Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért próbál megölni a saját...

Tóth Péter Tamás kérdése:

Miért próbál megölni a saját elmém (elég durva évek óta visszatérő álom)?

Figyelt kérdés
Szóval mindig más storyval kezdődik az álom, általában azzal, hogy emigráns leszek (mindig megyek valahova az álmomban). Ahogy megyek, beleütközök egy láthatatlan falba, megpróbálom egy nagy kitérővel kikerülni, de megint egy láthatatlan fal, be vagyok kerítve...ez még semmi, megjelenik egy hasonmásom, és meg akar ölni. Menekülök, majd hirtelen félbe szakad a film, és olyan, mintha felkeltem volna. Megpróbálom megmozgatni a karomat pl, és csak a felkaromat tudom mozgatni, olyan, mintha kiment volna az erő a karomból (lábbal szintúgy), el kezdek álmomban kiabálni (de mégsem kiabálok, csak azt álmodom), hogy mentsenek ki, ébresszenek fel, felemelem a fejem, és ismét visszaesek (mintha az elmém azt akarná, hogy ne ébredjek fel). Ilyenkor még több hasonmás üldöz egy szűkebb térben. És ez mindaddig megy, amíg le nem tudom győzni az elmémet, és felébredek, vagy álmomban kicsinálnak a hasonmásaim.

2015. dec. 26. 17:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
"Menekülök, majd hirtelen félbe szakad a film, és olyan, mintha felkeltem volna. Megpróbálom megmozgatni a karomat pl, és csak a felkaromat tudom mozgatni, olyan, mintha kiment volna az erő a karomból (lábbal szintúgy), el kezdek álmomban kiabálni (de mégsem kiabálok, csak azt álmodom), hogy mentsenek ki, ébresszenek fel, felemelem a fejem, és ismét visszaesek (mintha az elmém azt akarná, hogy ne ébredjek fel). Ilyenkor még több hasonmás üldöz egy szűkebb térben" és ezt egészen az álom végéig csinálom (főleg az utsó sort).
2015. dec. 26. 17:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tedd rendbe az életed,a való világban.

Feldolgozatlan trauma lehet a háttérben.

2015. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Semmi rendbe tenni való nincsen vele, "elintézetlen" trauma sincs.
2015. dec. 26. 17:31
 4/11 Fish1 ***** válasza:

Pedig jól beszél az előttem szóló. A negatív álmok mindig stresszből és lelki problémákból adódnak.

Nekem régen volt pl. olyan, hogy az egyik pasimnak az édesanyja lelkileg nagyon tropa volt, mindenkit utált, saját magát is. Állandóan kritizált és kiabált mindenkivel. Róla pl. álmodtam olyanokat, hogy meg akart ölni engem, kergetett késsel, meg hasonlók. Mindezt azért, mert valamilyen szinten én is tartottam akkor még tőle és nem tudtam kezelni a helyzetet.

Olyan is volt, egy visszatérő álom, hogy bringával mentem, és az első gumi beszorult a járda lapjai közé, én meg pofára estem. Amióta békét teremtettem magamban, azóta nem jött elő ez az álom sem.

Szóval nem feltétlen nem kell nagy dolgokra gondolni, a negatív álmok apróbb lelki dolgok miatt is előjöhetnek.

2015. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintetek egy enyhébb fokú autizmus belejátszhat?
2015. dec. 27. 01:16
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert teljesen felszabadult, boldog vagyok, és trauma sem ért (csak régen,de azokon már egytől egyig túlléptem).
2015. dec. 27. 01:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet mégsem dolgoztad fel.

Mi volt az a trauma?

Jelenleg mit gondolsz róla, és milyen érzéseket társítasz hozzá?

2015. dec. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
no várjál egy picit...trauma kiskoromban kismillió ért, de ma már mindegyikről természetesen beszélek. Lehet egy másik rémálom, amire nem emlékeszek?
2015. dec. 27. 10:11
 9/11 Legoman ***** válasza:

Az álom miattad van. Te okozod nagy valószínűséggel magadnak a rémálmokat, a te életeddel, amit te hoztál létre!

Az álmod ezt jelenti:

Van egy számodra ismeretlen akadály, ami elől hiába próbálsz elfutni, az mindig utolér. Tehetetlenséged magadban tükröződik vissza, mert egyszerűen nem tudod a saját gondjaidat kellőképpen megoldani.



Az elméd figyelmeztetni akar, hogy nem lesz jó vége annak, amit most csinálsz.

2015. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi történik akkor, ha ellenállás nélkül hagyod lefutni az álmot?

Volt már ilyen?


Ha nem akkor ezzel tegyél egy próbát!

2015. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!