Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Egy materialista és egy ezo...

Egy materialista és egy ezo hívő is meg tudná nekem magyarázni, hogy miért álmodtam meg előre egy teljes eseményt, helyszínt?

Figyelt kérdés

Tudományos és kevésbé tudományos válaszokra is nagyon kíváncsi lennék.

Az álmom kb 2 éve volt, de most nyáron valósult meg. Tudományosan ezek hogyan történhetnek meg?



2016. szept. 2. 10:09
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Nem volt túl nagy jelentősége egyébként, csak mikor nyaraláskor ott jártunk, tudtam, hogy melyik utca merre megy, mi található ott, emlékeztem mindenre, amit láttam... olyan volt, mintha évente legalább 1x mindig arra járnék.
2016. szept. 2. 10:12
 2/25 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy valamikor tényleg jártál már ott, mondjuk kisgyermek korban, amire már csak tudat alatt emlékszel.Lehet az is, hogy képeken láttad azt a környéket, onnan volt ismerős.

De mellesleg a tudat működéséről még közel sem tudunk mindent.Ez lett volna a racionális magyarázat.Némiképp ezos oldalról úgy gondolom igaz lehet az az elmélet, hogy álmunkban sokszor egy másfajta létsíkon tartózkodunk, amolyan asztrál utazás féle kiruccanásokon.Ott másabb az idő fogalma,érzékelése.Ébrenlétben korlátokat tapasztalhatsz térben, időben.Ott azonban nincs ilyen.Így az információk máshogyan jutnak el hozzád.

Néha úgy tűnik, mintha az álmok dimenziójában kijárnál egy utat, tennél,észrevennél dolgokat, amiknek következménye később a fizikai világban megjelenik.

2016. szept. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Uh, ez ismerős. Nekem sem volt túl jelentős, mert csak egy bamba beszélgetésről álmodtam. De aztán pontosan tudtam, hogy ki mit fog mondani már előre, amikor megvalósult.

Engem is érdekelne, hogy az ilyesmire mi a magyarázat.

2016. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Előre megálmodott beszéd magyarázata.

Az emberek bizonyos helyzetekben, tipikus kérdésekre tipikus válaszokat adnak. Emellett a kérdés már biztos elhangzott közöttetek régebben, ismered a stílusát, szó járását, így nem nehéz megjósolni, hogy mit fog válaszolni.

Pl. Hogy vagy? Van olyan ismerősöm aki 99%, hogy annyit mondana rá, hogy jól.

Vele álmodok, és álmomban az agyam próbálja újra alkotni a helyzetet úgy, hogy az életszerű legyen. Így álmomban is azt válaszolja, hogy jól.

Komolyabb témákkal is megtippelhető ugyanez.


Helyszínek esetében is igaz lehet, hogy már láttad valahol, esetleg egy filmben! Vagy google mapsen, csak elfelejtetted, hogy megnézted, vagy fel sem figyeltél rá. Azonban az ott legbelül megragadt, csak kellett egy erős inger, hogy előhozza.

2016. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
46%
Nem előre megálmodtál egy eseményt, hanem történt egy esemény, és eszedbe jutott egy álom, ami hasonlított rá. 2 év távlatából nem is biztos, hogy pontosan emlékszel arra az álomra, lehet, hogy a hiányzó részeket úgy töltötted ki az emlékezetedben, hogy az megerősítse az elképzelésedet.
2016. szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Velem történt olyan is, hogy olyan emberekkel való találkozást álmodtam meg jó előre, évekkel előre, akit sosem láthattam, mivel nem közismert, neten sem láthattam és annyira messze is lakott, hogy kizárt.De még meg nem született embert is láttam álmomban tizenévesen. És később olyanná vált valóban.Na ezt már nem lehet racionálisan megmagyarázni azzal, hogy előtte már biztos láttam valahol.
2016. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
Az emlékeid minden "előhíváskor" változnak, módosulnak, károsodnak. Ez nem a te hibád, mindenki ilyen. Bizonyos részletek elvesznek, mások általánosodnak, mások újakkal cserélődnek ki. 2 év alatt véletlenül találkoztál egy eseménnyel, helyszínnel, ami bizonyos részleteiben hasonlított vagy megegyezett az azóta sokat változott álmoddal, és egy egyszerű megerősítési torzítás hitette el veled, hogy az egyezés pontos. Plusz az sem biztos, hogy az álom teljesen véletlenszerűen jutott eszedbe, lehet, hogy olyan esemény volt, amit vártál, vagy olyan helyszín, amit láttál már valahol vagy elképzeltél.
2016. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%

