kapcsolatban, hogy te vagy sok dologért a hibás, és bűntudatod van annak láttán, hogy a barátod ennek ellenére is küzd értetek, míg te nem teszel semmit. Az, hogy olyan magasan vagytok, azt jelenti, hogy nem látod már a talajt, nincsen már meg a szilárd alap köztetek, és elég instabil a viszonyotok, bármikor lezuhanhattok/bármikor vége lehet.

A lift a szerelmi életetek jelképe, igazából ebből is a bizonytalanságot szűrhetjük le. A táska, ami nem látod mit rejt, szintén a túlzott érdeklődésedet jelképezi a barátod iránt (olyan dolgaira vagy kíváncsi, ami nem tartozik rád, vagy szerinted esetleg titkol előled valamit, de a táskában mindenképpen olyan dolgot tartunk ami a személyes ügyünk, szóval mindenképpen azt jelenti hogy minden személyes dolgáról tudni szeretnél). A lift se fel se le nem megy, a kapcsolatotok se jó se rossz irányba nem halad, megakadtatok egy szinten, vagy egy problémán, ami akadályoz titeket, és nem tudjátok megoldani. Ugyanazok a problémák merülnek fel újra és újra és olyan mintha nem lenne célotok. Erre próbál téged figyelmeztetni álmodban a saját elméd által kivetített párod (szóval te tudod igazából, hogy ezt ő is így érzi). Te pedig már egy jó ideje tisztában vagy ezzel mégsem teszel semmit, vagy legalábbis nem tudsz.

Segítséget vársz a külvilágtól, hogy majd mások talán tudnak segíteni a ti gondjaitokon, de igazából ezt nektek kell egymással megbeszélni.

Az, hogy te kijutsz a liftből, tulajdonképpen azt jelenti, hogy az egyetlen megoldásnak/végkifejletnek azt látod, hogy elhagyod a barátod, ezért nem találkozol vele már a liften kívül.

Másoktól már egyértelműen megkaptad a visszajelzést, hogy a kapcsolatotok nem valami jó. Úgy érzed, nevetségesnek gondolnak, amiért még mindig a barátoddal vagy.

És az utolsó rész: a fiú egyértelműen a te barátod. Ez egy példa a ti kapcsolatotokra: minden Vanessa nevű lány, tehát minden lány, aki olyan buta, mint te, amiért ezzel/egy ilyen a fiúval van együtt, elköveti ugyanazt a hibát, mint te, és mint minden lánynak, aki beleszeretett egy ilyen fiúba az lesz a sorsa, hogy a fiú eltűnik tehát a kapcsolat kudarcba full. És azért vagy buta, mert te ennek ellenére is inkább vele maradnál, és azt is hiszem, hogy talán a bűntudat és sajnálat tart téged vissza ettől a lépéstől, és az alapvető kötődés (ami nem egyenlő a szeretettel).


Az, hogy téged hogy érintett maga az álom, sokat elárulhat arról, hogy mennyire vagy tisztában a valósággal. A tudatalattink (pl. az álmaink) sok mindent elárul a valóságról, de van, hogy a tudatunk foggal-körömmel ellenkezik az igazság ellen, és saját magát akarja becsapni, mert így talán megőrizheti azt az általa képzelt vastag falú ,,biztonságot".

2015. nov. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!