Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehetséges-e, hogy az álom a...

Lehetséges-e, hogy az álom a valóság, az ébren megélt valóság pedig illúzió?

Figyelt kérdés

Volt már ez a kérdés, de felteszem még egyszer. A kérdés filozófiai jellegű.

Az Eredet c. filmet nem láttam, elaludtam rajta :)



2016. okt. 19. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer azon akadtam fel, hogy lehet, hogy az egész életünk egy nagy álom, amit valaki álmodik éppen. Nem tudjuk, hol, mikor, de gondolom sokaknak volt olyan álma, hogy álmodott. Lehet az egy álom az álom álmában volt. Egy igazi Interception. :D
2016. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én sokszor úgy kelek fel álmomból, hogy sokszor azon filózok ez most megtörtént, vagy tényleg csak álmodtam?

Ki tudja lehet igazából 2 életet élünk, és a második életünket álmunkban éljük, majdnem úgy mint Jake az avatarbanxd

2016. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, írjatok még :)
2016. okt. 19. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Az egyik csak számodra érezhető.

Másik pedig minden 3. dimenzióban létező létező számára.

Egyik sem valóság.

Mindkettő teljesen ugyan annyira nem valóság mint másik, csak egyik meg is van nyilvánítva, ergo más információja van, de egyik sem létezik.

Ha kérdésed lenne, írj rám nyugodtan.

2016. okt. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Eléggé könnyű megkülönböztetni a kettőt, bár hallottam egy esetről, amikor egy asszony egy agysérülés miatt folyamatosan álomképeket látott éberen is és nem is tudta megkülönböztetni az igazit az álomtól. Ez azonban egy szélsőséges eset. Egészséges ember abban látja a különbséget álom és valóság között, hogy az álmok inkonzisztensek egymással, a valóság azonban folytonos és egyféle. Mikor lefekszel, és reggel felkelsz, ugyanaz a valóság fogad. Az álmok viszont következetlenek, megismétlődnek, befejezetlenek maradnak, csaponganak mindenféle helyszínek között stb. Szerinted hogy lehetne az álom valóság, ha én már több álmomban is több módon meghaltam vagy végzetes sérülést szereztem?
2016. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!