Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelenthet, ha nem tudom...

Mit jelenthet, ha nem tudom megállítani az autót?

Figyelt kérdés

Az álmaiban néha autót is szoktam vezetni, de eddig még minden egyes ilyen álomban az volt a probléma, hogy nem tudtam megállítani. Teljes erőből nyomom a féket, de az autó akkor is szépen lassan "csurog" tovább. Én pedig mindig megijedek, és nem értem, mi a gond.


A vicces az, hogy ennek a való életben semmi alapja sincs. Már 2 éve van jogosítványom, a családi autót is rengetegszer vezettem már, soha nem voltak ilyen jellegű gondjaim. Ezek az álmok már akkor elkezdődtek, amikor még nem is kezdtem el vezetni tanulni. Azt hittem, hogy majd megszűnnek, ha már tudok vezetni. De sajnos nem, ugyanúgy előjönnek néha. Általában a saját autónkkal nem tudok megállni álmomban. De legutóbb pl. egy furgonnal álmodtam ugyanezt. Az autó mindig nagyon lassan gurul csak, általában egy fa felé, és akárhogy nyomom a féket, nem lassul. Aztán vagy teljesen lelassul magától még időben, mert már nincs lendülete, vagy pedig felébredek. De eddig még sosem ütköztem neki a fának álmomban.


Arra gondoltam, hogy esetleg valamilyen pszichológiai vagy magánéleti gondra utalhat ez a visszatérő álom? Ha igen, mire?



2017. szept. 5. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
félelem puszta magában arra utal én is álmodtam ezt amikor még nem volt jogsim talán az hogy tulnagy felelősség hárul rád
2017. szept. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet magánéleti gond. Nem tud megállni... Esetleg heves természetű ön? Lehet, hogy mellélövök az értelmezéssel, ebben az esetben bocsánat. Szóval ha kicsit hevesebb a vérmérséklete, akkor jelentheti, mutathatja ezt az álom: hogy nem tud leállni. Pedig tudja, hol a fék, tudja, hogyan kellene a vitát leállítani. Mégsem megy ez egyelőre. Na de ez nem olyan vészes ügy: még sosem ment neki a fának! Tehát annyira sosem volt vészes a szituáció, hogy az komolyabb következménnyel járt volna.


Szerintem ezt jelenti. De hogy biztosra mondjam, ahhoz ismernem kellett volna önt valamennyire. Így csak egy próbálkozás volt az álom ertelemzese a részemről :)

2017. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát elég heves természetű vagyok, az tény! :)

Apróságokon is képes vagyok hamar bedühödni, és családtagokkal olyat képesek vagyunk vitatkozni, hogy csak na.

Elég makacs vagyok és mindig arra törekszem, hogy enyém legyen az utolsó szó. Az a baj, hogy a többi családtag is ilyen. :D Emiatt senki sem enged a maga igazából, és én a végén már nagyon unom a vitát, és azt szeretném, ha vége legyen, de egyszerűen nem vagyok képes csöndben maradni akkor sem. Sokszor mondok dolgokat meggondolatlanul, amikor dühös vagyok, amiket aztán később megbánok. És gyakran hozok elhamarkodott döntéseket a mindennapi életben is.


Ebben a kontextusban tehát van értelme ennek az álomnak. De nem veszekedünk sokat, viszont mégis viszonylag gyakran álmodok ilyesmit, tehát arra gondoltam, hogy esetleg valami más, komolyabb jelentése is lehet ennek a típusú álomnak. :)

2017. szept. 5. 23:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy más áll mögötte, de nem nagyon van másra ötletem.


Családi autó: családban lévő probléma. Furgon: talán munkában lévő probléma. Tehát ez a dolog áthatja az egész életét? Hangsúlyozom,nem olyan vészes, mert mindig megáll, de legalábbis sosem ütközik. Egy olyan dolgot kellene akkor keresnie az életében, amire az jellemző, hogy nem tud vele leállni.


Én továbbra is a hevességben látom a kulcsot, még akkor is, ha keveset vitáznak. Hiszen ez az ön lételeme, ez áthatja a természetét, és még ha nem is torkollik veszekedésbe az adott szituáció (fának ütközés?), akkor is jelen van, pl. amikor az igazát győzködi egy családi beszélgetés során.


És amit az álom jelent: ön tudat alatt felismerte ennek a fék nélküliségnek a negatívumait. Láthatóan zavarja, még akkor is, ha csupán "csurog" az a kocsi. Esetleg valahogy ezen változtasson, ha szeretne. Akkor feloldódna az álom.

2017. szept. 6. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is álmodtam már ugyan ilyet.

Lehet dolgok felett elsiklasz.

Szerintem ha nem gondolod, hogy az életedben valamelyik területen gondod van, akkor hagyd ezt az álmot. Lehet az agyad csak ezt dobta és kész.

2017. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező


Én is szoktam ilyet álmodni, csak nálam hátrafelé megy az autó, vagy ha előre, akkor nem látok ki az ablakon. Minél jobban nyomom a féket, annál gyorsabban megy, már a kéziféket is behúzom teljes erővel, és nagy nehezen megáll, én végig rettegek, nehogy elüssek valakit, de a végén mindig kiderül, hogy senkit nem ütöttem el.

2017. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna :) Nagyon gyakran álmodom ezt, és iszonyat bosszantó, hogy már fáj a lábam úgy nyomom a féket, de még mindig gurul. Főleg kanyar előtt, vagy lejtőn hátra... Borzalom
2019. nov. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!