A jelenlegi tudományos kereteken belül ez csak félremagyarázható, nem megmagyarázható. Ne ott keress válaszokat.


Ezotérián belül sokféle nézetet fogsz találni a jövőbelátástól kiindulva az életed előre elrendelt eseményeinek ismeretén át az előző életbeli emlékekig. Nem tudom, hogy melyik a valós (vagy egyáltalán ezek közül-e valamelyik), de hogy a materialista magyarázatok nyakatekertek, és többnyire olyanok fejtik ki, akik még nem éltek át ilyet, abban biztos vagyok.

2016. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Ozmium42 ***** válasza:
70%

#8 Inkább legyen egy nyakatekert, esetleg bizonytalan magyarázat a racionalitás talaján, mint mese-mese-mátka.


Időnként megesik az emberrel (velem is), hogy az az érzetem, hogy egy adott szituáció már megtörtént velem korábban. Ez azonban jellegzetesen soha nem az esemény előtt vagy közben történik, hanem utána. 10 másodperccel korábban biztosan nem tudtam volna, hogy mi fog következni, de 5 másodperc múltán már jön a dejavu érzés. Ennek az oka az agy rövid működési rendellenessége, tévesen köt egy tapasztalatot egy emlékhez. Felettem jól kifejtették, milyen változatai vannak ennek. Az álmok emlékei különösen megbízhatatlanok, valamit, bár ébredéskor pontosan fel tudjuk idézni, pár perc elteltével már kezd feledésbe merülni, egy nap múlva már csak foszlányok maradnak, és nem ezek sem feltétlenül pontosak.


Nem rég egy nagyon furcsa álmom volt. Nem voltam szereplője az eseményeknek, de egy ismeretlen férfi bőrébe bújva figyeltem és szenvedtem el az eseményeket. Amikor felébredtem, az volt az első reakcióm, hogy ez egy visszatérő álom. Pár perc múlva azonban rájöttem, hogy nem erről van szó. Álmomban abba is betekintés nyertem, amire a főszereplő visszaemlékezik. Először azt hittem, hogy ez egy korábbi álom volt, amire emlékszem, de nem, hanem az álomba álmodott emlékezete volt a főszereplőnek.


Ez is egy eset arra, hogy az elmém tévesen hitette el magával, hogy valami már korábbról ismerős.

2016. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

"Időnként megesik az emberrel (velem is), hogy az az érzetem, hogy egy adott szituáció már megtörtént velem korábban. Ez azonban jellegzetesen soha nem az esemény előtt vagy közben történik, hanem utána."


Igen, ismerem ezt az érzést. Ez nem az, amiről a kérdező beszél. Velem olyan fordult elő többször is, hogy néhány perccel, másodperccel ELŐRE tudtam, mi fog történni, mégpedig olyan dolgokat, amelyeknek igen kicsi a valószínűsége. Egy alkalommal például sorrendben bemondtam a számokat egy lottósorsoláskor, mindegyiket a kihúzása előtt. Mivel nem egyedül voltam, hangosan ki is mondtam a számokat, bizonyítva önmagam előtt, hogy nem téves emlékről, időzavarról, elmemegbicsaklásról van szó (a környezetem is hüledezett, és nem tudta mire vélni ezt). Magam sem értem, hogy történt, de ha erre hihető, "racionalitáson alapuló" magyarázatot tudsz kitalálni, gratulálni fogok hozzá.

2016. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!