Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álmomban egy hatalmas fekete...

Ozmium42 kérdése:

Álmomban egy hatalmas fekete sárkány bújt elő a föld alól. Mi lehet ennek a jelentése?

Figyelt kérdés
Az álmom első részében csak utalások és jelek voltak rá, hogy jönni fog, mindenki félt és próbált védekezni, elmenekülni, vagy elbújni. Az álmom végén messziről láttam a várost, és ahogy a sárkány kijött a föld alól, romba döntötte az egészet.
2017. máj. 22. 01:03
 1/4 anonim válasza:
Ha így emlékszel az álmodra, annak annyi jelentése van, hogy nem aludtál elég mélyen és nyugodtan. Nekem is gyakran jönnek ilyen képek éjjel, az ember agya pörög tovább és kitalál minden baromságot, nincs sok jelentösége. Mondjuk volt pár konkrét dolog ami valóban megtörtént utánna, de az érthetö is volt, benne volt a pakliban, és a tudatalattid felkészít erre. De fekete sárkánnyal nem hiszem hogy találkozni fogsz. Ha sokat álmodsz, érdemes leírni öket, egész érdekes világ áll össze belölük. Bár több értelme van, ha az ember odafigyel a nyugodt körülményekre, mélyen alszik és kipiheni magát.
2017. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit mondhatnék egy ateistának,aki az álmát kutatja?


Semmit nem jelent.

Sok volt a mostanában megnézett fantasy.

2017. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az álmok léteznek, ezt egy ateista sem tagadja. Amit én sem hiszek el, az például az, hogy az álmok valamiféle valódi "asztrális síkon" tényleg megtörténnek, vagy hogy megjósolják a jövőt (túl a véletlen egybeesésen), vagy hogy egyik ember álma kommunikál egy másik emberrel, halottak szellemei meg istenek üzennek rajta keresztül stb. Az viszont ateistaként is belátható tény, hogy az álmok tartalma szimbolikusan összefügg az álmodó pszichéjével, élethelyzetével, szervezetével. Például ki ne ismerné azt a jelenséget, hogy valami külső valódi zaj leképeződik az álomban, vagy ha valakinek pisilnie kell, akkor álmában is adódni fog erre nehezen visszautasítható lehetőség :)

Vagy ott vannak azok az álmok, amik túl sok emberrel előfordulnak ahhoz, hogy véletlenszerű tudattalan katyvasznak tudjuk be: a repülés, a zuhanás, amikor nem bírsz futni, mert nehezek a lábaid...


A sárkányt túl erős szimbólumnak tartottam ahhoz, hogy jelentéktelen legyen, ezért kérdeztem rá.

2017. máj. 23. 18:04
 4/4 anonim ***** válasza:

nem csak poénból de ugye nem fejérmegyei vagy...

nekem 13-14 őszén volt egy hasonló álmom csak az fehér volt, felhúztak és megidéztem...feláltam egytorony tetejére (gyárkémény) és megtörtént. az ég bebotúlt több tömbház nembírta a rezgést, és összedőlt, s kiemelkedett a földből a sárkásny csontja majd fokozatosan kelt életre szervek kús és izmok, végűl a bőr s üvöltött, ma is hideg fut a hátamon. majd intettem és megindult...

na ennyi lenne a párhuzam, a tiéddel remélem nem több, az több mint durva lenne nekem is.

nemtudom mit jelent csk felidézte ezt.

2018. szept. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!