Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Végtelen számú szobák. Mit...

Végtelen számú szobák. Mit jelenthet? (Hosszú leírás! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdésnek gyorsan lerendezném a trollokat: aki nem "hisz" az álomfejtésben, nem ért vele egyet, vagy nincs építőjellegű hozzászólása, az akármekkora vágyat is érez magában, kérem, ne kommentáljon! :D


Gyerekkorom óta vannak olyan álmaim, amelyekben szobáról - szobára járok. Pár hónapra, akár félévre is elcsendesednek az ilyen jellegű visszatérő álmok, de nagyon gyakoriak, főleg ebben a hónapban sokasodtak meg.


Három fajtája van:

- Az egyik a végtelen számú szobák: egy adott házban, lakásban benyitok egy ajtón, és egy szobában találom magam. Aztán elindulok, lenyomom az előttem lévő ajtó kilincsét, és egy újabb szobában találom magam. Ez ismétlődik addig, ameddig fel nem kelek.


- A másik ugyanez, csak itt nincs végtelen száma a szobáknak, hanem a lakás van úgy kialakítva, hogy körbe lehessen járni. A három szobástól - a tíz, vagy annál több számú szobákat járom. Az álomban minimum egyszer mindenképpen visszatérek a kiinduló pontra. Ezekben az álmokban gyakran találkozom emberekkel, velük beszélgetek egy - egy szobában, vagy velük járom végig a lakást. Viszont, az efféle álomban mindig csak egy emberrel vagyok.


A szobák jellemzően fehér, és barna színűek, nagyon kevés bútorral. Egy-kettőben elvétve szokott lenni íróasztal, szekrény, székek, esetleg fotelek, kis asztal. Ágy mindig van benne, és mindig egynél több, rendszerint három. Az ágyak be vannak vetve.


- A harmadik. Itt is egy - egy lakásban, házban vagyok, szintén sok szobával. Annyi a különbség, hogy itt javarészt fürdőszobák vannak, esetleg wc-k. Míg a hálószobák kisebbek, vagy átlagos méretűek, ezek a fürdő-, illetve illemhelyiségek az átlagnál jóval nagyobbak, egy-kettő már nevezhető hatalmasnak is. :D A fürdőszobára jellemző, hogy egy nagy (vagy szinte már medence méretű) kád van benne, tele engedve vízzel. Sima, tiszta, vagy halvány zöld színű vízzel. Itt ritkán találkozom emberekkel, általában csak eggyel, vagy kettővel, néhányuk felajánlotta már, hogy fürödjek meg bennük. A mellékhelyiségek szintén hatalmas nagyok, több wc szokott sorakozni egymás mellett, amik között vannak elég "leharcolt" darabok is. Itt MINDIG vannak emberek. Általában csoportosan vannak itt, ritka az olyan tag, aki egyedül jönne be a wc-re. Ebben a helyiségben soha nem érzem jól magam. Olyan ott a légkör, mintha kiakarnának rekeszteni, kiakarnának zárni, mintha zavarná őket a jelenlétem. Megesik az olyan is, mikor bántanak engem. Ez úgy szokott lejátszódni, hogy megpróbálnám valamilyen módon használni az egyik wc-t, de vagy nem engedik, vagy csak simán megzavarnak.



Elnézést a terjedelemért, és a sok szóismétlésért :D Kíváncsi vagyok, hogy ezek alapján ti mit láttok, hogy vélekedtek az ilyen jellegű álmokról. Mit jelenthetnek, miről árulkodhatnak? Miért álmodhat valaki ilyen gyakorisággal ilyenekről? Illetve, akinek vannak hasonló álmai, és szívesen kiírná magából, én nagyon szívesen végig olvasom azokat is! :)


2017. aug. 24. 06:38
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Nem igazán foglalkozom álomfejtéssel, de a házról, lakásokról, szobákról szólók azért érdekelnek engem is, mert szinte kizárólag ilyen álmaim vannak.

A ház az álmodban a pszichédet, az elmédet jelképezi. Ha ilyen álmod van, az agy gyakorlatilag pszichoanalízist végez. Ha részletesebben végiggondolod azt, hogy kikkel találkozol és miről beszéltek, magad is megfejtheted, hogy ezek azok a dolgok, amik megakasztanak, foglalkoztatnak a mindennapok során. A zárt ajtók, a végtelen szobák mind kiúttalanságot jelentenek, tehát benne rekedtél valamilyen helyzetben, amiből nem találod a kiutat.


