Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Nagyon sokszor álmodom már...

Nagyon sokszor álmodom már hosszú évek óta azt, hogy elindulok egy bizonyos helyről, és sehogy nem találok oda vissza. Mi lehet ennek a visszatérő motívumnak az oka az álmaimban?

Figyelt kérdés
Pedig fejben tudom merre kéne mennem hogy visszajussak de mégsem megy, csak kóborolok órákon át. Az is érdekes hogy mindig a kiindulási pontba szeretnék visszamenni, még véletlenül sem akarok csak úgy sétálgatni..-) Közben mindig telefonos segítséget szeretnék, főleg a családtól, de nincs nálam soha semmi, sem pénz sem telefon, és idegen emberek sem segítenek ha hozzájuk fordulok.
2018. febr. 17. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy szimbólum... Szeretnél visszatérni a kezdetekhez és előlről kezdeni az életet, de talán még magadnak sem ismered be ezt a vágyadat. Természetesen ebben senki sem tud segíteni, az álomban sem és az életben sem...

A helyedben rendesen elgondolkoznék azon, hogy miként folytassam, célokat tűznék ki és elindulnék előre.

2018. febr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen , ez lehet mert jelenlegi élethelyzetemben betegség miatt eléggé meg vagyok rekedve bár próbálkozom előre lépni és elindulni ..nem könnyű..
2018. febr. 17. 09:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem vagyok betegség miatt megrekedve, mégis nagyon sokszor álmodok hasonlókat - eltévedek, vagy más okból vissza akarok térni egy előző pontra, és tudom álmomban, hogyan kellene kinéznie annak a pontnak, de visszafordulva csak ismeretlen, megváltozott helyeket látok. Mondjuk nálam a telefonos segítségkérés motívuma nem jelenik meg, ill. másoktól se próbálok segítséget kérni, csak minden állandóan változik.


De ilyen az álom természete, egyáltalán nem stabil, és logikus. Ha balra nézek, a nappalimat látom. Jobbra nézve az iskolai osztálytermet látom. Visszafordulva egy réten vagyok.


Talán nem kellene az álmot a valósághoz hasonlóan logikussá és rendezetté akarni tenni, hanem a természetét tudomásul kellene venni. Az agy, az elme az álom során sok mindent csinál: takarít, konszolidál, felfolgoz, és sokszor látszólag csak összevág mindenféle össze nem tartozó képeket. Nem biztos, hogy az a feladat, hogy mindezt megértsük, netán 'kihasználjuk', mintha valamilyen különleges jelentősége volna, vagy valamilyen magasabb képességet szereznénk ez által. Lehet, hogy egyszerűen csak hagyni kell, hogy az agy, az elme végezze a dolgát.

2018. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szenes43 ***** válasza:

Én is elmegyek egy feladatot elintézni és soha nem találok vissza az indulási pontomra,pld. a munkahelyre.

Végén már rám esteledik,éhes vagyok,fáradt vagyok és nincs nálam a mobilom hogy hazaszóljak hogy jöjjenek értem. Már úgy érzem hogy jártányi erőm sincsen....

Éberen viszont tudom hogy csak abból fűzhet össze álmot az agyam ezen része amit valaha,láttam,átéltem,megtörtént velem. Ezek képek,érzések,benyomások ami összefűzve egy folyamatos álomnak tűnik.

2018. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!