Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatomnál voltam miközben...

Tudatomnál voltam miközben aludtam?!

Figyelt kérdés

Annyi a sztori hogy még vagy 6-8 évvel ezelőtt (kb 12-14 lehettem max) az történt egyik éjszaka, hogy bár aludtam, de valahogyan a tudatomnál voltam. Tudtam hogy alszom, láttam belülről a szemhéjam.

Valaki nem tudja ez mi lehetett?


Rendes válaszokat előre is köszi, trollok meg takarodjanak innen mielőtt kommentelnének.



2017. márc. 31. 09:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy bocs ha rosz kategóriába írtam, és bocs ha talaláltok benne helyesírási, vagy egyéb hibát.
2017. márc. 31. 09:40
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alvásnak fázisai vannak, felszínesebb-mélyebb közt váltakozik. Valószínű ez egy felszínesebb - félálomban volt. Nekem is volt már, hogy valami abszurd álom volt - amire ránevettem (álmomban), hogy háhá, ez csak álom. nem is így van és hanem: és az is abszurd álom volt, amire "kijavítottam" :))
2017. márc. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben semmi ezoterikus dolog nincsen. Szerintem legalább egyszer kb. mindenkivel előfordult már. Velem olyan is volt, hogy álmodtam rendesen, de közben tisztában voltam vele, hogy álomban vagyok, és befolyásolni is tudtam a történéseket.

Nem kell ezzel nagyon foglalkozni, és főleg semmi misztikumot belelátni.

2017. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Félálom. Vannak fokozatok az alvásban ami néha alvási zavar miatt furcsa dolgokat okoz. Itt e fórumon két fajta szokott előfordulni a kérdések között. Talán az első történt veled, csak rövid ideig ezért nem ijedtél meg.


Alvási bénulás, amikor agyilag már majdnem ébren vagy és látod a környezetedet de még álmodik az agyad és ezért hallucinálsz. Már ha ki tudod egyáltalán nyitni a szemedet, mert alváskor a test béna hogy ne mozogj és ilyenkor is még a béna állapotban van, ezért van aki a szemét se tudja kinyitni, van aki ki tudja nyitni a szemét de mozdulni nem tud és bénán nézi hogy a hallucinációk (pl. árnyak, űrlények, szellemek, ördög vagy bármi más) mászkálnak, ordítanak vagy azt hallucinálja hogy ráülnek az mellkasára, mert néha ez az állapot fulladás érzést is okoz. Pozitív érzésű hallucinációról még nem hallottam, a bénulás olyan kiszolgáltatott érzéssel jár hogy mindenki valami rémisztőt lát. De ez legalább orvosilag elég jól ismert állapot és sok emberrel előfordul az életben átmenetileg. Ha sokszor és hosszú időn át történik az már orvosi probléma. Viszont jó hír hogy az egész a képzelet játéka - még a fulladás is - és semmi baja nem lehet az embernek az ijedtségen kívül.


A másik a tudatos álom (vannak itt a fórumon akik szándékosan próbálják elérni ezt az állapotot), amiről marha keveset tudnak, mivel szubjektív élmény és nehezen vizsgálható. Ekkor álmodsz de tudod hogy álmodsz. Úgy alakítod az álmodat ahogy tetszik.


Erősen szkeptikus vagyok de egy időben mindkettőt átéltem gyerekként ezért a létezésében nem kételkedem és a legjobb magyarázatom az rájuk hogy zavaros félálom mindkettő.

2017. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elalváskor,az elme bal fele átadja a jobb félnek a dominanciát.Ebben az átmenetben voltál akkor.Valószínűleg,megzavarta valami külső körülmény az átmenetet,s ezért emlékszel rá.
2017. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rég volt már ilyen, hogy csak zöld pacsikat osztogattam.

Nem képzeltem ebbe az esetbe bele semmilyen ezoteritást egyébként. Lehet hogy rosz kategóriába írtam, ezesetben elnézést kérek.

Köszönöm a válaszokat, mind hasznosnak bizonyult. :) :D

2017. ápr. 11. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!