Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szeretnék hinni a túlvilágban...

Geergő18 kérdése:

Szeretnék hinni a túlvilágban és abban hogy esetleg van vaami a halál után de nem tudok. Túl materialista a gondolkodásom. Mit tehetek? Tudtok érveket vagy valami segítséget nyújtani hogy legyen hitem? 18f

Figyelt kérdés
az is sokat rak rá hogy a tudomány már mindent megfejtette az emberrel és az aggyal kapcsolatban. minden csak kémiai folyamat és amiatt még nehezebb hinni :S
2016. júl. 4. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy fejtett meg mindent...

Nézz utána a halálközeli élményeknek, testen kívüli élményeknek, ESP-nek (érzéken túli észlelés), telepátiának, poltergeist-jelenségnek, szinkronicitásnak, prekogníciónak - ezek mind olyan, tudomány határterületén mozgó (tehát bizonyos mértékig tudományos módszerekkel, főleg statisztikailag vizsgálható) területek, amelyek még bőven kínálnak felfedeznivalót a tudománynak.

És neked is.

2016. júl. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Yog-Sothoth ***** válasza:
100%
Miért szeretnél hinni a túlvilágban? Félsz a haláltól?
2016. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
dehogy csak kémia - ezt csak a naiv realisták hiszik 1-2 könyvet ajánlok, ha kéred priviben.
2016. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindenféle hit a túlvilági létben a haláltól való félelemtől ered.


"...és mindez egy másik következtetéshez is elvezetett engem: Feltehetően nincsen Mennyország, és nincsen élet a halál után. Ez az egy életünk van, hogy nagyra becsüljük a világmindenséget, és én ezért végtelenül hálás vagyok."


Stephen Hawking

2016. júl. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Stephen Hawking egy megkeseredett ember. valószínűleg remek fizikus és matematikus, de az ég adta világon semmit nem tett le az asztalra. más tollaival dicsekszik. Amit Stephen csinált, az az, hogy már mások által leírt dolgokat összefoglalt és az átlag ember számára érthetően kiadta könyvben. Hawking a fogyatékossága miatt egy média figura, amire ő rájött sokan mások is. pl: Steven Weinberg és Edward Witten sokkal jobb fizikusok, és nincs az a dolgozó fizikus aki Stephent a legjobb fizikusnak tartaná. Ezt csak azért írtam le, mert utálom a közhelyeket. Mellesleg Stephen nem biokémikus. Ez az ő véleménye, de ne tekintsük már szentnek és sérthetetlennek egy másik ember véleményét.
2016. júl. 5. 09:41
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem értem hogy miért nem hiszel a túlvilágban. Isten leküldte saját magát, aki a fia, aki ő, azért hogy megölje magát, aki ő, hogy megmentsen minket saját magától, azért mert adott nekünk szabad akaratot, és mi pofátlanok még éltünk is vele. Sőt, teremtett egy helyet, tűzzel, szenvedéssel, kínokkal, rohadással, bűzzel, gonosszal és minden egyéb csodálatosan borzalmas dologgal, hogy oda küldjön minket, hogyha esetleg nem engedelmeskednénk annak a tiz szabálynak, amit egy olyan hippinek adott oda, aki egy bottal kettéválasztotta a tengert, sőt előtte egy szent égő csipkebokor képében beszélt is vele. Hát ez szerintem nagyon logikus, a tudomány meg elbújhat a maga hülye atomjaival, meg galaxisaival ...
2016. júl. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

marha vicces vagy 6-os, majd amikor ott állsz a halál kapujában, vagy a legkedvesebb szeretted ravatalánál, akkor hozakodj elő egy értekezés formájában a tudomány atomjaival, meg galaxisaival.

A vallások lényegileg a halált túlérő erőkkel foglalkoznak.

Lehet nem hinni, lehet mással foglalkozni, és ezzel nem törődni, de ezt nem észrevenni elég nagy korlátoltságra vall.

2016. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mivanveletek? válasza:
Nincs itt kémia..Teherautó kontra motor..15 métert repültem,miközben levetítették az Életem filmjét..kezdve a születéssel és elmondhatatlan érzés,de a film végén "bele estem" a valóságba..A landolással ért véget a film..3 nap kóma az intenzíven,és érthetetlen módon minden szóra,gesztusra ami körülöttem zajlott emlékszem,szóról szóra..Minden volt ez csak puszta kémia nem..
2016. júl. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem tekintem Hawkingt szentnek, csupán osztom a véleményét. Az meg hogy egy megkeseredett ember, aki semmit nem tett le az asztalra, egy kicsit erős.


Nincs hited, és fosol a haláltól. Nekem sincs hitem, de engem nem érdekel a halál, és eképpen is élek.


Higgy amiben akarsz!

2016. júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Tudományosan nem lehet bizonyítani, ellenben vannak tanok amik ősibbek a modern tudománynál. Ezek mindegyike azt állítja hogy van "odaát". Melyik téved? Hááát pár száz éve még a föld még lapos volt.. ;)
2016. júl. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!