Én egy hónapja álmodom ismét házakkal (időszakosan jönnek ezek az álmok), és újabban cseléd vagyok, aki takarítja. Tele olyasmivel, amihez nem nyúlhatok, vagy szobákkal, ahova nem nyithatok be.


Olvass ennek részletesebben utána, és akkor tudsz tudatosan segíteni az agyadnak, hogy feldolgozzon eseményeket, élményeket, traumákat, stb.

2017. aug. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Nálam is ez a helyzet! Vagy szobákkal teli házakkal álmodom, vagy ismeretlen tájakkal. Mindkettőnél úgy érzem nekem kell felfedeznem, kíváncsi vagyok mi van a következő ajtó mögött. Rendszerint izgalmasak ezek az álmok. Szerintem a tudatalattim megismerésével függnek össze, ott is nagyon sok minden van relytve amit fel kell hozni, meg kell ismerni.
2017. aug. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Önmagad lelkében, tudattalanjában teszel sétát, felfedezést ilyenkor, tehát elvileg a ház a lelked tükre.Mutatja, mi zajlik benned.Mi van most beül...

Persze lehet más jelentése is, én ennyit tudok és van benne valami..Foglalkozom álmokkal, de a ház nekem is kissé bonyolult.Hisz saját lelkével néz szembe talán legnehezebben az ember.

Néha vannak hasonló álmaim.Ilyenkor általában nagyobb házban bolyongok.A fürdőhelyiségek számomra mindig ijesztőek, mert hasonlóak egy köz wc-hez, sok ajtóval és látszólag nincs ott senki, mégis érzek valami gonosz jelenlétet és nem tudom, melyik ajtó mögött lapul, de muszáj kinyitnom valamelyiket, ha tovább akarok jutni, ki akarok menekülni.Ilyenkor gyakori, hogy kinyitom az ajtót és nem kijárat van ott, hanem további ajtók, sokszor egy falra nyilnak, tehát túloldaluk be van falazva és vissza kell fordulnom (oda, ahonnan menekülnöm kell).Tehát a házból sokszor nagyon nehezen jutok ki.Az én házam mindig máshogy néz ki, máshogy van berendezve, de mindig nagy.A szobákban néha összefutok ismeretlenekkel, akik általában jók, csak nagyon ritkán gonoszak.Néha barátság alakul ki valakivel.A fürdőben nincs senki, csak nyomasztó hangulat, valami gonosz jelenlét, esetleg hulla.

Régebben egy időszakban egy kastély jelent meg gyakran az álmomban, az mindig ugyan olyan volt.Álmaimban pontosan ismertem az épület minden zugát, annyira szerettem azt a helyet, épületet, hogy néha simogattam, megöleltem a falakat.Valami nagyon szoros köteléket éreztem a hellyel, ébren is, ha eszembe jutott.Ez valami reinkarnációs álom lehetett talán.

Ezek valóban érdekes tapasztalatok, szivesen olvasok másoktól is hasonlót.

2017. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 monen válasza:
sajna távol áll tőlem a profi álomfejtés, de az első dolog, ami az eszembe jutott a sok ajtóról az a memóriád (pontosabban az elraktározott emlékeid "fájlrendszere"). lehet, hogy tévedek, de szerintem a sok ajtó a sok elraktározott emlékedet szimbolizálja. a ház bizonyosan téged, a valós belső énedet szimbolizálja. szerintem úgy tudod megfejteni ezeknek az álmoknak az üzenetét (mert az teljesen bizonyos, hogy valamit üzenni akarnak a tudatosodnak), hogy az álomban érzett érzéseidre koncentrálsz: mit érzel a házzal kapcsolatban? (pl. harmóniát, boldogságot, békességet, nyugalmat, biztonságot, szépséget vagy ezek ellentéteit) mit érzel a szobákkal kapcsolatban? az álmodban érzett érzések fogják megmondani, hogy milyen állapotok uralkodnak benned (a házban), illetve amennyiben a szobák az elraktározott emlékeidet jelképezik, akkor miért olyan fontos számodra maga az emlékezés és az emlékeid "fájlrendszere"? ez csak egy tipp volt és kellemes álomfejtést kívánok!
2017. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!