Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy meredek lejtőn lefelé...

Ha egy meredek lejtőn lefelé elszáll a fék akkor hogy lehet a legbiztonságosabban megállítani az autót?

Figyelt kérdés
Kézifék az nem elég erős hozzá ha már felgyorsult az autó, de mi a helyzet azzal hogy pl hátramenetbe vált egy egyenes szakaszon és teljes gázt ad?

2014. jan. 31. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A hátramenet nem szinkronizált, csak álló autón kapcsoltható.

Kézifék + motorfék+imádság, ennyi.

2014. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Egy jó kézifék simán megfogja!
2014. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:

Attól függ mennyi reális esélyed van kár nélkül megállni. Ehhez jó ismerni az utat ugye...

Ha van, akkor visszatenném kettesbe, kézifék és szlalomoznék lefelé.


Ha nincs, akkor vagy a kasztnit teszed töntkre vagy a motort:

Vagy lassítassz az említett módón és ráhúzod a szalagkorlátra/becélzol egy bokros részt ami lelassít/beteszed az árokba, vagy berakod kettesbe, leállítod a motort és adagolod a kuplungot.


Én az utolsót tenném. Láncos motor, talán túléli, ha nem, akkor a donorból átraknám a másikat, a müszakiig meg vakaróznék hogy mi legyen

2014. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

egyesevel visszavaltva, motorfekkel, akar egyesben is. lehet h. kicsit tulmelegszik a motor, de inkabb mint h. meghaljak.


a hatramenet, mint masok emlitettek, menet kozben nem kapcsolhato, ha erolteted, maximum a valtot is tonkreteszed (ezzel pedig az egyetlen eselyedet a tulelesre).

2014. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Majomfogónak is mondják ,egyes helyeken ki van épitve,nagyon ,erősen lejtős úton. Magyarban még nem láttam. Ez egy speciális mellékvágány, ami sóderágyat takar.
2014. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg felgyorsult autót nemhogy rükvercbe nem tudod tenni ,de még kissebb fokozatba sem hiszem hogy sikerül, hiába van ott szinkron. Vész esetén menj neki egy fának esetleg ,mert még mindig jobb ha te választasz.
2014. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jössz pl. 3. sebességben lefelé, akkor visszateszed 2-esbe, aztán amikor lassult, akkor visszateszed 1-esbe. És behúzod a kéziféket. Ha ez se állítja meg, akkor néznék valami nagyot, fixet, Pl kuka; (városon belül) annak mennék neki.
2014. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek, jó tudni :D elgondolkoztam rajta, hogy vajon miért nem így állítják meg a féktelen autót, ha a filmekbe olyan könnyen váltogatnak egy üldözős jelenetnél rendesből-hátramenetbe és úgy mennek tovább :D jó persze tudom hogy a filmekbe sok minden nem felel meg a valóságnak, ezért voltam rá kiváncsi hogy működik ez :P
2014. febr. 1. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!