Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Halál közeli élmény megálmodás...

Halál közeli élmény megálmodása kétszer,1 éjszaka alatt (? )

Figyelt kérdés

Szóval az volt hogy kétszer álmodtam halál közeli élményről 1 éjszaka alatt és ezt az álmot hatalmas pánik kisérte.

Az első álomban nem emlékszem konkrét dolgokra, annyi volt, hogy egy hidon áltam és leesett mellém egy hatalmas tárgy ami a földre érkezve felrobbant... Ekkor felkeltem, elkezdtem reszketni, és egy picit be is könnyeztem(ez kb hajnali 2kor)

A második álmomban pedig az történt hogy szomszéd unokái(akik a valóságban tegnap jöttek ide, meglátogatni az öreget mert amugy kulfoldon laknak)az udvarunkon quad-oztak, én apukámmal beszélgettem, mikor egyszerecsak kiabálást hallottam. A quad égett, nagypapám kibált hogy menjünk onnan mert robbani fog. Igy is lett. Volt egy robbanás, az nem tul nagy. Viszont jott még egy robbanás és mint ahogy az első álmomban is a testemtől pár cm-re leesett egy nagy fém tárgy ami hatalmasatt csattant/robbant. Itt a második álmomban nagyon hangos volt a robbanás/csattanás. Mikor ez megtörtént felkeltem, viszont nem birtam felálni. A csattanás hangját még mindig halottam a fejemben. Elkezdtem sirni és anyukám után kiabáltam, aki odajött segitett felülni. Ez után megkezdett a fejem is nagyon fájni(már nem fáj).

1 órája történt ez, nem mertem visszaaludni mert féltem(amugy mindig 13-14:00ig alszok)...

Mitől lehetett ez?

Még sosem álmodtam ilyet és nem is éltem át hasonlót mint az álmokban.

Ha számit valamit 14 éves vagyok.



2017. aug. 12. 08:29
 1/2 thoomas26 ***** válasza:
100%

Ez ugyan kevésbé lényeges, csak annyit pontosítanék, ha nem haragszol, hogy erre nem a legjobb megfogalmazás a 'halál közeli élmény', ami egyébként jellemzően testelhagyással jár. Itt inkább életveszélyben voltál, közel ahhoz, hogy meghalj.


Az álmok többsége a mindenkori lelkivilágunk különböző folyamatainak, félelmeinknek, vágyainknak, érzelmeinknek a felszínre törése, hogy azok így megoldódjanak és ezáltal a lelkünk megnyugodjon. Írtad, hogy nem éltél hát hasonlót az életedben, de mégis valaminek a hatása, hogy pont ezt álmodtad meg. Akár egy filmben vagy bárhol már láthattál hasonlót - még ha most nem is emlékszel pontosan rá -, ezért kapcsolta a tudatod ahhoz az érzelmedhez, mely az álmodban a felszínre tört. Mivel közvetlen életveszélyben voltál, ezért a valóságban is érezhetsz valami hasonlót. Valamiféle félelmed kivetülése ez. Ha jobban magadba nézel, megvizsgálod jelenlegi élethelyzetedet, lelki világodat, érzelmeidet, rájöhetsz, hogy miért is álmodtad ezt. (Nem a konkrét megjelenítésére gondolok, hanem magára a jellegére.)

A tudatod az átlagosnál erősebb érzelmeket vitt az álmodba, ezért érezted ennyire valóságosnak, erősnek. Valószínű, hogy az az érzelmed, mely ezt az álmod eredményezte is kellőképpen erős volt.

Ha nem találsz mégsem, semmi olyan kirívó okot, ami ezt az álmot kiválthatta, s nem is fog ismétlődni, akkor nem szükséges túl nagy jelentőséget tulajdonítanod neki.


Az alvásod során a külvilágból érkező ingerek is befolyásolhatják az álmokat. Csak egy példa - a sok közül. Elég, ha dörgések hallatszódnak, melyre ugyan fel nem ébredsz, de az álmaidban robbanások képében vetül ki.

2017. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ és azt is, hogy ki javítottál!
2017. aug. 12. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!