Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehet nyitott szemmel álmodni?

Lehet nyitott szemmel álmodni?

Figyelt kérdés
Spanyolórán tökéletesre fejlesztettem a nyitott szemmel alvás művészetét. Legutóbb viszont érdekes dologban volt részem. Néztem a füzetemet, fáradt voltam, és azt hiszem, elaludtam. De a füzetbe a betűket láttam, sőt, írtam is. Aztán jött az álom. Más helyen találtam magam, (tudom is hol, de ez lényegtelen). Nem volt hosszú, csak pár másodperces álom. Aztán amikor a tanár hangjára feleszméltem, ránéztem a füzetemre, és láttam, hogy a fordítás helyett azt írtam le, mit álmodtam. Először meglepődtem, mert észre sem vettem, hogy álmomban írnék, de így utólag elég viccesnek találom. Az még a poén, hogy a padtársam szerint végig nyitva volt a szemem, így senkinek sem tűnt fel, hogy alszom, és hogy nem a feladatot csinálom. Szerintem suliban ez a furcsa tulajdonság hasznos tud lenni... :) ;)

2016. febr. 28. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit álmodtál?:)
2016. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. De spanyol nyelven jól tudni még hasznosabb.


"Hová merűlt el szép szemed világa?

Mi az, mit kétes távolban keres?

Talán a múlt idők setét virága,

Min a csalódás könnye rengedez?

Tán a jövőnek holdas fátyolában

Ijesztő képek réme jár feléd,

S nem bízhatol sorsodnak jóslatában,

Mert egyszer azt csalúton kereséd?

Nézd a világot: annyi milliója,

S köztük valódi boldog oly kevés.

Ábrándozás az élet megrontója,

Mely, kancsalúl, festett egekbe néz.

Mi az, mi embert boldoggá tehetne?"

[link]

2016. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Csicsky ***** válasza:
100%

Elképzelhető a nyitott szemmel való alvás. Az egyik testvéremnél, még kisbaba korában, elég gyakran előfordult, hogy álmában kinyílt a szeme. Megjegyzem, ez eléggé furcsa volt.


Az nem biztos, hogy ez a nyitott szemmel való alvás jó, mert én úgy vettem észre, hogy a testvérem ilyenkor nem pislogott. A pislogásra meg a szemnek szüksége van.

2016. febr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!